Нові гібриди соняшнику компанії «Сингента»

Соняшник

ГЕННАДІЙ МАЛИНА,
канд. с.‑г. наук, менеджер з маркетингу, розвиток напряму олійних культур компанії «Сингента»


УКРАЇНА — ВИРОБНИК СОНЯШНИКУ Й СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ №1 У СВІТІ. ПЛОЩІ ПІД ЦІЄЮ КУЛЬТУРОЮ В НАШІЙ КРАЇНІ ОСТАННІМИ РОКАМИ СЯГАЮТЬ ПОНАД 6 МЛН ГА, ЩО ЗАБЕЗПЕЧУЄ 32 % СВІТОВОГО ОБСЯГУ НАСІННЯ СОНЯШНИКУ. В МИНУЛОМУ РОЦІ ВАЛОВИЙ ЗБІР СОНЯШНИКУ СТАНОВИВ 13,3 МЛН Т, АБО 4,66 МЛН Т СОНЯШНИКОВОЇ ОЛІЇ.

Отже, соняшник — одна з найважливіших і найприбутковіших культур у сільському господарстві України, інтенсифікація його вирощування постійно зростає. При цьому критерії вибору гібридів у залежності від регіону й умов вирощування будуть різні. Компанія «Сингента» має велике портфоліо високопродуктивних гібридів соняшнику, які адаптовані до різних напрямів і технологій вирощування (класичні, високоолеїнові, Clearfield®, Clearfield® Plus, HTS, високоолеїнові для Clearfield®), різних груп стиглості — від ранньостиглих до середньопізньостиглих. Такий асортимент гібридів дає можливість обрати необхідний для певної зони. У 2017 році компанія «Сингента» вивела на ринок нове покоління гібридів СИ Арізона, СИ Діамантіс, СИ Бакарді КЛП і СИ Неостар. У 2018‑му будуть доступні для посушливих регіонів такі гібриди, як Алькантара, СИ Барбаті та СИ Розета КЛП, а для зони помірного й достатнього зволоження — СИ Академі КЛП. З виведенням на ринок цих гібридів компанія «Сингента» підсилює всі сегменти.

АЛЬКАНТАРА

Екстенсивний гібрид із високою врожайністю й олійністю в посушливих умовах. Багатьом виробникам соняшнику на Сході та Південному Сході України вже добре відомий гібрид Босфора, який у своєму сегменті вважається еталоном посухостійкості. Достойним поповненням цього сегмента є гібрид Алькантара, який також здатен протистояти новим расам вовчка в посушливих умовах Півдня і Сходу України. Алькантара — це нова генетика, яка поєднує неперевершену врожайність і вихід олії в посушливих умовах. Алькантара є середньораннім гібридом із періодом вегетації 105–115 днів. Має високі темпи початкового росту. Вміст олії — до 49 %. Гібрид Алькантара рекомендовано для посушливих регіонів Півдня і Сходу України, вільних від фомопсису. Рекомендована густота до збирання — 40–45 тис. рослин/га.

СИ БАРБАТІ

Clearfield®‑гібрид для посушливих умов і низького агрофону Доповнює лінійку Clearfield®‑гібридів завдяки високій посухостійкості (рівень гібрида Санай МР), демонструє стабільні результати у регіонах із ризиками тривалої посухи, витримує низький агрофон. Стійкий до вовчка раси F. Має високі темпи росту на початкових етапах органогенезу. Рекомендується для зони Степу, Південного Степу і Сходу України. Висока посухостійкість поєднується з високою врожайністю. Рекомендована густота до збирання — 40–45 тис. рослин/га.

СИ РОЗЕТА КЛП

Посухостійкий Clearfield® Plus‑гібрид з відмінним рівнем урожайності СИ Розета КЛП — це середньоранній гібрид компанії «Сингента» для виробничої системи Clearfield® Plus із генетичною стійкістю до нових рас вовчка. Лідер із посухостійкості у своєму сегменті. Крім того, має відмінний потенціал урожайності та вихід олії в умовах посухи. Вміст олії — до 49 %. Толерантність до фомопсису середня, тому рекомендується для регіонів, вільних від цієї хвороби. Гібрид має високу стійкість до осипання і несправжньої борошнистої роси. Рекомендована густота до збирання — 40–45 тис. рослин/га. Гібрид екстенсивного типу з високими темпами початкового росту.

СИ АКАДЕМІ КЛП

Помірно інтенсивний Clearfield® Plus‑гібрид для родючих ґрунтів і високого рівня агротехніки. Помірно інтенсивний гібрид для виробничої системи Clearfield® Plus із підвищеною толерантністю до основних хвороб: несправжньої борошнистої роси, фомозу, фомопсису й білої гнилі. Має високий рівень урожайності та олійності, найкраще розкриває потенціал на родючих ґрунтах і добре реагує на підвищення рівня агротехніки. Середньопізньої групи стиглості. Має високу посухостійкість і стабільно добру запиленість кошика. Рекомендований для вирощування в усіх зонах, крім украй посушливих. Оптимальна густота на момент збирання: в посушливих умовах. Південного Степу — 40–45 тис. рослин/га, в нормальних умовах Степу і Лісостепу — 50–55 тис. рос‑ лин/га.