HTS‑гібриди соняшнику компанії «Сингента»

Соняшник

ГЕННАДІЙ МАЛИНА,
канд. с.-г. наук, менеджер з технічної підтримки насіння олійних культур,
компанія «Сингента»


«Сингента» є незаперечним лідером у виробництві високоякісного насіннєвого матеріалу. Завдяки інноваційним досягненням у селекції соняшнику гібриди компанії є визнаним еталоном урожайності, технологічності та олійності у поєднанні з відмінною стійкістю до абіотичних і біотичних чинників у всіх напрямах використання.

У своєму асортименті «Сингента» має гібриди різних груп стиглості — від ранньостиглих до середньопізньостиглих, які адаптовані до різних зон і будь‑яких напрямів вирощування (класичний, Clearfield ®, Clearfield ® Plus та HTS‑гібриди або сульфогібриди).

Сегмент HTS‑гібридів (гібридів, оптимізованих до гербіциду Експрес ® компанії FMC) відносно новий для «Сингента», проте гібриди Суміко та Субаро з першого року на відмінно зарекомендували себе серед прихильників сульфогібридів. Це гомозиготні гібриди, що дозволяє у разі потреби застосовувати повну норму гербіциду Експрес ®. Обидва гібриди маюсь усі переваги селекції «Сингента»: високу врожайність, пластичність, підвищену посухостійкість, толерантність до основних хвороб тощо. Все це у повній мірі дозволяє розкрити потенціал та виконати поставлені перед ними виробничі завдання. Оптимальна густота на момент збирання в посушливих умовах має становити 40–45 тис. рослин/га, в умовах помірного та достатнього зволоження — 45–55 тис. рослин/га. Врожайність гібрида Суміко в зоні Лісостепу була в межах 35,8–50,6 ц/га, в зоні Степу — 31,1–38,2 ц/га. Врожайність гібрида Субаро в зоні Лісостепу становила 35,4–50,1 ц/га, в зоні Степу — 36,1–38,6 ц/га.

Продовжуючи розвивати напрям HTS‑гібридів, компанія «Сингента» у 2019 р. вивела на ринок у цьому сегменті одразу два гібриди — Суматра та Сузука, які здатні протистояти новим расам вовчка (щонайменше расі F, проявляючи високу толерантність і до більш агресивних).

Суматра — ранньостиглий помірно інтенсивний гібрид з періодом вегетації 100–105 днів. Пластичний до термінів посіву, в т. ч. придатний до пізніх строків. Має найвищий рівень стійкості до несправжньої борошнистої роси. Відзначається найвищою врожайністю у ранньому сегменті гібридів соняшнику. Гібрид найкраще розкриває потенціал в умовах помірного і достатнього зволоження. Рекомендована густота на момент збирання, в залежності від умов зволоження, коливається від 40 до 55 тис. рослин/га. Врожайність у поточному році в зоні Лісостепу сягала 43,8 ц/га.

Сузука — середньоранній екстенсивний гібрид з періодом вегетації 106–110 днів. Має високі темпи початкового росту. Вміст олії навіть у посушливих умовах досягає 49 %. Гібрид адаптований для посушливих умов Півдня та Сходу України, вільних від фомопсису, відзначається стабільністю і неперевершеною врожайністю навіть в умовах тривалої посухи. Рекомендована густота до збирання — 40–50 тис. рослин/га. Врожайність у поточному році на півдні Лісостепу сягала 50,1 ц/га. Отже, гібрид Сузука підтвердив, що має високий потенціал урожаю.

«Сингента» є лідером серед насіннєвих компаній, які виробляють гібридне насіння соняшнику. Вона має гібриди цієї культури для всіх напрямів вирощування, що вирізняються такими перевагами, як висока врожайність, пластичність, підвищена посухостійкість, високий вміст олії, олеїнової кислоти (для високоолеїнових гібридів), толерантність до основних хвороб, вовчка тощо.

Гібриди соняшнику компанії «Сингента» — стабільність та впевненість у високих урожаях!