Україна

You are here

Share page with AddThis

Сетар ® і Тілт ® — рішення для успішних ріпаківників

Ріпак озимий
29.08.2019

ВАЛЕРІЙ ДУБРОВІН,
канд. с.‑г. наук, менеджер з технічної підтримки,
напрям фунгіциди, компанія «Сингента»

ВИРОЩУВАВ БИ РІПАК ЛИШЕ ЗА ЙОГО КРАСУ

Гарна і корисна культура — ріпак! Корисна для ґрунтів, для сівозміни й економіки господарств. Є багато прикладів, коли саме завдяки ріпаку господарства‑початківці ставали потужними великими агрохолдингами. Водночас ріпак вимагає ретельної уваги і справжньої майстерності. Серед усіх культур строки його сівби припадають на найбільш екстремальні погодні умови — кінець літа, коли спека і посуха є нормою. Тому справжні майстри‑ріпаківники завчасно і якісно готують ґрунт та засідку для дощу. Успішний і досвідчений агроном Георгій Кирилов (СВК «Дружба», Саратський р‑н, Одеська обл.), який отримує сталі врожаї ріпаку щороку протягом 12 років в екстремальних умовах Південного Степу Одещини, поділився досвідом: попередники — зернові культури, обробіток ґрунту — неглибока (18–20 см) оранка і одночасне вирівнювання, потім готує засідку для дощу і чекає… Як тільки з неба впаде мінімум 8 мм води — одразу оперативно сіє ріпак. І має гарні результати.


Георгій Кирилов, агроном СВК «Дружба» (справа), ділиться досвідом вирощування ріпаку озимого, Андрій Ненартович, керівник підрозділу відділу продажів ТОВ «Сингента» в Одеській області (зліва).


Головне мистецтво агронома — отримати сходи, а тепер вже є з чим працювати.

 

ОСІННІ Й ЗИМОВІ ВИКЛИКИ

Після сівби рослина потрапляє до агресивного світу, де з’являються сотні бажаючих поласувати смачненьким. І це насамперед грибкові хвороби. З осені є високі ризики зараження десятками видів захворювань, основні з яких фомоз, альтернаріоз, пероноспороз, борошниста роса, циліндроспоріоз та інші.

Що може статися, якщо нічого не робити?
Наслідками ураження хворобами з осені є передчасна втрата листків, збільшення транспірації, зменшення накопичення цукрів, що дуже необхідні для успішної перезимівлі. Все це призводить до погіршення перезимівлі й втрати врожайності.

 

СЕТАР ® І ТІЛТ ® — НАДІЙНЕ УПРАВЛІННЯ РОСТОМ І КОНТРОЛЬ ХВОРОБ

Сетар 375 SC, к. с. — це гармонійне поєднання фунгіциду і регулятора росту, що допомагає рослинам гарно перезимувати і примножити власний потенціал:

  • Ефективно захищає від хвороб
  • Регулює ростові процеси, робить рослину коренастою і стійкою до зимових стресів
  • Додає маси кореневій системі — до 30 %
  • Додає «антифризу» — цукрів до 3,5 %, що покращує морозостійкість.

 

 

Одна з ключових переваг Сетар ® — діючі речовини не залишаються в продукції, а отже, не буде жодних проблем з експортом ріпаку, на відміну від деяких рістрегуляторів, наявність залишків яких у врожаї не допускається при експорті до країн ЄС (наприклад, хлормекватхлорид, що може накопичуватися у насінні ріпаку понад 2 мг/кг).

Більше цукрів — краща перезимівля. Паклобутразол, що є важливим компонентом Сетар ®, підвищує вміст цукрів у листках і стеблах ріпаку, що позитивно впливає на перезимівлю (Рогач В. В., 2009).

Вміст цукрів у рослинах озимого ріпаку, % на суху речовину

 

УСПІХ — У КОРЕНІ!

Рослини, оброблені Сетар ®, суттєво додають маси кореневій системі, що позитивно впливає на перезимівлю і стійкість рослин до стресу.

Без обробки (маса кореневої системи рослини — 105 г) Паклобутразол у чистому вигляді — посилення розвитку кореневої системи (маса кореневої системи рослини — 138 г).

За даними Рогач В. В. (2009), під впливом ретарданту закладається більша кількість листків і подовжується термін їх активного функціонування на рослині. Це супроводжується збільшенням товщини листків унаслідок розростання стовпчастої та губчастої паренхім. Використання 0,025 % розчину паклобутразолу на рослинах озимого ріпаку істотно впливає на вміст у листках різних форм фітогормонів терпенової природи. Під впливом ретарданту зменшується активність вільних і зв’язаних форм гіберелінів з одночасним зростанням вмісту вільних і зв’язаних форм абсцизової кислоти, що зумовлювало зміни у морфогенезі рослин.

Оптимальна фаза розвитку ріпаку для застосування Сетар ® — 4–6 листків, норму внесення рістрегулятора 0,3–0,5 л/га слід вибирати залежно від строків досягнення цієї фази рослиною: чим стрімкіший розвиток ріпаку та далі до стану спокою — тим більша норма використання необхідна для уникнення ризику переростання.

Урожайність озимого ріпаку залежно від одноразового застосування регуляторів росту восени, т/га.

ЯК ЗАХИСТИТИ РІПАК ЗАЛЕЖНО ВІД СТРОКІВ СІВБИ

Для ріпаку ранніх строків сівби ми рекомендуємо систему захисту з 2 обробок:

Перша — Сетар® 0,5 л/га у фазі 4–5 листків ріпаку

Друга — Тілт® 0,5 л/га у фазі 8–10 листків

Для оптимальних і пізніх строків сівби достатньо одного обприскування Сетар® 0,3–0,5 л/га у фазі 4–6 листків:

Фунгіцид Тілт 250 ЕС, к. е. — це економне і ефективне рішення для ріпаку з середнім рівнем інтенсивності, що також має ретардантний ефект на рослини і добре захищає від комплексу хвороб:

  • Збалансоване співвідношення ефективності та вартості обробки
  • Рентабельний фунгіцидний захист при низькому рівні вологозабезпечення

Осіння обробка препаратом Тілт® 0,5 л/га (в розрахунку 0,1 л/га на 1 листок) проводиться у фазі 4–5 листків ріпаку.

З сильними препаратами, увагою і любов’ю до рослин поля порадують врожаєм і прибутками.