Змінивши термін, не змінюй культуру! Запізнився з висівом томатів у 2-му обороті — візьми Капонет.

Насіння овочів

Автор: Сербінов А.Б. (зі слів фермера Ткачева Віталія (м. Нікополь))

Виробництвом овочів у теплиці (закритому ґрунті) займаюся вже не перший рік. Пройшов різні  етапи перетворення тепличних технологій: від дерев’яних балаганів до сучасних теплиць тунельного та блочного типу з опаленням і вентиляцією; від низькорослих сортів до сучасних високопродуктивних гібридів різних типів розвитку. Аналізуючи тривалий період виробництва, можу авторитетно заявити, що жоден сезон не схожий один на одного, умови вирощування з року в рік повторюються мінімально.  Так і сьогодні, дивлячись на  останні три роки виробництва,  можна з впевненістю сказати, що змінився навіть стандартний цикл вирощування, і одна з причин — це банальна зміна погодних умов. Холодні весни внесли корективи у виробництво овочів відкритого ґрунту, і водночас не тільки  збільшився період попиту на тепличну продукцію, а й, що найголовніше, подовжився  період стабільних цін. Так, це дає можливість отримати більший прибуток, однак додатково змушує замислитися над тим, як надалі зайняти теплицю для отримання максимального прибутку з 1 м2.

Формуючи конвеєр виробництва, експериментував з різними культурами, та останні роки зупинився на томаті в два обороти. Через збільшення періоду виробництва першої культури  не виходило закладати другу культуру в стандартні терміни, і це дало збій в отриманні результату. Ось і довелося «сушити голову» та експериментувати. Коли я цікавився, який гібрид обрати для даного періоду, натрапив на інформацію від компанії «Сингента», в широкому асортименті гібридів томата якої  є напівдетермінантний червоноплідний гібрид Капонет. Про основні вимоги до гібридів другого обороту знаю все, тому до спеціалістів компанії звернувся з уточнюючими запитаннями.

Хочу зазначити, що на старті «Сингента», дійсно, вже надала загальні дані про даний гібрид, і, головне, був  досвід його вирощування з пізнім висівом у другому оброті. Паралельно з  необхідною інформацію від спеціалістів отримав пропозицію проведення спільних виробничих випробувань, саме  виробничих, оскільки площа склала 0,25 га. Що можу сказати: Капонет — середньорослий  гібрид, незважаючи на даний тип розвитку, стабільно проходить період високих температур, дозволяє закласти до 7–8 продуктивних китиць за короткий період і, що найважливіше, з пізнім строком висіву (20–25 червня) дає можливість  отримати першу продукцію практично в стандартні строки. Маса плодів 180–200 г є найбільш популярним розміром для даного періоду реалізації, стандартність на рівні 99 % зменшує трудозатрати, насичений колір та рівномірне забарвлення плодів додають привабливості. Компактна рослина витримує загущеність до 3,3 шт./м2 в осінній період. Концентрована віддача гібрида Капонет дозволила  продовжити першу культуру, висіяти пізніше культуру другого обороту, розпочати збори як зазвичай, а головне — не застати пізніх осінніх зборів  та закінчити вирощування томата своєчасно і не використовувати опалення. На фоні цих переваг досить важливим є стійкість гібрида до літньо-осінніх погодних умов: стабільний розвиток рослини та повноцінне формування китиць у спекотний період, а також високий показник стійкості за осінніх перепадів вологості й температури.

Так, один із чинників, що мають вплив на виробництво, змусив мене переглянути стандартні умови, а Капонет дозволив залишитися з перевіреною та технологічно відточеною культурою томата і не довелося шукати альтернативу й змінювати виробництво.  Якщо ви опинилися в подібній ситуації та стали перед вибором — спробуйте у своїй схемі Капонет і скористайтеся всіма його перевагами. Рекомендую за додатковою інформацією звертатися до дистриб’юторів та спеціалістів компанії «Сингента».