Україна

You are here

Share page with AddThis

Використання препарату ЮНІФОРМ 446 SE, CE для захисту розсади овочів від збудників хвороб

Насіння овочів
16.05.2018

Кореневі та прикореневі захворювання викликаються патогенами вірусної, бактеріальної та грибної природи й мають схожі симптоми. Частина збудників спричинює лише локальні захворювання, наприклад некроз епідермісу, кори кореня або кореневої шийки. При цьому коренева система в основі стебла частково або повністю гине. Інші збудники призводять до загального в'янення рослини. Ці системні патогени здатні рости в провідних судинах, що призводить до їх закупорювання і токсикозу у рослини.

Симптоми кореневої та прикореневої гнилі різноманітні, але зазвичай проявляються у вигляді в'янення рослини, позаяк ці порушення зачіпають найважливіші функції рослини, зокрема поглинання води і транспортування її в надземні органи. Втрата тургору у рослини свідчить про початок розвитку хвороби.

Причиною більшості кореневих і прикореневих захворювань є фітопатогенні гриби, що відносяться до родів Rhizoctonia, Fusarium та Pythium. Ці збудники здатні проникати в рослину або заселяти її травмовані тканини. Встановлено, що більшість патогенів активізуються тільки після появи в ґрунті кореневих виділень рослини. Навіть стійкість рослин до патогенів є відносною, оскільки при появі травм коренів, які виникають дуже часто, патогени проникають в незахищену рослину.

Найбільш агресивними патогенами є гриби родів Fusarium і Pythium. Вони проникають у рослину не лише через місця пошкодження, а й через живі клітини епідермісу. Грибниця формує апресорії, і патоген проникає в міжклітинний простір та проростає в глибокі шари клітин. Fusarium, проростаючи в судини, виділяє токсини, а його міцелій утворює тіли, які закупорюють судини, що в результаті призводить до в'янення рослин. Відомо кілька фітотоксинів, що виділяються грибами Fusarium, наприклад лікомаразин, фузарієва або дигідрофузарієва кислоти.

Досліджено, що у захищеному ґрунті зараженість рослин кореневою гниллю найменша в середині теплиці й поступово збільшується до її країв. Це  пов'язано з порушенням оптимального температурного режиму ґрунту. Оптимальні показники температури для вирощування розсади — 22–25 °С. Більшість гібридів, що випробовувалися, у початкових фазах розвитку уражаються кореневою гниллю приблизно однаково. Відсоток хворих рослин суттєво зростає при зниженні температури ґрунту до 12–15 °С.

Компанія «Сингента» для своїх клієнтів розробила продукт Юніформ з унікальним спектром дії, який надійно захищає рослини від збудників кореневої та прикореневої гнилі. Юніформ блокує можливість розвитку таких фітопатогенів, як пітіум, ризоктонія, антракноз, фузаріоз, гельмінтоспоріоз, фітофтороз і склеротинія. На розсаді овочевих Юніформ варто застосовувати у два прийоми. Це дозволяє фунгіциду рівномірно розподілитися у рослині.

Перший полив проводять 0,01 % робочим розчином, коли у рослини утворився перший справжній (повноцінний) листок.

Приклад: візьмімо касету для розсади на 160 осередків. Для приготування 0,01 % робочого розчину нам потрібно 10 мл препарату Юніформ розчинити у  100 л води. 2 л отриманого робочого розчину ми обробляємо 1 м2 касети. Враховуючи, що одна касета на 160 осередків має розмір 40 х 60 см = 0,24 м2, на 1 м2 виходить 4 касети.  Відповідно, на 1 касету зі 160 осередків потрібно використати 0,5 л (0,01 %) робочого розчину.

Другий обов’язковий полив 0,02 % робочим розчином потрібно провести за 2–4 дні до висадки розсади в ґрунт.

Аналогічно для приготування 0,02 % робочого розчину нам потрібно 20 мл фунгіциду Юніформ розчинити у  100 л води. 2 л отриманого робочого розчину ми обробляємо 1 м2 касети. Враховуючи, що одна касета на 160 осередків має розмір 40 х 60 см = 0,24 м2, на 1 м2 виходить 4 касети.  Відповідно,  на 1 касету зі 160 осередків потрібно використати 0,5 л (0,01 %) робочого розчину. Застосовуючи Юніформ від компанії «Сингента», ви отримуєте надійний захист для ваших рослин.

Шановні виробники, нагадуємо, що в компанії «Сингента» в 2018 році діє багато вигідних акцій і пропозицій. Більш детально ознайомитися з інформацією щодо акцій можна за посиланням:

 https://www.syngenta.ua/news?main-category=1091&geo-region=All