Стійкість гібридів до кили — запорука успіху

Насіння овочів

Кила (plasmodiophora brassicae) — грибкове захворювання капусти, що є одним із найшкодочинніших за останні 3 роки.

Хвороба уражає як культурні, так і дикорослі рослини родини капустяних. Захворювання проявляється у вигляді утворення наростів різної величини на кореневій системі (рис. 1), у результаті чого порушується надходження води, що призводить до затримки росту рослин. Патоген здатен зберігатися у ґрунті до 15 років у стані спокою у вигляді спор, які утворюються з наростів, що розкладаються. Інфекція переноситься вітром, водою, дощовими хробаками, ґрунтовими комахами, сільськогосподарським знаряддям із часточками ґрунту з зараженої ділянки, а також можливе інфікування в результаті висадки ураженої розсади. Наявність на ділянках бур’янів (суріпиці звичайної, грициків, редьки дикої) сприяє розвиткові патогену. У результаті ураження килою можливі втрати врожаю до 100 %. Оптимальний діапазон температур для розвитку хвороби — 20–25 ⁰С. Висока вологість ґрунту і кислі ґрунти (рH < 7) також сприяють розвитку захворювання.

Рис. 1

У боротьбі з килою хрестоцвітих важливі такі засоби контролю, як внесення вапна, дефекату на кислих ґрунтах, вибраковування ураженої розсади та використання перевірених розсадних субстратів, які не містять спор патогену. Удобрювання азотом у формі нітрату кальцію також допомагає у підтриманні рH лужного ґрунту. Проте хімічний контроль залишається затратним і трудомістким заходом. Дотримання сівозміни дає обмежену ефективність, так як цикл розвитку збудника може проходити і на бур’янах родини хрестоцвітих.

Ми постійно спілкуємося зі споживачами і враховуємо їхню думку при плануванні селекційної програми. Практично всі компанії успішно проводять селекцію щодо стійкості до фузаріозу та інших хвороб. Однак на сьогодні лише «Сингента» — єдина компанія у світі, якій вдалося створити гібриди капусти, стійкі до кили. Їх відзначено спеціальним знаком TopRes.

ПЕРЕВАГИ ВИРОЩУВАННЯ КИЛОСТІЙКИХ ГІБРИДІВ


1. Забезпечення додаткової агрономічної безпеки в полі
2. Спрощене планування і надійність поставок готової продукції
3. Можливість повернення на уражені ділянки поля
4. Висока врожайність
5. Гарантований урожай

Компанія «Сингента» не зупиняється на досягнутому і продовжує працювати задля добробуту наших виробників. Ми намагаємося створювати й пропонувати гібриди, які дозволяють позбутися непередбачуваних проблем при
вирощуванні. З огляду на це в сезоні 2018 року компанія «Сингента» рекомендує вирощувати такі килостійкі гібриди:

Капусти білоголової — Кілагрег F1, Кілагерб F1, Кілатон F1;

Капусти цвітної — Клаптон F1.