СПІНО F1: зробiть правильний вибiр, i ви поза конкуренцiєю

Насіння овочів

Огірок — популярна культура для вирощування у захищеному ґрунті. Його перевагами у порівнянні з іншими класичними культурами є досить швидкий вступ у плодоношення і отримання продукції в короткі строки. Це дозволяє фермерам покривати витрати і отримувати прибуток за нетривалий період. Враховуючи це, у останні роки тепличники масово збільшують площі вирощування огірка як у плівкових, так і в скляних теплицях. Однак за законами ринку, чим більша пропозиція товару, тим менша ціна на нього. Це ми й спостерігаємо щороку. Приваблива ціна огірків, яка дозволяє виробникам покривати витрати і отримувати хоч якийсь прибуток, тримається, залежно від погодних умов, приблизно до кінця квітня. Тож для того, щоб отримувати прибутки від реалізації, збирати урожай огірків-корнішонів треба починати з кінця лютого — початку березня. А для цього слід висівати їх, залежно від регіону, на початку чи в середині січня. Проте погодні умови у цей час дуже нестабільні, зазвичай спостерігається нестача світла, і не всі гібриди можуть перенести такі надранні строки посадки.

З огляду на це компанія «Сингента» запропонувала виробникам України новий гібрид огірка для вирощування у плівкових теплицях за надранніх чи пізніх посадок. Це вже добре відомий гібрид Спіно F1. Він створений спеціально для вирощування у плівкових та скляних теплицях за умов низької освітленості як у ранньовесняний, так і в осінній періоди і для того, щоб виробник отримав найбільший прибуток із найменшими витратами. Крім ранньостиглості і високого раннього валу врожаю, Спіно F1 завдяки відкритості рослини має таку беззаперечну перевагу, як менші витрати на догляд. До того ж, відкритість рослин покращує проникнення світла у середню частину теплиці, що поліпшує мікроклімат, зменшує ураження хворобами і дозволяє рослинам швидко відновлюватись. Добре збалансовані рослини генеративного типу, але з хорошою силою росту забезпечують стабільне плодоношення протягом усього періоду вирощування.

Досвід осені 2016 та весни 2017 р. показав, що за досить нестандартних погодних умов Спіно F1, на відміну від інших гібридів, витримав усі катаклізми і порадував виробників надійним плодоношенням.

Виробники відзначають такі основні його переваги:

  • стабільне плодоношення при зміні погодних умов навесні та восени;
  • високий вихід стандартної продукції при низьких рівнях температури й освітлення;
  • висока стійкість до хвороб;
  • стресостійкість та швидкі темпи відновлення;
  • стабільна та рясна зав’язь.

Гібрид Спіно F1 швидко формує плоди, тому збір потрібно проводити майже щодня. Варто відзначити й відмінну особливість у формуванні плодів — вони спочатку ростуть у довжину (до 10–12 см), а потім надзвичайно швидко наростають у діаметрі. При цьому плоди стандартні та однорідні: довжина — 12–14 см, маса — 100–120 г, не переростають і не перетворюються на «діжки». Важливою перевагою є й те, що плоди гібриду мають унікальну здатність довгий час зберігати свіжий вигляд, не втрачати масу та якість при тривалому зберіганні й транспортуванні на великі відстані.

Доведено практикою!!! Досвід свідчить про те, що зберігання у холодильних камерах протягом 7–10 днів абсолютно не впливає на зовнішній вигляд та вагу плодів.

Споживачів Спіно F1 приваблює приємним, солодкуватим смаком, збалансованим однорідним забарвленням — не надто темний і не надто світлий і не має світлих смуг. Тепличники успішно експортують такий продукт до Білорусі та країн Балтії. Отже, цей гібрид перевірений виробниками, його переваги підтверджені досвідом вирощування як у скляних, так і в плівкових теплицях. Незважаючи на примхи погоди, як навесні, так і в осінній період Спіно F1 забезпечить вас продукцією з високою ціною реалізації. Рекомендацi для другого обороту При вирощуванні гібриду Спіно F1 у другому культурообороті слід використовувати його унікальну здатність рости та плодоносити в умовах недостатньої освітленості. Можна висіяти насіння пізніше загальноприйнятих строків, але з урахуванням погодних умов регіону і технічних особливостей теплиці, а також зважаючи на строк вступу в плодоношення від висіву насіння, який складає 32–42 дні. Слід звернути увагу й на формування рослин. Рекомендуємо «осліпити» 6 нижніх вузлів, тобто видалити зав’язі у пазухах. Цей прийом дає рослині можливість сформувати потужну кореневу систему, а у подальшому забезпечить стабільну віддачу врожаю. Рослини швидше ростуть, мають однакову висоту і формують потужний листковий апарат. Густота посадки для даного періоду складає 2,5–2,6 росл./м2. Водночас треба враховувати подачу збалансованого мінерального живлення залежно від періодів розвитку рослини. Рекомендовані як внесення добрив з поливною водою, так і позакореневе підживлення. Оскільки рекомендовані строки висадки гібриду досить пізні, завданням виробників є виростити міцну рослину за півтора місяці. Для цього після пересадки розсади кожен полив слід проводити з додаванням добрив. EC (концентрація солей у г/л або кг/ м3) поливної води залежить від погодних умов та строків. На початку вегетації, коли висока інтенсивність сонячного освітлення, частота поливів має бути високою, а ЕС — низькою, на рівні 1–1,5 (близько 1–1,5 кг добрив на 1 м3 поливної води). Зі зменшенням сонячного освітлення та вступом огірка у плодоношення можна підняти ЕС до 2–2,5 (близько 2–2,5 кг добрив на 1 м3 поливної води). Крім того, важливо до- тримуватись правильного співвідношення азоту до калію (N:K): у фазі від 3-го листка до початку плодоношення — 1:1,1, а з початком плодоношення збільшити кількість калію — 1:1,4. Не слід забувати й про магній, який вноситься шляхом позакореневих (листкових) підживлень у 0,15% роз- чині нітрату магнію від початку плодоношення до завершення збирання з інтервалом 10–15 діб. Крім того, з початком плодоношення потрібно проводити хоча б одне підживлення (через краплинне зрошення) на тиждень кальцієвою селітрою.

Спіно F1 — стабільний партнер за будь-яких умов!