Новий клас фунгіцидів для ефективного захисту моркви

Насіння овочів

ЦИДЕЛІ® ТОП — це сучасний фунгіцид з новою діючою речовиною цифлуфенамід (15 г/л) та добре відомою д. р. дифеноконазол (125 г/л), який професійно захищає овочеві культури від альтернаріозу, борошнистої роси, бурої плямистості й антракнозу.

Дифеноконазол — речовина, що здатна проникати в тканину листа. Проникаючи в структури гриба, що ростуть (спори, гаусторії, міцелій), дифеноконазол перериває біосинтез стеринів в оболонках клітин, що призводить до порушення клітинних мембран, внаслідок чого відбувається витік вмісту цитоплазми і гіфи гинуть.

Цифлуфенамід належить до нового класу фунгіцидів — амідоксими. Він проникає крізь поверхню й акропетально переміщується в потоці транспірації до ксилеми, де розподіляється у тканинах рослини. Цифлуфенамід високоефективний проти борошнисто-росяних грибів, пригнічує споруляцію, ріст гіфів, розвиток міцелію, має відмінні профілактичну та лікувальну дії. Через вплив цифлуфенаміду формування колоній гриба не відбувається.

Завдяки абсолютно новій формуляції, розробленій вченими компанії «Сингента», фунгіцид вирізняється широким спектром дії, вираженим лікувальним ефектом, а також тривалим захисним періодом, потужною трансламінарною активністю і високою безпекою для культури.

Також ЦИДЕЛІ® ТОП має ефективну газову фазу, дія якої розповсюджується на відстані до 4 см від місця потрапляння краплі препарату. Активність газової фази забезпечує перерозподіл і проникнення фунгіциду у важкодоступні для обприскування місця.

Формуляція фунгіциду (диспергований концентрат — д. к.), яка створена на основі молочної кислоти, отриманої шляхом ферментації цукрів, дає можливість препарату повністю проникати в рослину.

Отже, спільна дія двох активних речовин справляє синергічний ефект проти широкого спектра захворювань. Незважаючи на те, що ефективність дії дає можливість профілактичного і лікувального застосування, проводити фунгіцидний захист рекомендовано саме превентивно, щоб уникнути незворотного зараження культур. 

Спектр контролю

Бореться з широким спектром патогенів, а саме: Mycophaerella fragariae, Colletotrichum acutatum, Colletotrichum lagenarium, Alternaria solani, Alternaria cucumerina, Erysiphe lycopersici, Erysiphe cichoracearum, Fulvia fulva, Leveillula taurica, Sphaerotheca macularis, Didymella bryoniae та ін.

В Україні ЦИДЕЛІ® ТОП зареєстрований для захисту огірків відкритого та захищеного ґрунту (борошниста роса, альтернаріоз, кладоспоріоз, антракноз); томата захищеного ґрунту (альтернаріоз, борошниста роса, кладоспоріоз) та моркви (альтернаріоз, борошниста роса), а також на яблуні (парша, борошниста роса).

У ході постійних і тривалих польових випробувань визначається ефективна норма препарату та терміни його застосування. Так, для реєстрації ЦИДЕЛІ® ТОП на моркві (з нормою 0,8–1,0 л/га) проти борошнистої роси та альтернаріозу тільки в Україні випробування фунгіциду проводилися протягом трьох років на дуже інфікованих ділянках культури.

Багаторічні польові досліди показали високу ефективність ЦИДЕЛІ® ТОП, у тому числі у порівнянні з відомими конкурентними фунгіцидами.

Досліди 2017 року, м. Біла Церква, R&D станція компанії «Сингента»

    
    
  ЦИДЕЛІ® ТОП —     1 л/га                         Необроблена ділянка              


Конкурент (PYRACLOSTROBIN +  BOSCALID — 1 кг/га

Досліди 2018 року, Республіка Білорусь, R&D випробування компанії «Сингента»

     
   
                    ЦИДЕЛІ® ТОП — 1л/га                                                Конкурент (
FLUOPYRAM +                                                                                     TEBUCONAZOLE) —  0,75 л/га

У Європі реєстрація фунгіциду ЦИДЕЛІ® ТОП дозволяє виробникам застосовувати продукт на інших культурах (табл. 1).

Таблиця 1. Реєстрація фунгіциду ЦИДЕЛІ® ТОП у Європі

Група культур

Культура

Шкідливий об'єкт

Інтервал (дні між обробками)

Макс. кількість обробок

Передзбиральний інтервал

Пасльонові

Помідор

Leveillula taurica, Erysiphe lycopersici, Alternaria solani, Fulvia fulva

10

2

3

Перець

Баклажан

Гарбузові

Диня

Podosphaera xanthii, Erysiphe cychoracearum, Alternaria cucumerina, Didymella bryoniae, Cladiosporium cucumerinum, Colletotrichum lagenarium

10

2

3

Кавун

Огірок

Цукіні

Ягоди

Полуниця/суниця

Podosphaera  macularis ,  Mycosphaerella fragariae, Colletotrichum acuatum
Alternaria sp.

10

2

3

Тривалість захисної дії фунгіциду залежить від норми і термінів застосування. При внесенні (до зараження) зареєстрованих норм витрати ефективність наближається до 100 % і протягом тривалого періоду вегетації залишається стабільною.

Сумісність

ЦИДЕЛІ® ТОП сумісний із багатьма звичайними засобами захисту рослин і добривами. Не сумісний він з лужними продуктами. Для належного використання, перш ніж робити бакову суміш ЦИДЕЛІ® ТОП з будь-яким іншим засобом  або добривом, слід перевірити таблиці сумісності та провести тест на культурі.

Таблиця 2. Сумісність ЦИДЕЛІ® ТОП для змішування у бакових сумішах

Ridomil Gold [Ридоміл Голд]

CA

Folio Gold [Фоліо Голд] 538SC

CA

Квадріс

C

Ревус [Revus] 250SC

C

Актара [Actara] 25WG

C

Карате Зеон [Karate Zeon] 10CS

C

Вертимек [Vertimec]

C

Проклейм

C

Voliam Targo

[Воліам Тарго] 63SC

C

Пленум [Plenum] 50WG

C

C

Сумісний

CA

Сумісний при змішуванні

CA-1

Незначна сумісність при змішуванні

з утворенням осаду

CA-2

Незначна сумісність при змішуванні — Очищення бака

I

Не сумісний

Безпека для культури

Прояв фітотоксичності відсутній при застосуванні будь-яких протестованих доз ЦИДЕЛІ® ТОП (включаючи подвійну) в усіх зонах, охоплених Європейською та Середземноморською організацією захисту рослин [EPPO] на всіх протестованих культурах.

Висновок

Маючи високу біологічну дію проти широкого спектра фітопатогенів грибів, ЦИДЕЛІ® ТОП безпечний для всіх сортів томатів, перцю і баклажанів; огірків, дині, кавуна, цукіні та полуниці/суниці як у захищеному, так і у відкритому ґрунті.