Україна

You are here

Share page with AddThis

Нові високопродуктивні гібриди томатів від «Сингента» — Наміб і Тера Кота

Насіння овочів
13.03.2016

Однак у даних умовах, коли всі засоби виробництва дорожчають, зробити це досить непросто. І у фермерів залишається практично тільки один вихід: підвищити ефективність виробництва за рахунок використання високопродуктивних гібридів. Ще одним із способів може бути реалізація продукції за високими цінами, однак це лише за умови, що вона рання і високої якості. Проте для цього теж потрібно підібрати гібрид, який відповідатиме всім перерахованим вище параметрам.

Компанія «Сингента», яка є лідером з селекції томатів, пропонує лінійку нових високопродуктивних гібридів для відкритого ґрунту, що є придатними для використання у різних кліматичних зонах, з різною технологією вирощування і дозволяють отримувати найкращий результат.


Наміб

Наміб — ультраранній гібрид томата зі сливоподібною формою плодів масою 110–120 г, який є ідеальним рішенням як для великих, так і малих господарств, що вирощують томати. Завдяки своїй ранньостиглості (55–58 днів від висадки розсади) і швидкій віддачі врожаю Наміб — дуже пластичний гібрид і тому придатний для різних схем вирощування. 
Середня врожайність в залежності від умов вирощування і рівня технології складає 85–90 т/га. При цьому близько 65–70 % плодів дозрівають одночасно, що дозволяє зібрати великий вал продукції у максимально ранні й стислі строки та продати за максимально високу ціну. Такий динамічний характер плодоношення також дає можливість уникнути додаткових витрат на догляд і захист рослин. Гібрид середньої сили росту, вирізняється генеративним характером розвитку, що дозволяє йому чудово зав’язувати і наливати плоди навіть у холодних умовах за дуже ранніх строків посадки. Кущ відкритий, компактний, рекомендована густота висадки на гектар складає 27–28 тисяч. 
Завдяки своїй формі, високому вмісту сухих речовин і прекрасним смаковим якостям плоди гібрида Наміб можуть реалізовуватися як для свіжого споживання, так і різних видів переробки. Це також дає додаткові переваги, так як продукція даного гібрида завжди користується попитом.


Тера Кота

Ще однією новинкою, представленою компанією «Сингента», є високоврожайний, крупноплодовий гібрид томата Тера Кота, який чудово розвивається у спекотних умовах півдня країни, у чому вже встигли переконатися багато наших виробників. Так, у 2015 році при вирощуванні на виробничих площах в Одеській, Миколаївській, Херсонській, Запорізькій і Дніпропетровській областях гібрид показав середню врожайність на рівні 104 т/га, і з огляду на досить високі температурні показники минулого року можна сказати, що це дуже хороший результат. Варто зауважити, що на якості плодів це аж ніяк не позначилося, а навпаки, вони відрізнялися від конкурентних гібридів більш насиченим і яскравим кольором, а також чудовими смаковими якостями, що дуже важливо для даного типу томата. Середня маса плодів Тера Кота, порівняно з уже відомими крупноплодовими томатами відкритого ґрунту різних компаній, була на 25–35 г меншою і сягала 175–190 г. Однак, як виявилося згодом, через зниження попиту на надто великі плоди і труднощі з їх транспортуванням дрібніші, але якісні плоди Тера Кота реалізовувалися в першу чергу і за хорошою ціною.

Тера Кота — це середньоранній гібрид, який починає плодоношення через 100–107 днів після посіву або 60–62 днів від висадки розсади, що практично на тиждень раніше, ніж гібрид Бобкат. Рослини досить сильні, з хорошим листовим апаратом, який захищає плоди від сонячних опіків, і короткими міжвузлями, що також не дає рослині розкриватися, навіть за сильного навантаження плодами. В умовах дуже спекотної та сухої погоди добре зав’язує і наливає плоди.

Також доволі хороші результати було отримано при вирощуванні гібрида Тера Кота у плівкових теплицях або під низьким укриттям на кілочках. Рослини дуже швидко і динамічно розвивалися і формували при цьому в середньому від 6 до 8 китиць. Надзвичайно рано вступали у плодоношення, вже на 48–52-й день, що є дуже хорошим показником порівняно з тепличними гібридами.