Формула успіху: «Цибуля + Юніформ = Якісні та Великі врожаї»

Насіння овочів
Цибуля та Юніформ

Цибуля — культура, яка постійно знаходиться під загрозою ураження багатьма грибними і бактеріальними захворюваннями.

Розповсюдженими та економічно важливими інфекційними захворюваннями є:

- несправжня борошниста роса (пероноспороз цибулі);

- шийкова гниль, альтернаріоз та стемфіліоз;

- кореневі гнилі сходів.

Кореневі гнилі сходів цибулі спричинені ґрунтовими грибами роду Pythium, Rhizoctonia і Fusarium. Комплекс збудників ґрунтових хвороб цибулі здатний призвести до зниження врожайності, втрати продукції та її якості. 
Фузаріозна гниль денця цибулі. Збудник захворювання — Fusarium oxysporum, рідше Fusarium culmorum. Хвороба може з'являтися на всіх стадіях росту ріпчастої цибулі та цибулі-порею або при зберіганні. Розвитку захворювання сприяють високі температура й вологість повітря і ґрунту, а також опади у кінці сезону. Перші симптоми хвороби проявляються в пожовтінні та зігнутості листя. Поступово, починаючи з верхівки, листя відмирає. Між ним іноді можна виявити рожевий наліт міцелію. Уражені рослини відстають у рості, а їхнє коріння стає темно-коричневим і починає загнивати. Рослина може повністю зів'янути, а цибулина згнити. На тих цибулинах, що змогли вижити і сформуватися,  в області денця з’являється наліт, на якому, на відміну від цибулин, уражених білою гниллю, склероції не утворюються. В умовах сильного зволоження ґрунту на міцелії патогену помітні рожево-білі подушечки конідіального спороношення. 

Фузаріозна гниль на цибулі

На поздовжньому розрізі хворої цибулини нижня частина лусок стає водянистою, блідо-сірого кольору. Уражені цибулини поступово повністю загнивають. Гриби в формі хламідоспор можуть перебувати в ґрунті кілька років. Джерелами інфекції слугують уражені цибулини і рослинні рештки. Поширення патогену відбувається в основному конідіями. Рослина цибулі може заразитися у будь-якій стадії. Також спостерігається поширення захворювання на інші ділянки поля сільськогосподарськими машинами або з посадковим матеріалом (через цибулю-сіянку). У сховищі гриб продовжує свій розвиток.  

Ризоктоніоз, або суха фіолетова гниль, або повстяна гниль. Збудник захворювання — Rhizoctoniaviolacea (Deuteromycetes), хвороби зонтичних і лілійних овочевих культур. Листя хворих рослин жовтіє і висихає, на корінні  з'являються свинцево-сірі плями, які западають. На них пізніше формуються псевдосклероції. Проти збудників кореневих гнилей цибулі компанія «Сингента» пропонує вам ефективний засіб захисту рослин із системно-лікувальною дією та унікальним спектром — Юніформ. Завдяки двосистемним діючим речовинам і особливій ґрунтовій формуляції Юніформ здатний пригнічувати розвиток фітопатогенів безпосередньо в місці їх основної концентрації — в ґрунті.

Культур

Шкідливі об'єкти

Норма витрати, л/га

Спосіб застосування

Період очікування, днів/кратність обробок

Цибуля*

Фузаріоз, ризоктоніоз, гельмінтоспоріоз

1,5 (при появі симптомів на рослинах).

Роздрібнено: перше внесення — 0,4

друге через 10 днів — 0,5

третє через 10 днів — 0,6 (при профілактичному застосуванні)

Через системи крапельного зрошення

5/3

Застосовуючи Юніформ через систему крапельного зрошення, ви суттєво знижуєте витрати на проведення обприскувань, підвищуєте стресостійкість рослин, пригнічуєте широкий спектр ґрунтових патогенів.

* Реєстрація очікується.

Шановні виробники, нагадуємо, що в компанії «Сингента» в 2018 році діє багато вигідних акцій і пропозицій. Більш детально ознайомитися з інформацією щодо продуктів та акцій можна за посиланням: https://www.syngenta.ua/news?main-category=1091&geo-region=All