Україна

You are here

Share page with AddThis

150-річчя заснування підрозділу насіння овочевих культур компанії «Сингента» – шлях до успіху

Насіння овочів
10.07.2017

У 1867 році в невеличкому селі Андейк (Нідерланди) було засновано компанію Sluis & Groot, яка стала експортером насіння капусти білоголової. У 1872 році відбувся переїзд Sluis & Groot у містечко Енкхейзен у Нідерландах, де й до сьогодні розміщується центральний офіс і головні селекційно‑випробувальні станції підрозділу насіння овочевих культур. За цей час маленький сімейний бізнес переріс у всесвітньо відому компанію, в якій працює 2400 співробітників у понад 30 країнах світу. Протягом багатьох років «Сингента» є одним із світових лідерів на ринку насіння овочевих культур. Асортимент насіння на сьогодні налічує понад 30 видів і 2500 гібридів та сортів овочевих культур.

Ринок насіння овочевих культур відрізняється високим потенціалом зростання. Сумарна вартість активів компаній досягає 6 мільярдів фунтів стерлінгів. Прогнозований сукупний середньорічний темп зростання на найближчі десять років становить 5% при досить високій прибутковості. На даний момент «Сингента» контролює близько 10% ринку, посідаючи третє місце в світі серед виробників насіння овочевих культур. Серед цього числа транснаціональні корпорації  та сімейні голландські компанії, хоча й левова частина ринку припадає на дрібних виробників.

«Сингента» є безперечним лідером у таких культурах: капустяні, томати, гарбузові та солодка кукурудза. Зокрема, саме ми познайомили світ з безнасінним перцем і створили новий клас помідорів - чорні солодкі «Куматі».  Також, для ринку нарізаних свіжих продуктів нами був створений безнасінний кавун Crisp Delight, який відрізняється більш щільною м'якоттю і втрачає менше соку.

В Україні підрозділ насіння овочевих культур почав працювати з 2005 року, і нам уже є чим пишатися. Ми вийшли на ринок з портфелем лише 20 гібридів основних овочевих культур, серед яких найпопулярнішими були томати закритого та відкритого ґрунту Раїса F1 й Астерікс F1, огірок Отелло F1. Тепер наш портфель включає в себе понад 140 сортів та гібридів 20‑ти видів овочевих культур. Високі смакові, візуальні та якісні характеристики продукції, вирощеної з нашого насіння, відповідають потребам споживачів, фермерів, переробників, торговельних мереж. Ми реєструємо і виводимо на ринок України нові високоякісні та надврожайні гібриди.

Метью Джонсон, керівник відділу квітникарства і насіння овочевих культур компанії «Сингента» наголосив:

«Ми пишаємося своїми багаторічними традиціями в овочевому насіннєвому бізнесі. Протягом багатьох поколінь ми впроваджували новаторські рішення, прагнучи задовольнити потреби рослинників у всьому світі. Сьогодні, більш ніж коли-небудь, ми зосереджені на тому, щоб надати ці нововведення нашим клієнтам і всім ланкам ланцюжка збуту, допомагаючи тим самим задовольняти споживчий попит на якісну, смачну та поживну овочеву продукцію упродовж усього року».

Успішність бізнесу та інновацій — це завжди поєднання зусиль і знань багатьох людей. Ми б не змогли досягти високих результатів без надійних партнерів, а саме розгалуженої мережі спеціалізованих дистриб’юторів. Найголовнішим показником нашої роботи є те, що фермерські господарства і дистриб’ютори, з якими ми розпочинали розвивати бізнес, працюють з нами і зараз. Наша команда складається з найкращих спеціалістів у даній галузі, для яких основними принципами роботи є клієнтоорієнтованість, а саме індивідуальний підхід до кожного нашого клієнта.

Щороку ми намагаємося підвищувати рівень підтримки наших партнерів і друзів‑фермерів, незважаючи на розміри їхніх господарств (від 0,3 га тепличних до понад 500 га великих овочевих господарств). У 2017 році головним інвестором стала китайська компанія, що привело до реструктуризації всередині компанії по всьому світі. Було прийнято рішення не тільки залишити бізнес насіння овочевих культур у складі компанії «Сингента», а й виокремити його як високопріоритетний. Планується значне інвестування в селекцію і розвиток бізнесу. Поєднання багаторічного досвіду й практики двох країн — Китаю і Нідерландів, які займають ключові позиції на світовому овочевому ринку, відкриває нові надзвичайні та амбітні можливості. Китай має найдовшу світову історію з культивації овочевих культур. Перші записи про проблеми з самозапиленням і необхідністю селекції та відбору насіння з рослин найкращої якості для висіву зазначені в стародавніх записах. Китай є безперечним лідером із вирощування та споживання овочевої продукції. 

За даними Food & Agricultural organization USA, у 2015 році частка овочевої продукції, вирощеної на території Китаю, становила 51 % світового ринку, а саме 583 млн т. Зі свого боку Нідерланди є найбільшим експортером у світі посівного та посадкового матеріалу: насіння, цибулин квітів тощо. Виробництво посівного матеріалу розміщене на обох світових півкулях, що дозволяє без‑ перервне забезпечення необхідних обсягів насіння компанії «Сингента». Українська команда працює над розвитком овочевого бізнесу не лише всередині однієї країни, а й у країнах СНД. Ми чітко розуміємо перспективи розвитку в Україні такої важливої галузі сільського господарства, як овочівництво. Наша команда докладатиме максимум зусиль для продовження багаторічних традицій, принципів та стандартів діяльності бізнесу.