Змайструємо врожай!

Новини компанії

Осіння «Майстерня аграрія» компанії «Сингента» – це водночас і підбиття підсумків, й окреслення контурів прийдешнього сезону. Агроцентри на Дніпропетровщині, Черкащині, Полтавщині, Харківщині, Хмельниччині стали осередками здобуття агротехнологічних знань, місцем зустрічі професіоналів і справжніми оазами доброго настрою!

Менеджер з маркетингу напряму насіння кукурудзи  Ігор Ковальчук розповів про нові гібриди, які допоможуть аграріям дістати вагомі врожаї. «Наступного сезону ми запропонуємо кілька новинок на ринку насіння кукурудзи, – зазначив пан Ігор. – Зокрема, середньопластичний гібрид CИ Талісман (ФАО – 200) є високоврожайним, як свідчить практика, а також стійким проти посухи й вилягання, гельмінтоспоріозу, фузаріозу, гнилей. Гібрид СИ Теліас (ФАО – 220) – високоадаптивний гібрид, пристосований до екстенсивних технологій. За сприятливих умов формує два господарсько придатні качани. Гібрид СИ Фортаго (ФАО – 260) належить до елітної генетики Артезіан. Він подібний за своїми характеристиками до гібрида СИ Феномен. Добре витримує посуху, економно використовує вологу. За нестачі вологи в нього обмін поживних речовин, насамперед, іде на формування репродуктивної здатності, тобто на наливання качана. СИ Фотон, на відміну від гібриду лінійки Артезіан СИ Фортаго, більше пристосований до інтенсивних технологій, тобто забезпечує високу окупність внесених добрив. І п’ята новинка, яка з наступного сезону буде в продажу, так само належить до лінійки Артезіан, – середньопізній гібрид СИ Зефір (ФАО – 430). Завдяки новітній генетиці він швидко дозріває і віддає вологу. За вологівіддачею і терміном збирання його можна прирівняти до середньостиглих гібридів із ФАО на рівні 390.

На базі інноваційного трейлера-лабораторії спікери розповідали про сучасну обробку насіння. Так, можна самотужки обробляти, як це ще робиться у нас. Проте якщо сподіватися уникнути травмування насіння, якщо прагнути рівномірного нанесення ЗЗР, тут уже нема нічого краще, ніж промислова обробка насіння на заводі. На заводі за промислового способу нанесення розчину на насіння все відбувається рівномірно: у баках працюють дефлектори, які перемішують ретельно, охайно та якісно. Дозування – це ще один важливий аспект: зазвичай, на господарствах міряють л/т. На заводі – на одну посівну одиницю, що допомагає не помилятися з нормами. Наприклад, візьмемо протруйник Форс® Зеа, перевірений помічник у боротьбі з ґрунтовими шкідниками: його дозування у літражі на 1 т може бути від 4 до 6 л. Нічого собі розбіжність! Проте вона може бути ще вищою на протруйнику Круїзер®. Отже, є місце для помилки й марнотратства. Проте, якщо у господарстві таке можливо, то на заводі цього бути не може: вся продукція проходить контроль. До того ж, індустріальна обробка передбачає використання дрібної дисперсії, а це набагато ефективніше, аніж крапля.

Майстерню у Полтаві відвідали також іноземних гості. Один із них виявився… головним селекціонером «Сингента» з кукурудзи, автором гібридів НК Канзас і НК Кобальт Бенуа Петіар.


«Цей захід гарно організовано, все зроблено дуже добре, – зауважує Бенуа Петіар. – Ми справді дістали задоволення від того, що «Сингента» може запропонувати фермерам. Намагаємося створювати нові гібриди для цього регіону. У нашій команді чимало співпрацівників. Одні розробляють пробні зразки, інші працюють над створенням гібридів, є керуючі портфелем. Багато наших співробітників присутні на цьому заході, позаяк Україна — один із ринків, де ми хочемо розвиватися. Тут дуже добрі перспективи. Ми хочемо більше інвестувати та бути конкурентоспроможними. Маємо бажання надавати гібриди, які могли б вдало конкурувати з продуктами інших знаних компаній. І ми абсолютно впевнені, що зможемо цього домогтися.»


Коли йдеться про особливості вирощування соняшнику, більшість вітчизняних аграріїв, які працюють на півдні, сході та значною мірою в центрі України відразу ж згадує про вовчок. Ця рослина-паразит дедалі сильніше загрожує посівам на полях у регіонах із посушливими умовами, впевнено просуваючись на захід і північ країни.  Отже, Сингента пропонує три рівні професійного захисту від вовчка, об’єднані у систему Solguard, які пропонують фахівці «Сингента».

Перший рівень – це традиційні перевірені агротехнічні заходи, котрими ніколи на слід нехтувати. Це передусім вирощування культур-пасток для вовчка, адже правильне вирощування соняшнику має передбачати неухильне дотримання продуманої сівозміни. Важливо й ретельне очищення техніки та взуття людей під час переходу від одного поля до іншого.

Другий рівень професійного захисту від вовчка передбачає застосування перевірених систем захисту, побудованих на гербіцидних препаратах. Метод гербіцидного контролю ґрунтується на дотриманні вимог системи Clearfield®, в якій поєднано ефективну дію препаратів, що контролюють вовчок і більшість одно- й дводольних бур’янів із вирощуванням Clearfield-гібридів соняшнику. Передусім, це препарат Каптора®, який містить імазамокс та імазапір, контролюючи дальші хвилі бур’янів. Паралельно пропонується низка Clearfield-гібридів: НК Алего, НК Ададжіо, НК Неома, НК Фортімі, Коломбі, СИ Експерто тощо.

Третій рівень захисту від вовчка – вирощування генетично стійких гібридів соняшнику. Всі гібриди соняшнику компанії «Сингента», які вирощуються в Україні, мають мінімальну стійкість проти вовчка рас А–Е. Нині активно відбувається поступовий перехід на нові конвертації кращих гібридів із толерантністю проти нових агресивних рас вовчка. Найстійкіші проти вовчка гібриди у лінійці «Сингента» чудово відомі аграріям: це Босфора, Естрада, Трансол, СИ Купава, СИ Ласкала, СИ Кадікс тощо.

Поєднання всіх зазначених вище способів протидії вовчку дає змогу мінімізувати негативний чинник імовірної втрати врожаю. Пишемо «мінімізувати», позаяк ця рослина-паразит є настільки потужним динамічним ворогом аграрія, ледь не щосезону формуючи нові раси, що про повну перемогу над нею говорити зарано. Втім, науковий відділ «Сингента» працює над цим, і це помітно, зокрема, під час відвідування демонстраційних полігонів компанії в Україні.

Крім суто агрономічних питань, на Агроцентрах пройшли важливі майстер-класи з безпеки. Наші люди не дуже полюбляють правила і звикли ними нехтувати. Це стосується і поводження із засобами захисту рослин: перевезення у власних автівках, що неприпустимо, правильна утилізація (вимоги часто порушуються), робота у спецодязі (який може бути недостатньо надійним, або його може й взагалі не бути, що вкрай шкідливо) – ось перелік тих пунктів, на які звертали увагу на початку заходу.

Це прості, але дуже важливі умови для роботи, дотримуючись яких аграрій збереже своє здоров’я. Хто каже, що це маячня, цілком неправий: власне життя варто цінити не лише з етичних або релігійних міркувань. Є близькі люди, є держава, яка зрештою складається з кожного з нас. А для людини конструктивної важливо приносити більше корисного й робити це якнайдовше.

Перегляньте відеопрезентації з осінніх Агроцентрів 2017!

play_circle
Критерії вибору гібридів кукурудзи для підвищення прибутковості, «БалІнвест», Харківська обл.
play_circle
Критерії вибору гібридів соняшнику для підвищення прибутковості вирощування, Харківська обл
play_circle
SOLGUARD - три професійні рівні захисту соняшника від вовчка, «Балінвест», Харківська обл
play_circle
Seedcare: професійна обробка насіння — вигідно, ефективно та безпечно, «Балінвест», Харківська обл.
play_circle
Критерії вибору гібридів кукурудзи для підвищення прибутковості, «Оболонь», Хмельницька обл.
play_circle
Критерії вибору гібридів соняшнику для підвищення продуктивності, «Оболонь», Хмельницька обл.
play_circle
Seedcare: професійна обробка насіння — вигідно, ефективно та безпечно, «Оболонь», Хмельницька обл.
play_circle
Критерії вибору гібридів кукурудзи для підвищення прибутковісті,«Грига»,Полтавська обл.
play_circle
Критерії вибору гібридів соняшнику для підвищення прибутковості вирощування,«Грига»,Полтавська обл.
play_circle
Seedcare: професійна обробка насіння — вигідно, ефективно та безпечно, «Грига», Полтавська обл.