Україна

You are here

Share page with AddThis

Увага! Бавовникова совка на кукурудзі

Новини компанії
26.07.2019

З початку другої декади — середини липня у частині регіонів України відбувається інтенсивне заселення посівів кукурудзи (зерно) бавовниковою совкою другої генерації. Початок відродження личинок (гусениць) був відмічений ще на початку липня у Херсонській, Миколаївській та Запорізькій областях. Наступне незначне похолодання з випаданням опадів певною мірою призупинило розвиток і поширення цього шкідника, тому у північніших підзонах Степу та в Лісостепу (окрім Західного Лісостепу) совка на кукурудзі з'явилася дещо пізніше, ніж у попередні роки. На сьогодні у південних, східних та центральних областях у посівах спостерігаються яйцекладки, личинки різних віків та пошкодження ними генеративних органів культури. Через розтягнутий період відкладання яєць (близько 3 тижнів),  водночас триває і відродження з них гусениць. У північних областях Лівобережжя поки що місцями помічають переважно яйцекладки. Частка заселених (пошкоджених) совкою рослин залежно від регіону варіює від 3–5 % до 40–70 %.   

Слід зауважити, що шкідливість бавовникової совки є немалою. Без інсектицидного захисту при середньому ступеню заселення (50–70 % рослин) прямі втрати врожаю зазвичай становлять 5–7 ц/га, нерідко досягають й 10 ц/га.  Крім того, пошкодження гусеницями часто призводять до ураження качанів червоною фузаріозною та іншими видами гнилей, особливо за вологої погоди. Пошкоджене й уражене зерно кукурудзи в такому разі стає некондиційним і непридатним для господарського використання.

З метою запобігання значним пошкодженням кукурудзи бавовниковою совкою компанія «Сингента» рекомендує терміново обробити посіви в інтервалі стадій розвитку шкідника «масової яйцекладки — відродження личинок» сучасним високоефективним інсектицидом  Ампліго 150 ZC, ФК (0,2–0,3 л/га). Тривалість захисної дії препарату перевищує три тижні, чого цілком достатньо для надійного і повного контролю даної генерації цього фітофага.