Унікальний сервіс «Агропрогноз» від компанії «Сингента»

Новини компанії

Компанія «Syngenta» пропонує вам унікальний сервіс «Агропрогноз», що дозволяє прогнозувати виникнення хвороб та шкідників на ваших полях і надавати рекомендації щодо профілактики і захисту рослин!

За допомогою сервісу ви завжди знатимете не тільки про можливість виникнення проблемних ситуацій на ваших полях, а й способи їх вирішення.

На підставі даних, зібраних від більш ніж 60 метеостанцій, система дозволяє спрогнозувати настання сприятливих для розвитку хвороб і шкідників умов і своєчасно попередити вас про це, а також надати рекомендації щодо профілактики й захисту рослин від шкідливих чинників. Усе, що вам потрібно зробити для цього, — зареєструватися на сайті https://www.agroprognoz.com.ua, вказати розташування ваших полів і культури, які вирощуються. За високої ймовірності розвитку шкідливих об'єктів «Агропрогноз» проінформує вас про це за допомогою Email-повідомлення або SMS.

ЯК ЦЕ ПРАЦЮЄ?

Це стало можливим завдяки розміщенню на території України спеціальних метеостанцій та використанню алгоритмів, які надають змогу розрахувати вірогідність появи шкодочинних об'єктів на основі поточних та історичних даних від сенсорів, встановлених на таких станціях.  Як відомо, поява хвороби на полі залежить від багатьох чинників, наприклад попередника на полі, наявності спор у ґрунті та ін. Проте завдяки даним, які ми отримуємо, можна визначити, наскільки поточна ситуація є сприятливою для проявів хвороби найближчим часом. Тут можна провести аналогію зі звичайною застудою у людей: якщо людина потрапила під дощ за холодної температури повітря чи сильного вітру — ймовірність простуди становить дуже високий відсоток, і краще для профілактики зробити певні дії, зокрема випити гарячого чаю, тепліше одягнутися тощо.

Робота проекту «Агропрогноз» аналогічна: отримуючи від мережі станцій дані про температурні показники, вологість ґрунту, опади та ін. й акумулюючи їх на цьому порталі, ми передаємо вам інформацію про сприятливість умов для розвитку хвороби чи шкідника на ваших полях. 

Доступ до даного сервісу є безкоштовним, вам потрібно лише зареєструватися, завести дані про ті поля, по яких бажаєте отримувати прогноз, і вказати спосіб інформування вас про вірогідність появи хвороб і шкідників. Далі система самостійно відслідковуватиме дані по ваших полях та сповіщатиме вас через обрані канали зв'язку.

ЯКУ ІНФОРМАЦІЮ МОЖНА ОТРИМАТИ?

Після реєстрації на сайті вам необхідно буде вказати, яка культура вирощується на кожному із ваших полів. Для кожної з культур система покаже перелік шкодочинних об'єктів, моніторинг яких можливий. По кожному такому об'єкту система визначатиме ймовірність (у відсотках) його прояву на вказаних вами полі та культурі. На прикладі нижче ви можете бачити вірогідність появи септоріозу листя на полі «Пшениця КОлос» станом на 26 березня 2019 року:

 Кожна вірогідність має поле «Рекомендації», де ви можете побачити детальний опис дій, які пропонується зробити, якщо прогноз підтвердиться. Такі рекомендації включають в себе:

  • Дії по перевірці правильності прогнозу
  • Опис ознак хвороби чи шкідника
  • Дії, які дозволять запобігти подальшому розвитку шкодочинного об'єкта та мінімізувати втрати від його появи.

Приклад такої рекомендації:

Якщо вірогідність появи хвороби є значною (понад 80 %), то система надішле вам попередження обраним способом (Email чи SMS), що дозволить вам бути в курсі поточної ситуації та визначити пріоритетність власних дій (наприклад, спочатку провести огляд таких полів).

ЯКІ КУЛЬТУРИ Й ШКІДЛИВІ ОБ'ЄКТИ ЗАРАЗ ПІДТРИМУЮТЬСЯ?

На сьогодні проектом «Агропрогноз» підтримуються такі культури, хвороби та шкідники:

  • Злакові культури (пшениця, ячмінь):

– Фузаріоз
– Септоріоз
– Іржа листя
– Ризик попелиці

  • Соняшник:

– Сіра гниль
– Біла гниль
– Альтернаріоз
– Несправжня борошниста роса

  • Кукурудза:

– ​Фузаріоз
– Північний гельмінтоспоріоз
– Церкоспороз

  • Ріпак:

– Біла гниль
– Ріпаковий квіткоїд

  • Сади:

– Попелиця
– Бактеріальний опік
– Парша
– Яблунева плодожерка