Україна

You are here

Share page with AddThis

Реглон ® або його генерики: економимо чи втрачаємо?

Новини компанії
13.09.2019

 

ВОЛОДИМИР МАКСИМОВИЧ,
менеджер з технічної підтримки, напрям
гербіциди, компанія «Сингента»


Родина Реглонів нещодавно поповнилася препаратом Реглон ® Форте 200 SL, Р. К., що є більш концентрованим дикватом і дає можливість економити кошти на логістиці. Отже, у компанії «Сингента» зараз є 3 гербіциди на основі диквату, а саме Реглон ® Супер 150 SL, Р. К., Реглон ® Форте 200 SL, Р. К. та спеціально створена формуляція для авіавнесення Реглон ® Ейр 200 SL, Р. К. Також «Сингента» має дві приватні марки дикватів — Ретро та Реглор Спектрум, які ексклюзивно реалізують основні дистриб’ютори, і ці приватні марки створені на основі оригінального диквату.

Головна мета даної статті — розібратися, чи є різниця між оригінальним дикватом та його генеричними аналогами, чи дійсно сільгоспвиробники економлять кошти, придбаваючи для себе дешеві генерики? Передусім хотілося б нагадати, коли саме необхідно проводити десикацію. Реглон є контактним гербіцидом, це означає, що там, де препарат потрапив на рослину, він діє, а там, де не потрапив, ефективності немає. Крім того, дикват впливає на процес фотосинтезу в рослині, що відбувається в хлоропластах під дією сонячного світла. В листку іони диквату перетворюються на вільні радикали, після чого кисень знову перетворює їх на високоактивні супероксиди, що, своєю чергою, спричинює руйнування клітинної оболонки та витік води (клітинного соку) з клітин рослин. На світлі описаний вище процес триває кілька хвилин. Саме тому компанія «Сингента» радить застосовувати Реглон у темний період доби або у похмуру погоду, для того щоб препарат рівномірно розтікся по поверхні рослини, адже десикація починається щойно виходить сонце і «запускається» процес фотосинтезу.

А зараз давайте спробуємо розібратися детальніше, чи є різниця в десикації між оригінальним дикватом та його генеричними аналогами. Реглон і його генерики містять у своєму складі дикват‑іон та дикват‑дибромід, але це не одне і те ж, як вважалося раніше. Дикват‑іон — речовина, яка безпосередньо викликає десикацію, дикват‑дибромід виступає лише в ролі передавача дикват‑іонів та не впливає на десикацію. В ході незалежних досліджень, проведених у 2017 р. у графстві Йоркшир (Англія), було доведено, що генеричні препарати мають значно більшу кількість дикват‑диброміду, ніж дикват‑іону. Недостатній вміст останнього при цьому призводить до зниження середньої ефективності, уповільнення дії та нерівномірної десикації. «Сингента» в своїх Реглонах завжди рахує дикват 150 (200) г/л у вигляді чистого дикват‑іону, основної діючої речовини, водночас у генериках, крім того, що вони містять набагато більше дикват‑диброміду, рахують дикват у вигляді дикват‑диброміду та дикват‑іону разом (див. фото).

 

ПОРІВНЯННЯ З ГЕНЕРИЧНИМИ АНАЛОГАМИ

ОДНАКОВІ ЦИФРИ НА ЕТИКЕТЦІ — РІЗНА ЕФЕКТИВНІСТЬ У ПОЛІ
78 % генериків не мали достатнього вмісту діючої речовини. Навіть попри те, що показники на етикетках були однаковими...

 

РЕГЛОНИ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ НЕ ТІЛЬКИ ЕФЕКТИВНІСТЬ, А Й БЕЗПЕКУ
ДЛЯ НАВКОЛИШНЬОГО СЕРЕДОВИЩА І ЛЮДИНИ


Фото 1. Реглони оригінальна та надійна продукція.

Отже, коли ми часто чуємо нарікання, що генерики працюють значно гірше і десикація нерівномірна, це безпосередньо залежить від кількості дикват‑іонів у їхньому складі. Якщо ми далі подивимося на препаративні форми наших Реглонів, то побачимо, що вони не містять етанолу, який є побічним продуктом під час синтезу. Очистка від етанолу та інших шкідливих компонентів, про які поговоримо трохи згодом, — це затратний проте необхідний процес. Етанол знижує температуру спалаху продукту, що може бути потенційно небезпечним при використанні десикантів. Реглони не містять етанолу, отже мають вищу температуру спалаху, що є безпечним для користувачів. Крім того, якщо уважніше подивитися на побічні продукти синтезу, то ми побачимо, що вони можуть бути вкрай небезпечними для здоров’я людини (табл. 1). З таблиці видно, що у генериках цих побічних сполук міститься у декілька разів більше, ніж у Реглонах, до того ж частина з них впливає на статеву функцію людини і це дуже небезпечно. Генеричні диквати у процесі зберігання змінюють свій колір, а це означає, що в них відбуваються незворотні процеси, у той час як Реглони не змінюють свого забарвлення з року в рік під час складського зберігання (див. фото 1). Оригінальні Реглони також не впливають на схожість насіння, на відміну від генеричних аналогів. А це дуже важливо, адже після обробки генериками у сільгоспвиробника можуть виникнути проблеми з подальшою реалізацією продукції.

Таким чином, з усього вищенаведеного ми побачили, що користування генеричними дикватами може не тільки призвести до часткової втрати врожаю, а й суттєво вплинути на здоров’я та емоційний стан користувачів.

аналог Реглон, аналоги Реглон, генерики Реглон