Підготовка обприскувача до зимового зберігання

Новини компанії

В даній статті ми розглянемо основні етапи очистки та догляду за обприскувачем перед зимовим зберіганням. Серед властивостей води є така, яка становить значну небезпеку для обладнання обприскувача в зимовий період. При замерзанні об’єм води збільшується на 10 %, а це, своєю чергою, може призвести до пошкодження металевих деталей і деталей із твердого пластику. На жаль, саме ці елементи є найбільш дорогими в системі трубопроводів.

Як вберегти техніку від пошкоджень протягом періоду з мінусовими температурами? Сьогодні ми розглянемо 3 основні етапи підготовки обприскувача до зимового зберігання.

Етап № 1. Промивання системи й розпилювачів

Найперше, що потрібно зробити при підготовці до зберігання, — це ретельно вимити обприскувач чистою водою.

Далі наповніть бак водою з додаванням миючих засобів і очистіть усі ємності. Почергово вмикайте системи, які мають контакт із робочим розчином, в тому числі змішувач, систему промивання, очисні форсунки в баках.

Потім  увімкніть обприскувач у робочому режимі на короткий проміжок часу, доки з усіх розпилювачів не почне виливатися миючий розчин.

В якості очисних та дезактивуючих речовин можуть застосовуватися нашатирний спирт, розчин аміаку, спеціалізовані препарати AllBright® та ALL CLEAR® EXTRA.

Особливо стійкий осад після промивань можете видалити за допомогою миючих апаратів високого тиску.

Зніміть усі фільтри та розпилювачі. Промийте їх у воді, використовуючи для кращої чистки м’яку щіточку, і ретельно висушіть та залиште на зберігання в складі.

Під час мийки обприскувача зовні не спрямовуйте потік води на електронні та електричні деталі. Не застосовуйте для чистки розпилювачів та фільтрів металеві інструменти! 

Етап № 2. Видалення залишків води

Для того щоб захистити деталі обприскувача від «льодяного розриву», його можна або повністю висушити, або ж обробити перед зберіганням засобами проти замерзання.

Перший варіант має свої недоліки:

  • завжди є ризик, що у важкодоступних місцях залишиться вода;
  • під час висушування висихають і залишки, що містяться в трубах. При наступному ввімкненні агрегату вони розчинятимуться і забиватимуть фільтри та розпилювачі;
  • при пересиханні стають крихкими прокладки та мембрани.

Саме з огляду на це ми рекомендуємо використовувати засоби проти замерзання. Водночас чим ретельніше буде злита вода з системи, тим краще.

При видаленні розчину не забувайте також про резервуари для промивання і  миття рук. Насос має продовжувати працювати до тих пір, доки розчин не перестане надходити до розпилювачів. Відкрийте приймальний фільтр і видаліть звідти рештки, а також зніміть з насоса всмоктувальний трубопровід і теж злийте воду.

Злийте воду з корпусу фільтра високого тиску. Перевірте, чи шланги ніде не провисають. У місцях провисання, найімовірніше, теж є залишки розчину.

Перевірте глухі кінці трубопроводів.

Зніміть з насосів водонапірні рукави і включіть їх на 30–60 с, щоб залишки води вільно вийшли з системи.

Етап № 3. Антифриз на холодний період року

Злити всі залишки води з навісного обприскувача відносно не тяжко. Видалити ж усю воду з великих причіпних обприскувачів набагато важче. Ось тому більшість користувачів роблять ставку саме на засоби проти замерзання.

Будьте уважні, оскільки в системі завжди залишається від 30 до 50 л води навіть у тих випадках, коли під час обприскування нічого не поступає в розпилювачі. Чим більше залишкової води зможете злити, тим краще. Засіб проти замерзання вийде менш розбавленим, його концентрація — рівномірною, а після зими 2/3 цього об’єму можна буде використати в наступному році. Найкраще для таких операцій підійде звичайний автомобільний антифриз. До того ж він справить позитивний вплив на резинові компоненти системи, забезпечивши збереження їхньої еластичності.

Для причіпного обприскувача потрібно приблизно 20–30 л антифризу. Увімкніть насос і по черзі всі функції обприскувача. З форсунок повинен почати виступати забарвлений антифриз.

Щоб забезпечити тривалу і якісну експлуатацію, дотримуйтеся таких рекомендацій:

  • змінюйте масло в насосі та мембрани в середньому через кожні 5 000га оброблених площ;
  • обробляйте силіконовим спреєм резинові компоненти, які в процесі експлуатації можуть пересихати;
  • перевіряйте амортизатори підвіски тягового механізму. Стан амортизаторів безпосередньо впливає на положення штанги.
  • при консервуванні на зиму змастіть гідравлічним маслом висунуті поршневі штоки і передусім ті, на яких видно сліди корозії;
  • проводьте огляд та дефектування агрегату взимку, щоб мати змогу завчасно замовити необхідні запасні частини й убезпечити себе від простоїв у сезон польових робіт.

Якщо ви виконаєте перераховані вище дії — будьте певні, ваш обприскувач пройшов якісне обслуговування і готовий до зими на всі 100 %.