Підготовка обприскувача до зимового зберігання
Як вберегти техніку від пошкоджень протягом періоду з мінусовими температурами? Сьогодні ми розглянемо 3 основні етапи підготовки обприскувача до зимового зберігання.
Етап № 1. Промивання системи й розпилювачів
Найперше, що потрібно зробити при підготовці до зберігання, — це ретельно вимити обприскувач чистою водою.
Далі наповніть бак водою з додаванням миючих засобів і очистіть усі ємності. Почергово вмикайте системи, які мають контакт із робочим розчином, в тому числі змішувач, систему промивання, очисні форсунки в баках.
Потім увімкніть обприскувач у робочому режимі на короткий проміжок часу, доки з усіх розпилювачів не почне виливатися миючий розчин.
В якості очисних та дезактивуючих речовин можуть застосовуватися нашатирний спирт, розчин аміаку, спеціалізовані препарати AllBright® та ALL CLEAR® EXTRA.
Особливо стійкий осад після промивань можете видалити за допомогою миючих апаратів високого тиску.

Зніміть усі фільтри та розпилювачі. Промийте їх у воді, використовуючи для кращої чистки м’яку щіточку, і ретельно висушіть та залиште на зберігання в складі.
Під час мийки обприскувача зовні не спрямовуйте потік води на електронні та електричні деталі. Не застосовуйте для чистки розпилювачів та фільтрів металеві інструменти!
Етап № 2. Видалення залишків води
Для того щоб захистити деталі обприскувача від «льодяного розриву», його можна або повністю висушити, або ж обробити перед зберіганням засобами проти замерзання.
Перший варіант має свої недоліки:
- завжди є ризик, що у важкодоступних місцях залишиться вода;
- під час висушування висихають і залишки, що містяться в трубах. При наступному ввімкненні агрегату вони розчинятимуться і забиватимуть фільтри та розпилювачі;
- при пересиханні стають крихкими прокладки та мембрани.
Саме з огляду на це ми рекомендуємо використовувати засоби проти замерзання. Водночас чим ретельніше буде злита вода з системи, тим краще.
При видаленні розчину не забувайте також про резервуари для промивання і миття рук. Насос має продовжувати працювати до тих пір, доки розчин не перестане надходити до розпилювачів. Відкрийте приймальний фільтр і видаліть звідти рештки, а також зніміть з насоса всмоктувальний трубопровід і теж злийте воду.
Злийте воду з корпусу фільтра високого тиску. Перевірте, чи шланги ніде не провисають. У місцях провисання, найімовірніше, теж є залишки розчину.
Перевірте глухі кінці трубопроводів.
Зніміть з насосів водонапірні рукави і включіть їх на 30–60 с, щоб залишки води вільно вийшли з системи.
Етап № 3. Антифриз на холодний період року
Злити всі залишки води з навісного обприскувача відносно не тяжко. Видалити ж усю воду з великих причіпних обприскувачів набагато важче. Ось тому більшість користувачів роблять ставку саме на засоби проти замерзання.
Будьте уважні, оскільки в системі завжди залишається від 30 до 50 л води навіть у тих випадках, коли під час обприскування нічого не поступає в розпилювачі. Чим більше залишкової води зможете злити, тим краще. Засіб проти замерзання вийде менш розбавленим, його концентрація — рівномірною, а після зими 2/3 цього об’єму можна буде використати в наступному році. Найкраще для таких операцій підійде звичайний автомобільний антифриз. До того ж він справить позитивний вплив на резинові компоненти системи, забезпечивши збереження їхньої еластичності.
Для причіпного обприскувача потрібно приблизно 20–30 л антифризу. Увімкніть насос і по черзі всі функції обприскувача. З форсунок повинен почати виступати забарвлений антифриз.
Щоб забезпечити тривалу і якісну експлуатацію, дотримуйтеся таких рекомендацій:
- змінюйте масло в насосі та мембрани в середньому через кожні 5 000га оброблених площ;
- обробляйте силіконовим спреєм резинові компоненти, які в процесі експлуатації можуть пересихати;
- перевіряйте амортизатори підвіски тягового механізму. Стан амортизаторів безпосередньо впливає на положення штанги.
- при консервуванні на зиму змастіть гідравлічним маслом висунуті поршневі штоки і передусім ті, на яких видно сліди корозії;
- проводьте огляд та дефектування агрегату взимку, щоб мати змогу завчасно замовити необхідні запасні частини й убезпечити себе від простоїв у сезон польових робіт.
Якщо ви виконаєте перераховані вище дії — будьте певні, ваш обприскувач пройшов якісне обслуговування і готовий до зими на всі 100 %.