Україна

You are here

Share page with AddThis

Підготовка обприскувача до сезону

Новини компанії
15.02.2019

Підготовка обприскувача до сезону весняних польових робіт набагато менш трудомістка, ніж до зимового зберігання.
Перед тим як розпочати повноцінну роботу агрегату, необхідно пройти такі етапи:

 • нагадати рекомендації та правила з посібника щодо експлуатації;
 • підключити акумуляторні батареї;

 • перевірити справність і стан ременів;
 • перевірити рівні масла та охолоджуючої рідини;
 • перевірити секції на штанзі, шланги і резервуари на наявність тріщин. У разі їх виявлення, негайно ліквідувати;
   

                 

              

 • перевірити тиск у шинах;
 • перевірити роботу та справність електронного обладнання.

Пам'ятайте!!!

Залишки антифризу мають бути повністю видалені з системи обприскувача до початку перевірки норм виливу та роботи в полі.

Потрібно дотриматися декількох рекомендацій:

 1. З антифризом із системи обприскувача можуть видалятися й незначні залишки пестицидів, тому при цьому необхідно користуватися засобами індивідуального захисту.
   
 2. Проводити дану процедуру потрібно на віддаленій від водойм і житлових приміщень відстані, щоб антифриз і залишки хімії не нашкодили живим організмам.
   
 3. Ви можете зібрати залишки антифризу з системи та використати його в наступному році для цих самих операцій. Однак ви повинні розуміти, що такий розчин буде менш концентрованим, а тому за дуже низьких температур може виникати ризик замерзання.

Заповніть бак обприскувача на 2/3 водою і дайте насосу попрацювати мінімум 15 хв. Доки насос обприскувача працює, переконайтеся у герметичності баку та гідравлічних комунікацій, щоб уникнути ризиків протікання в системі.

Особливу увагу слід звернути на корпуси розпилювачів, пластикові револьвери та кріплення, ущільнювальні прокладки, шланги, хомути й резервуари.

Прокачайте чисту воду через системи обприскувача для повного видалення антифризу.

Після того як антифриз повністю злито, систему промито, а всі можливі протікання усунуті,  необхідно розпочинати процес перевірки норм виливу.

Передусім зверніть увагу на чистоту фільтра на насосі. Він має бути ідеально чистим та без слідів забруднення, щоб перекачувати всі 100 % своєї продуктивності.

                                                

Потім огляньте штангу. На ній повинні бути встановлені розпилювачі одного типу й калібру.

     

Фільтри мають бути ретельно очищені від забруднень, перевірені та підготовлені до роботи.

Забруднені фільтри не дають можливості робочому розчину потрапляти рівномірно і зменшують вилив, внаслідок чого ефективність препаратів значно знизиться.

     

Починаємо перевірку норм виливу.

Для цього нам необхідно мати мірний стакан, секундомір та калькулятор.

Потрібно по кожному розпилювачу виміряти норму виливу за 1 хв і порівняти з табличним значенням. Допустиме відхилення від норми становить не більше ніж 10 %.

Для прикладу, норма виливу з розпилювача Amistar nozzle 110 035 від компанії «Сингента» при тиску 3 бар має становити 1,4 л/хв. Допустиме відхилення 10 % = 0,14 л. Якщо норма виливу з такого розпилювача при тиску 3 бар менша ніж 1,26 л/хв або ж більша ніж 1,54 л/хв, то розпилювач потрібно замінити на новий.

     

Якщо ж відхилення відрізняється від норми, а заміну розпилювача провести неможливо — в подальшому це загрожуватиме зниженням ефективності роботи обприскувача та ризиком зменшення дії препарату.

Дану перевірку необхідно проводити для кожного розпилювача на штанзі.

Якщо ваша техніка та обладнання пройдуть усі перелічені етапи підготовки й перевірки перед сезоном і надалі підтримуватимуться в належному стані, то непередбачені витрати і простої в період активних робіт буде мінімізовано, а якість захисту стане гарантовано високою.