«На захисті майбутніх урожаїв»: відгуки клієнтів

Новини компанії

Препарат для захисту насіння від хвороб і шкідників Селест Макс — уже давно найпопулярніший протруйник на ринку України. Кілька років поспіль він успішно виконує своє призначення і захищає майбутні врожаї на таких важливих ранніх етапах. Ми в компанії «Сингента» дуже пишаємося, що цей продукт створено спеціально для умов України і для українського ринку. Та послухаймо, що про нього кажуть самі користувачі.

Сергій ТРУХАНОВ головний агроном ТОВ «Топаз», Одеська область

Маючи в обробітку 800 га землі, вирощуємо традиційний набір культур: озимі пшениця, ячмінь і ріпак, соняшник, трохи кукурудзи й овочі. Протруйник для пшениці і ячменю Селест Макс компанії «Сингента» застосовуємо, щойно він з’явився на ринку. Чому саме він? Препарат складається з трьох діючих речовин (флудиоксоніл + тебуконазол + тіаметоксам), що дозволяє убезпечити насіння і від хвороб, і від шкідників. Раніше ми пробували багато різних протруйників, робили власноруч суміші, але, на мою думку, це недоцільно. У цьому протруйнику є все, що потрібно. Препарат добре працює, особливо на початку розвитку хвороб і шкідників. Вважаю, що використовувати неефективний препарат для протруювання насіння — це агрономічний злочин. Зважаючи на те, що в нашому регіоні актуальні майже всі хвороби зернових, а ще нам іноді доводиться сіяти по стерньових попередниках, то цей препарат вирішує всі проблеми і з хворобами, і з ґрунтовими шкідниками.  До речі, жодного пригнічення паростків насіння ми не спостерігали, як це буває з іншими препаратами. Навпаки, коренева система візуально набагато сильніша і гарніша. Звичайно, ми прораховуємо різні варіанти з іншими препаратами, адже протруйник недешевий, але в кінцевому підсумку виходимо на цю саму ціну. До того ж у цьому препараті фунгіцид та інсектицид змішують у заводських умовах, отже, сумісність його діючих речовин перевірено, на відміну від тих випадків, коли ми самостійно починаємо щось придумувати, підбирати і змішувати. Стан озимої пшениці на сьогодні відрізняється від попередніх років, адже погода внесла свої корективи — десь на тиждень розбіжність у вегетації з по‐ передніми роками, але, попри все, ми сподіваємося на добрий урожай.

Дмитро КАДАЦЬКИЙ головний агроном, група компаній «Агросвіт», Харківська область

Група компаній «Агросвіт» має в обробітку близько 29 тис. га у Харківській області. Вирощуємо озиму пшеницю, цукрові буряки, соняшник, кукурудзу, сою і багаторічні трави. Протруйник Селест Макс застосовуємо на озимій пшениці і ярому ячмені. Обрали його насамперед за вдале співвідношення ціна—якість. Препарат забезпечує надійний захист сходів зернових. Дуже зручно, що в одному препараті є фунгіцидний і інсектицидний складники. Раніше ми самостійно змішували, додавали до фунгіцидів різні інсектициди і, звичайно, не могли забезпечити точність змішування компонентів, тому у нас були певні проблеми з захистом. Селест Макс — готовий до внесення препарат: визначаєшся з дозуванням і протруюєш. Цьогоріч у нашій зоні були доволі активні ґрунтові шкідники, зокрема дротяники, хлібні блішки, а також такі сисні шкідники, як попелиця й клопи. З усіма проблемами препарат упорався. Дехто вважає, що на початку можна зекономити на хімічному захисті, сподіваючись, що проблем не виникне, якось омине. Ми ж переконані, що доцільно й економічно ефективно взяти надійний протруйник і виграти надалі. Сьогодні поля нашого господарства чисті, в доброму стані. Мали м’яку без стресів зиму, посіви розвивалися добре, щоправда, весняне похолодання трохи пригальмувало розвиток пшениці, але з огляду на те, що посіви вийшли з зими у доброму стані, вони встояли і під час весняного стресу.

Григорій СУПРУН директор ТОВ «Нива 2008», Чернігівська область

Зернові культури — озима пшениця і ячмінь — займають у нас по 500 га кожна. Як протруйник ми обрали препарат Селест Макс від компанії «Сингента». По‐перше, за його надійність. Цей інсекто‐фунгіцидний протруйник забезпечує захист від шкідників і хвороб, що дозволяє нам стабільно вирощувати добрі врожаї зернових. Раніше ми брали окремо фунгіцидний препарат, самостійно додавали до нього інсектицидний, що було доволі складно, і не завжди мали очікуваний ефект. Тепер застосовуємо комбінований препарат, змішаний на заводі. Ми досліджуємо в лабораторії наше насіння, перевіряємо його на збудників хвороб і залежно від наявності патогенів протруюємо. Особливо надійно працює флудиоксоніл, який входить до складу Селест Макс, — він гарантовано знешкодив збудників хвороб, що були у нас на насінні пшениці.