МОДДУС® працює вдень і вночі

Новини компанії

ВЖЕ ДАВНО МИНУВ ТОЙ ЧАС, КОЛИ СІЛЬСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ВВАЖАЛОСЯ ЗБИТКОВИМ, ПОЛЯ СТОЯЛИ ЗАНЕХАЯНІ, А ІНВЕСТОРИ НЕ ПОСПІШАЛИ ВКЛАДАТИ  ГРОШІ В АГРАРНИЙ СЕКТОР УКРАЇНИ. НА ТЕПЕРІШНІЙ ЧАС ВСІ ЗЕМЛІ МАЮТЬ СВОГО ВЛАСНИКА — ВЕЛИКОГО АБО МАЛОГО, І КОЖЕН ДБАЄ ЗА СВОЄ ПОЛЕ І ХОЧЕ МАТИ ЩЕ ШМАТОЧОК ЗЕМЛІ, НЕЗВАЖАЮЧИ НА СУТТЄВЕ ПІДВИЩЕННЯ ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ. У ТАКІЙ СИТУАЦІЇ РІСТ ПРИБУТКІВ МОЖЕ БУТИ ВЖЕ ТІЛЬКИ ЗА РАХУНОК ІНТЕНСИФІКАЦІЇ ЗЕМЛЕРОБСТВА, І ЦЕ РОЗУМІЮТЬ ВСІ, ХТО ПРАЦЮЄ НА ЗЕМЛІ. ТОМУ ІНВЕСТИЦІЇ В НОВІ ТЕХНОЛОГІЇ, СИСТЕМИ ЗАХИСТУ З ВИКОРИСТАННЯМ ПІДВИЩЕНИХ НОРМ ВНЕСЕННЯ ДОБРИВ НАБУВАЮТЬ ОСОБЛИВОГО СЕНСУ, ТОМУ ЩО ВОНИ ЗАБЕЗПЕЧУЮТЬ ЩЕ БІЛЬШІ УРОЖАЙ І ПРИБУТОК.

Чи можна в таких умовах, на фоні підвищеного внесення добрив, навіть збалансованого та науково розрахованого, обійтися без регуляторів росту? Звичайно ні, бо матимемо великий ризик вилягання посівів, а це призведе до неможливості зібрати той високий урожай, на який сподівалися у господарстві. У такому разі перед сільгоспвиробником постає інше питання: а який регулятор росту обрати, щоб він не тільки виконував цю функцію, а й сприяв підвищенню врожайності, був зручний у використанні, не мав фітотоксичної дії на культуру у бакових сумішах? Усім цим вимогам відповідає препарат Моддус®.

Діюча речовина Моддус® — тринексипак‑етил, розроблена вченими компанії «Сингента» спеціально для застосування на високопродуктивних сортах та гібридах зернових культур і дозволяє на найраніших фазах розвитку культури призупиняти синтез гіберелінів, що особливо важливо при використанні в осінній період.

Осіннє застосування Моддус® сприяє збільшенню об’єму кореневої системи і підвищенню вмісту цукрів у рослині, що знижує температуру кристалізації води в клітинах і допомагає перенести набагато нижчі температури при перезимівлі, таким чином знижуючи ризик загибелі рослин в умовах нестійкого снігового покриву або малосніжної зими і зберігаючи задану густоту стояння. Водночас збільшення об’єму кореневої системи відбувається за рахунок перерозподілу трафіку поживних речовин, коли вони спрямовуються на ріст і розвиток кореневої системи, а не надземної частини, за рахунок скорочення поздовжнього росту клітин.

Для збільшення зимостійкості найдоцільнішим є застосування Моддус® восени на початку кущіння культури при нормі витрати 0,2 л/га і в разі, якщо прогнозований період продовження вегетації перед зимівлею складає більше ніж один‑два тижні. При роздрібненому внесенні ефективним буде використання 0,2 л/га восени (початок кущення) і 0,2–0,4 л/га навесні у фазу ВВСН 31–32, коли нащупується другий вузол над поверхнею землі. Такий прийом допоможе зберегти сформовані пагони кущіння, дозволяючи їм усім стати продуктивними, що також позначиться на врожайності.

Рис. 1. Застосування препарату Моддус® з осені сприяє збільшенню об’єму кореневої системи. Моддус® 0,4 л/га Контроль

Рис. 2. Осіннє внесення препарату Моддус® сприяє розвитку вторинної кореневої системи. Моддус® Контроль

При внесенні препарату Моддус® навесні, у фазі початку трубкування (ВВСН 31–32), скорочується довжина міжвузлів, які формуються після обробітку, потовщуються та зміцнюються стінки соломини, вирівнюється і зберігається продуктивний стеблостій. Підвищення врожайності зумовлене перерозподілом поживних речовин таким чином, що в момент формування колосу він отримує все необхідне для реалізації біологічного потенціалу. Саме в цей період закладається кількість квіток і колосків у колосі, а Моддус® перерозподіляє поживні речовини так, що більша їх частина спрямовується на забезпечення розвитку генеративних органів. Також необхідно зазначити, що Моддус® впливає на ефективність асиміляції вологи у посушливих умовах — рослина, оброблена цим препаратом, витрачає менше води на формування більшої маси насіння і масу тисячі насінин.

Рис. 3. Моддус® скорочує довжину міжвузлів, які формуються після обробітку.

Рис. 4. Моддус® укріплює і потовщує соломину.

Рис. 5. При застосуванні препарату Моддус® восени і навесні у нормі 0,2 л/га підвищується виповненість колосу за рахунок нижніх колосків у ньому.

Застосування Моддус® у період появи прапорцевого листка сприятиме укріпленню та скороченню соломини, на якій розвивається колос, що дозволить запобігти пониканню колосу, яке найбільш притаманно озимому та ярому ячменеві. Зберігає кількість колосків у колосі й збільшує їх виповненість у порівнянні з контролем (зниження інтенсивності росту вегетативної маси на користь накопичення поживних речовин у колосі). Доцільно вносити в нормі 0,2 л/га у разі підвищеної вологи, коли можливий перестій хлібів і висока ймовірність вилягання загущених посівів, а також на насіннєвих посівах. Крім того, таке внесення дає можливість проводити жнива на великому зрізі з більшою швидкістю та меншими втратами. Моддус® сумісний з більшістю пестицидів, його можна змішувати з фунгіцидами, інсектицидами, сульфонілсечовинними та триазолпіримідиновими гербіцидами. Безпечно для культури Моддус® можна використовувати в бакових сумішах із гербіцидами Дербі, Пріма Форте, Пік, Логран, Старане Преміум; фунгіцидами Амістар Екстра, Амістар Тріо, Тілт Турбо, Тілт, Альто Супер; інсектицидами Енжіо, Карате Зеон.

Отже, Моддус® — це значно більше, ніж регулятор росту, він за фізіологічною дією відноситься до поліфункціональних рістрегуляторів та у залежності від термінів застосування здатний вирішувати безліч завдань у програмуванні врожаю і є тим незамінним ресурсом в отриманні вищого врожаю й більшого прибутку з кожного обробленого гектара зернових культур.