Мілагро ® — повернення легенди

Новини компанії

Максимович В. О. — менеджер з технічної підтримки,
напрям «Гербіциди для польових культур», компанія «Сингента»

Історія появи нікосульфурону в концентрації 40 г/л від японської компанії ISK (Ішихара Сангіо Кайша, ЛТД) бере свій початок у двохтисячних роках, коли було зареєстровано перший гербіцид на основі цієї діючої речовини. З цього часу бренд «Мілагро» чітко асоціюється із компанією «Сингента», яка стала його реалізовувати для посівів кукурудзи.

За майже 20 років дуже багато інших, переважно генеричних, компаній намагалися створити аналог Мілагро ®, і навіть деякі існуючі вже нікосульфурони у своїй назві повторюють відомий бренд. На сьогодні існує більш ніж 30 продуктів, які у своєму складі мають нікосульфурон у тій чи іншій концентрації, вони випускаються у рідкому чи гранульованому вигляді, коштують дуже дешево й майже завжди присутні у технологічних картах будь-якого господарства, що вирощує кукурудзу.

Десь приблизно років 5 тому компанія «Сингента» з різних причин спробувала перейти на більш концентрований нікосульфурон, який містив у 6 разів більше цієї діючої речовини, тобто 240 г/л. Здавалося, що гербіцид із більшим вмістом нікосульфурону у своєму складі мав би прекрасно і, головне, швидко контролювати цілий спектр бур’янів. До нього, крім того, додавався неіонний сурфактант (прилипач). Однак, на жаль, на практиці було виявлено, що більша концентрація діючої речовини у гербіциді, незважаючи на додавання прилипача, не давала очікуваного результату. Саме тому з 2020 р. «Сингента» вирішила повернутися до вже відомої концентрації — нікосульфурон 40 г/л. Так у портфелі гербіцидів для кукурудзи з’явився Форнет 040 SC, к. с., і, що важливо, компанія-виробник залишилася та ж сама — ISK, яка дуже відома якістю своїх продуктів. Торговий знак «Мілагро» на той момент був недоступний, оскільки на нього закінчилася офіційна реєстрація, а вже з 2021 р. даний бренд  перереєстрували і на сьогодні Мілагро ® повернувся до нашого портфеля.

Чому Мілагро ® залишили в портфелі компанії «Сингента», чи не достатньо було б рекомендувати тільки Люмакс ®, Примекстра ® Голд, Примекстра ® TZ Голд чи Елюміс ®? А тому, що на полі дуже часто виникають різні ситуації з видовим складом бур’янів, які можуть не потребувати використання складних гербіцидів з потужною ґрунтовою дією. От «Сингента» і тримає в своєму портфелі базовий грамініцид Мілагро ®, до якого, залежно від польових ситуацій, можна додавати цілу низку протидводольних бакових партнерів, про що йтиметься трохи згодом.

Давайте пригадаємо основні властивості Мілагро ®. До складу його формуляції, крім діючих речовин, входить велика кількість новітніх сурфактантів, антистресантів, антитспінювачів та багато інших компонентів, що є ноу-хау компанії-виробника. Через це Мілагро ® такий якісний та більш ефективний, ніж генеричні аналоги Мілагро ® або подібні продукти відомих конкурентів. Відомий АЛС-інгібітор, який має системну дію й поширюється по всьому бур’янові, досягаючи коріння. Характерні симптоми дії Мілагро ® — це почервоніння злакових бур’янів на 7-й день після застосування й поступове відмирання і висихання шкідливих рослин. Дуже добре і швидко працює проти основних однорічних злакових бур’янів, таких як куряче просо, мишій (види), пальчатка (види), інші види проса, елевзина індійська, та багаторічних злакових, серед яких головними є гумай, пирій та свинорий. З-поміж однорічних дводольних видів це переважно хрестоцвіті та якоюсь мірою лобода, щириця і гірчаки. Тобто, Мілагро ® є типовим грамініцидом для кукурудзи, який має значний спектр контролю злакових бур’янів, дуже широке вікно застосування (від 3-го до 10-го листка культури включно) і є чудовим партнером для післясходових протидводольних гербіцидів, з якими у даного препарату виникає синергізм. Мілагро ® не має ґрунтової дії — період напіврозпаду становить близько 10 днів, швидко розчиняється в ґрунті і, як наслідок, не має післядії у сівозміні. Він може бути використаний на ділянках гібридизації, тобто є найбезпечнішим гербіцидом для кукурудзи. Щодо зареєстрованих норм застосування, тут все дуже просто — 1,0 л/га необхідно застосовувати, коли є однорічні бур’яни (злакові — 3–4 листки, дводольні — 2–4 листки), та 1,25 л/га, коли маємо на полі багаторічні злакові бур’яни у стадії 4–5 листків (15–20 см).

А зараз давайте стисло розглянемо, для чого потрібні різноманітні суміші. Якщо на полях спостерігаються бур’яни злакові та дводольні й серед останніх, наприклад, є велика кількість традиційної падалиці соняшнику — тоді у пригоді стане суміш Мілагро ® (1,0–1,25 л/га) + Пік ® (5–7 г/га). До того ж, як бачимо, додавання всього 5–7 г/га гербіциду Пік ® є достатнім для ефективної боротьби проти падалиці соняшнику й водночас дозволяє зекономити кошти на обробку і не має післядії у сівозміні на соняшник та насамперед бобові. Крім того, таку суміш можна вносити до 8-го листка культури включно і вона є відпрацьованою в господарствах уже багато років (Фото 1).


Фото 1. Польова ситуація за якої рекомендовано суміш Мілагро ® та Пік ®

Якщо на полях зустрічаються злакові та дводольні бур’яни, зокрема осоти (жовтий і рожевий), лобода, хвощ та падалиця соняшнику, що є стійкою до імідазолінонів і сульфонілсечовин, то доречне використання суміші Мілагро ® (1,0–1,25 л/га) + Пріма ТМ Форте (0,5 чи 0,7 л/га). Цю суміш рекомендується застосовувати до 5-го листка культури, проте вона має ґрунтову дію на наступні хвилі бур’янів, які можуть з’явитися, особливо після дощу. Після застосування такої суміші на наступний рік не рекомендується висівати бобові культури (Фото 2).


Фото 2. Польова ситуація за якої рекомендовано суміш Мілагро ® та Пріма ™ Форте

Якщо на полі, крім основних злакових та дводольних, є у великій кількості березка польова, осоти, лобода і ви не бажаєте жодного ризику післядії, то доцільно використовувати суміш Мілагро ® (1,0–1,25 л/га) + Діален ® Супер (0,6–0,8 л/га). У 2020 році така суміш була досить популярною серед холдингів, які набрали нові землі й не хотіли стикатися з будь-яким ризиком можливої післядії. Дану суміш, так само як і попередню, можна вносити до 5-го листка культури. Якщо ж на полях невизначений видовий склад, є і злакові й дводольні бур’яни, серед яких домінуючі гірчаки та паслін чорний, можна використати суміш Мілагро ® (1,0–1,25 л/га) + Калісто ® (0,2 л/га) + ПАР. Така суміш може вноситися до 10-го листка культури включно і має потужну ґрунтову дію проти наступних хвиль дводольних бур’янів.

Отже, всіх нас можна привітати з поверненням відомого та перевіреного гербіциду Мілагро 040 SC, к. с. до портфеля компанії «Сингента». Найпопулярніший на ринку нікосульфурон знову в грі!