Кукурудзяна конференція «Майстерня аграрія» у Полтаві

Новини компанії

21 листопада компанія «Сингента» провела Кукурудзяну конференцію у Полтаві в рамках «Майстерні аграрія». Спікери розповіли про гібриди, технології, відповіли на запитання та поділилися найціннішою інформацією. Це була вже друга Кукурудзяна конференція, присвячена саме цій культурі, адже наша країна входить до основних виробників і постачальників кукурудзи у світі, а частка від сукупного обсягу світової торгівлі нею (151,42 млн т) цьогоріч становила 13,5%, або 20,4 млн т. Казка та іронія: когось кукурудза шанує більше, когось трішечки менше, але тут уже чимало залежить від того, хто й скільки праці, розуму й фінансів не пошкодував для цієї високої культури.

Цінніше за гроші

Що цінніше за гроші? Час. Саме для економії часу аграріїв і проводяться подібні заходи. Так простіше проаналізувати портфоліо компанії, зробити свої висновки, обрати оптимальний варіант. Хоча запропонована якість продукції «Сингента» все одно витягне у плюс навіть ледачого: це факт.

Конференцію відкрив директор Полтавського бізнес-регіону компанії «Сингента» Олександр Воропін. Він не пошкодував добрих слів, привітав гостей з інших областей, проте зазначив, що саме на Полтавщині кукурудзи вирощується більше, ніж будь-де в Україні (цьогоріч – 488 тис. т на зерно).

Одним із найпродуктивніших виступів була доповідь менеджера з маркетингу напряму насіння кукурудзи компанії «Сингента», кандидата сільськогосподарських наук, доцента Ігора Ковальчука. Він розглянув потреби рослин кукурудзи в елементах живлення, критерії підбору гібридів різних типів під певні умови вирощування, а також дуже докладно проаналізував лінійку компанії «Сингента». Зокрема, було представлено новинку, середньоранній СИ Ротанго з ФАО 200, а також проаналізовано його врожайність у різних ґрунтово-кліматичних умовах на господарствах різних областей (відзначається високою холодостійкістю, дає ранній урожай зерна та силосу). Так само було проаналізовано новинки СИ Талісман з ФАО 200 (високоврожайний, стійкий проти посухи), СИ Фотон (ФАО 260, інтенсивного типу з високою вологовіддачею), СИ Феномен з новітньої лінійки Артезіан (ФАО 220, посухостійкий, високотолерантний проти стеблових і кореневих гнилей, а також пухирчастої сажки), СИ Теліас (ФАО 220, здатен забезпечити стабільну врожайність за умов стресу), СИ Фортаго (ФАО 260, високоврожайний і стабільний в умовах стресу, також належить до гібридів Артезіан), та СИ Зефір (ФАО 430, відмітні риси – висока врожайність, посухостійкість і швидка вологовіддача, поки що третій гібрид Артезіан).

За кожним гібридом (усі названі – стійкі проти вилягання) Ігор Ковальчук надав аналіз урожайності за областями. Тобто було зроблено величезну роботу, проаналізовано, для зручності сприйняття складено таблиці, слайди, адже доповідач – знаний фахівець у своїй галузі. Чимало корисної, цінної інформації для аграріїв, яка, як відомо, коштує дорожче, ніж гроші.

Виступ за виступом

Як успішно вирощувати кукурудзу? Як максимально розкрити потенціал гібрида? Для цього є технології, а інтенсифікація її вирощування дає змогу одержати гарний результат у вигляді врожаїв і, нарешті, добрих прибутків. Тим паче, щодо експорту ми маємо неабиякий потенціал для зростання. Саме про технологію успішного вирощування кукурудзи йшлося у виступі менеджера з маркетингу напряму ЗЗР на кукурудзі Володимира Максимовича. Він приділив увагу гербіцидам Люмакс та Елюміс, розглянув інші засоби захисту рослин, створені в компанії «Сингента», розповів про їх переваги порівняно з продуктами-конкурентами. Після перерви на ланч зі спічем про виробництво і контроль якості насіння в компанії «Сингента» виступив менеджер з якості Олександр Маковій, а консультант «Агрітел» Андрій Новосьолов представив аналітику ринку. Також була доповідь про програми фінансових рішень компанії «Сингента» у сезоні 2017/2018 (спікер – менеджер з розвитку бізнесу компанії «Сингента» Роман Хрипко), запитання до експертів та розважальна частина. Підбиваючи підсумки, можна сказати, що «Майстерня аграрія», присвячена «цариці полів» – кукурудзі, виявилася визначним цінним заходом і стовідсотково виправдала свою назву.

Післямова

Поєднати корисне та приємне виходить не в кожного, а тут – із легкістю. І це стосується всього: починаючи від якісних пропозицій гібридів, засобів захисту рослин і, власне, добрих урожаїв і закінчуючи саме такими заходами, де можна дізнатися нового та просто розважитися, відпочити від сірої буденності. Так і потрібно жити: легко і з користю. І все буде добре!

ПРЕЗЕНТАЦІЇ СПІКЕРІВ

«Виробництво та контроль якості насіння кукурудзи»

Маковій Олександра, менеджер з якості ТОВ "Сингента"

«Критерії вибору гібридів ТОВ «Сингента» для підвищення прибутковості вирощування кукурудзи в умовах України»

Ігор Ковальчук, менеджер з маркетингу, розвитокнапрямунасіннякукурудзи(канд. с.-г. наук, доцент)

«Кукурудза: головні елементи технології захисту»

Максимович В. О., менеджер з маркетингу, напрям розвитку ЗЗР на кукурудзі

«Фінансові Рішення_Метеозахист 2018»

Роман Хрипко, менеджер з розвитку бізнесу компанії «Сингента»