Історія успіху співробітника компанії «Сингента» Олександра Зозулі

Новини компанії

Коли експерт працює в компанії 26 років, надзвичайно цікаво дізнатися, як зародилася й розвивалася ця історія, що її інакше як успіхом не назвеш.

Як почалася міцна дружба Олександра Зозулі з компанією «Сингента», як закладалася історія цього успіху, що було зроблено за цей час та які плани на майбутнє — розповідаємо в цій статті.

«Моє життя пов’язано з агро вже багато років. Це був свідомий вибір. З цікавістю і натхненням я навчався в Харківському державному аграрному університеті ім. Докучаєва, вступив до аспірантури, достроково захистив кандидатську дисертацію, за що мене вперше за історію університету достроково відрахували з аспірантури. За два роки завершити кандидатську роботу — це справжній рекорд. Це був справді цікавий і стрімкий кар’єрний шлях, але тогочасні обставини змусили обирати комерційну структуру. Так я й познайомився з компанією «Сингента», і почав тут свою кар’єру на позиції менеджера з продажів», — розповідає Олександр Зозуля.

«Сингента» стрімко розвивалася, відкривалися нові відділи і структурні підрозділи. У Києві створювали продакт-групу і запропонували Олександру бути в її складі. Хоча для нього це зовсім нова галузь, зволікати й роздумувати він не став. Перейшовши на нову позицію продакт-менеджера з гербіцидів, почав розробляти ідею технічної підтримки клієнтів. То була справжня інновація на агроринку України. «Сингента» заснувала першою серед компаній постачальників ЗЗР чотири діагностичні центри і перші привезені прилади для них Олександр Леонідович, як він тепер пригадує, власноруч розвантажував і приймав.

Згодом виникла ідея створити якусь додаткову цінність для клієнта, споживача. Головною метою бачили покращення сервісу. Сьогодні можна з гордістю говорити, що цієї мети досягнуто, адже на українському агроринку «Сингента» — досі єдина компанія, яка надає безкоштовний сервіс для клієнтів у вигляді сучасних високопрофесійних аналізів . Лабораторії розташовано в чотирьох містах, центрах регіонів — це Одеса, Харків, Біла Церква та Хмельницький.

Новий проєкт, що його веде Олександр Леонідович на чолі великої команди технічних фахівців, — цифрова агрономія. Поєднуючи новітні IT-технології й традиційні методи досліджень, команда пропонує вірогідну експертизу, підкріплену цифрами, показниками, статистичними даними, яка дає змогу фермерам, сільськогосподарським виробникам ефективніше використовувати ресурси, прогнозувати врожайність, попереджати негативні наслідки.

Школу Олександра Зозулі пройшли десятки фахівців, котрі з’явилися в «Сингента» як експерти й практиканти, а нині це провідні експерти компанії, вони самі вже навчають молодь, передають свої знання й досвід. Олександр Леонідович виховав велику групу технічних експертів, яких досі навчає й у яких сам досі вчиться. «Навчаючи когось, я навчаюся сам, приймаючи нові завдання, я теж відкриваю щось нове. Це мотивує, дає змогу розвиватися, не стояти на місці, відкривати інсайти, навіть маючи за плечима досвід 26 років», — пояснює він.

Маючи досвід викладача, Олександр Леонідович не забуває ці навички й охоче виступає ментором, лектором в освітніх проєктах «Сингента» для студентів аграрних навчальних закладів. «Мене мотивує й заряджає ця комунікація зі студентами й молоддю. Я залюбки передаю знання, інвестуючи свій час і досвід у студентів. Наприклад, тепер ми розробляємо новий експериментальний проєкт із кафедрою інформаційних технологій Київського національного технічного університету. Це новий досвід співпраці агросфери й IT та наочний приклад для молоді, що таке сучасне агро, як воно трансформувалося, які можливості відкриває для молодого фахівця.

Свої лекторські здібності Олександр Зозуля регулярно використовує ще в одному студентському освітньому проєкті для регіональних вишів — Generation A. Незабаром почнеться другий навчальний сезон і буде нагода розповісти про сьогодення сфери агро, побачити потенційних фахівців, які можуть пройти стажування в компанії «Сингента».

Цікаво, що, на думку Олександра Леонідовича, може привабити майбутніх фахівців, які думають, чи стати їм частиною «Сингента». «По-перше, в “Сингента” є можливість навчатися, відкривати й розвивати свій талант. А по-друге, вона дає шанс започатковувати і винаходити щось нове — довіряє ресурси й інвестиції для цього. Це прекрасна конкурентна перевага нашої компанії», — стверджує Олександр.

Не можна не згадати і про великий внесок Олександра Леонідовича в покращення екологічної ситуації в країні і світі через проєкти сталого розвитку в рамках нашого Good Growth Plan та зобов’язань, що їх бере на себе «Сингента» з метою покращити клімат, запобігти деградації земель, зберегти біорозмаїття, впроваджувати нові технології безпечного використання ЗЗР, втілювати методику щілювання грунту та багато іншого. Показники названих цілей залежать від інноваційних рішень, експериментів, які ми розробляємо й тестуємо разом з господарствами. ЗМІ й державні органи влади постійно беруть ці проєкти за приклад, приїжджають та з інтересом вивчають їх результати, а все починалося з добровільної ініціативи, яку реалізувала «Сингента».

У планах Олександра Леонідовича на майбутнє є бажання запровадити нові технології, принести користь своєю працею, забезпечити першість компанії «Сингента», бути в тренді — ось такі плани на майбутнє.

А історія це успіху чи життя — вирішувати вам.