Європейський досвід застосування ЮНІФОРМ для захисту кавуна

Новини компанії

Хвороби кореня кавуна

Рослини кавуна уражаються багатьма видами інфекційних хвороб як у відкритому, так і в закритому ґрунті (розсада). Видовий склад збудників та інтенсивність їх розвитку значною мірою залежать від погодних, агротехнічних й інших умов, що впливають на збудника хвороби, стан рослини і на її стійкість.

Вилягання сіянців. Хворобу зазвичай пов'язують з ґрунтовим грибом Pythium debarianum. Однак причиною захворювання також може бути порушення агротехніки, що в подальшому призводить до заселення рослини  грибом Pythium, а в більш дорослому стані й Fusarium та Rhizoctonia. Найчастіша причина ослаблення рослин — їх переохолодження.  Відомі випадки, коли загибель останніх від поливу холодною водою становила близько 90 %.

Хвороба може проявлятися вже у фазі сім'ядольних листків. Підсім'ядольна частина стебла стає водянистою, тоншає, рослина раптово гине. На більш дорослих сіянцях, коли вони мають 1–2 справжні листки, перетяжка утворюється безпосередньо під листям. Шкідливість захворювання значна.

Фузаріоз кавуна (Збудник — гриби роду Fusarium spp. (Deuteromycetes)) спричиняє гострий і хронічний трахеомікоз.

Фузаріозним прив'яданням кавуни уражаються на всіх стадіях свого розвитку. Хвороба проявляється у вигляді в'янення спочатку листя, огудин, а потім і всієї рослини. На сходах можна спостерігати прояви захворювання у двох формах: в'янення і гниль кореневої шийки. Першою ознакою в'янення сходів є блідо-зелений колір і в'янення сім’ядолей. У залежності від відносної вологості повітря початок в'янення сходів зростає і протягом декількох годин або днів настає повне в'янення.

Гниль кореневої шийки проявляється у вигляді її стоншення, що пов'язане з процесом загнивання. При цьому саме стебло стає водянистим. Уражені сходи легко надломлюються і гинуть. На зрізі стебел уражених рослин добре помітне потемніння судин.

На дорослих кавунах спостерігаються дві форми прояву захворювання: в'янення і зупинка росту. Такі рослини дуже швидко втрачають тургор і в'януть. Спочатку в'януть окремі огудини кавуна, а через деякий час рослина гине. Проте іноді уражені рослини не гинуть одразу, а стають карликовими. Такі рослини мають короткі міжвузля і дуже дрібні листя та плоди. Насіння в плодах зовсім не утворюються.

Збудники фузаріозу розвиваються в широкому діапазоні температур — від мінімальної -10 °C до максимальної +35 °C (оптимальна температура 18–27 °C). Оптимальна вологість повітря для патогену становить 40–70 %, а рН ґрунту — 4–7. Розвитку сприяють різкі добові коливання температури, тривале її зниження (нижче ніж 13 °C), наявність високої вологості ґрунту (80 % і вище) й повітря (90–95 %), недостатнє освітлення.

 Джерелом інфекції є хламідоспори і мікрослероції гриба, які здатні декілька років зберігатися в ґрунті, та заражене насіння.

 Шкодочинність хвороби за умови стрімкого розвиткувілта сягає до 100 %.

Дедалі більше фермерів по всьому світі обирають систему крапельного поливу для внесення засобів захисту рослин. У європейському досвіді застосування фунгіциду Юніформ для захисту кавуна через систему крапельного поливу відзначена висока ефективність продукту проти гнилей кореневої системи. Вигоди при такому використанні Юніформ виправдовують інвестиції.

Список переваг насправді вагомий:

- Рівномірність розподілу діючих речовин у кореневій зоні.

- Подача діючої речовини в ґрунт безпосередньо до кореневої системи рослини.

- Створення абсолютно нового, сприятливого для рослин середовища навколо кореневої системи.

- Зменшення концентрації патогену і, як наслідок, зниження захворюваності рослин.

 Як свідчать результати низки проведених наукових досліджень, при застосуванні технологій внесення засобів захисту рослин через крапельний полив, кількість захворювань рослин знижується.

  - Економія коштів на оплату праці й техніку.

  - Підвищення якісних і кількісних показників урожаю.

 - Можливість оперативного внесення засобів захисту рослин.