ФІНАНСОВІ ФОРУМИ — 2016

Новини компанії

В 2016 році в рамках щорічної програми заходів компанією «Сингента» було організовано низку фінансових форумів у період з 16 по 30 листопада в 6 містах України, зокрема Умані, Кропивницькому, Прилуках, Рівному, Дніпрі та Одесі. Окрім презентації нових продуктів від «Фінансових рішень», на учасників форуму чекали виступи запрошених експертів з аналітики аграрних ринків й у сфері оподаткування, які пояснили, що відбуватиметься з цінами на зерно та коли краще реалізовувати продукцію, і розказали, яких саме змін в оподаткуванні слід очікувати сільгоспвиробникам у новому, 2017-му, році. В першій частині заходу представники компанії «Сингента» презентували бартерні програми від «Фінансових рішень», фокусуючи увагу на таких передоплатних продуктах, як «Підтримка Плюс», «АгріПлюс», що працюють уже кілька сезонів, а також «Кукурудзяна опція», пілотний запуск якої стартував у 2015 році.  Додатково до блоку бартерних програм було включено форвардні програми «Форвард Плюс» та «Аграрні Розписки» і новинку цього сезону «МетеоЗахист».

«Нам, як компанії, яка має 10-річний досвід роботи у різних напрямках, із ТОВ «Сингента» завжди цікаво і актуально дізнаватися про ті новинки, які ви пропонуєте. Придбання насіння і ЗЗР з одночасним підписанням форвардного контракту на поставку продукції восени — це ті комплексні рішення, які цікаві українському виробникові сьогодні. Дуже приємно, що компанія «Сингента» не припиняє працювати над пропозиціями, що будуть дійсно вигідними для аграрія. Щиро дякуємо за організацію таких форумів, завжди будемо радо відвідувати заходи такого формату», — говорить Олена Зайцева, віце-президент агрокорпорації «Степова».

В ході презентації програм сільгоспвиробники мали можливість дізнатися, яким чином кожна з них дозволяє їм управляти ціновими, валютними або погодними ризиками в агробізнесі, в результаті чого кожен міг обрати свій інструмент ризик-менеджменту для нового сезону.

«Дуже приємно усвідомлювати, що наші форуми набувають популярності, бачити вже знайомі й дружні обличчя і, звичайно, чути приємні відгуки. Ми бачимо, що ціни на сільгосппродукцію в цьому сезоні, як кажуть аналітики, «знаходяться під тиском». Основне завдання, яке ми ставили перед собою, організовуючи форуми, — допомогти нашим клієнтам знайти правильні відповіді на основне запитання, що турбує зараз кожного: «Яку продукцію краще продавати зараз, а яку притримати до весни?» — розповідає Роман Хрипко, менеджер з розвитку бізнесу, «Сингента».

Наступна частина заходу була присвячена огляду ринку сільськогосподарських культур, на якому експерти — Андрій Новосьолов, представник компанії Agritel, Олександр Соловій, співвласник трейдерської компанії Spike, і Тарас Головешко, незалежний аналітик «Торговий Радник», — детально проаналізували ситуацію на світовому та українському аграрних ринках.  Значну увагу спікери приділили аналізу макроекономічних чинників, що впливають на світову торгівлю та ціноутворення на сільськогосподарські культури, починаючи від президентських виборів в США і закінчуючи показниками валового збору в найбільших країнах — гравцях світового ринку та можливими обсягами їх експорту. Особливий акцент було зроблено на вирішенні таких питань: Що робити з сільгосппродукцією зараз? Коли краще реалізовувати продукцію? Як буде змінюватися ціна на кукурудзу/соняшник/продовольчу пшеницю до весни наступного року? Огляд ринку допоміг учасникам глибше зрозуміти тенденції виробництва та ціноутворення сільськогосподарських культур у світі загалом та Україні зокрема і водночас збагнути, яким чином можна адаптувати діяльність власного господарства до ринкових умов.

«Окреме спасибі хочеться сказати за аналіз аграрних ринків, відкрила для себе стільки нового. Виявляється, що «копати» треба дійсно глибоко, щоб повністю зрозуміти, що і як впливає на ціни того ж соняшнику чи пшениці на ринку в Україні», — коментує Тетяна Войникова головний бухгалтер ТОВ «Обрій», Одеська обл.

«Насправді дуже приємно відвідувати заходи «Финансових рішень», які проводить компанія «Сингента». Завдяки таким зустрічам, я особисто спостерігаю, як із року в рік український виробник аграрної продукції стає дедалі фінансово більш грамотним. Ще років 5 тому сільгоспвиробники з недовірою дивилися на продаж нового врожаю за форвардним контрактом, а от у 2016–2017 роках МР тільки кукурудзи до старту збирання форвардами було продано близько 5 млн т. Ще зовсім недавно українські фермери навіть не розуміли навіщо трейдери і аналітики говорять про якусь Чиказьку біржу, а вже сьогодні частина виробників продають свій урожай із прив’язкою до цієї самої біржі, до того ж деякі з них взагалі йдуть далі, застосовуючи такі біржові інструменти, як опціони.  Мільйони фермерів по всьому світу використовують біржі для ефективного управління своєю маржею. За цим майбутнє і для українського виробника», — ділиться своїми враженнями Андрій Новосьолов, аналітик, компанія Agritel.

Так як останнім часом досить актуальною стала тема відміни спеціального режиму оподаткування ПДВ, завершальний блок програми фінансових форумів був присвячений саме питанням змін в оподаткуванні сільгоспвиробників в Україні. Представники компанії OMP — Ольга Богданова, Леонід Карпов, Валерій Смедов — допомогли гостям детальніше розібратися у тому, на які саме зміни слід очікувати сільгоспвиробникам, починаючи з початку 2017 року, та яким чином необхідно в подальшому будувати діяльність виробництва без державної підтримки. Про те, наскільки злободенною  виявилася тема оподаткування, ділиться одна з учасниць фінансового форуму в м. Одеса, головний бухгалтер ТОВ «Обрій», Тетяна Войникова «Надзвичайно корисною була інформація щодо змін в оподаткуванні аграрного бізнесу, які є дуже актуальною темою сьогодні. Кожен крутиться в цьому, намагається зрозуміти, як правильно адаптуватися до цих змін, а таку якісну консультацію з цього питання отримати нелегко».

Також свою думку щодо організації фінансових форумів компанії «Сингента» висловив запрошений спікер,  експерт у сфері оподаткування Віталій Смердов (OMP Tax&legal): «Форуми, на мій погляд, вийшли корисними, до того ж обопільно. З одного боку, ми в стислій формі донесли фермерам важливу для них інформацію, з іншого — самі дізналися багато цікавого від них. Варто відзначити, що аудиторія підібрана оптимально, так як включала в основному власників і керівників, тобто осіб, здатних сприйняти донесену експертами інформацію й перекласти її на конкретні кейси з життя. Це також дозволило в ході доповіді дізнатися, з якими проблемами фермери стикаються на практиці, й допомогти у їх вирішенні, що зробило дані заходи динамічнішими і ефективнішими (навіть незважаючи на те, що з цією метою довелося трохи вийти за рамки запланованого регламенту)».

Після закінчення кожного блоку були організовані короткі обговорення у форматі «питання — відповіді», під час яких кожен сільгоспвиробник мав можливість отримати коротку консультацію від запрошених спікерів. Додатково всім учасникам форуму було запропоновано низку індивідуальних консультацій.

 «Фінансовий форум дуже сподобався, вся інформація була викладена коротко і при цьому дуже доступно. Особливо сподобався блок «Огляд ринку олійних і зернових культур», на якому нам надали прогноз щодо виробництва культур і їх цін не тільки на українському ринку, але й глобально. Хотілося також подякувати за інформацію про зміни в оподаткуванні, завдяки якій ми змогли розібрати ключові моменти, на які варто звертати увагу починаючи з 2017 року. Якщо проведення фінансових форумів такого формату планується у майбутньому, то я із задоволенням братиму в них участь знову», — ділиться своїми враженнями Єрохіна Тетяна, фінансовий директор ТОВ «Мелітопольська Черешня», Запорізької обл.

Наостанок хотілося б зазначити, що актуальність тем, які обговорюються на фінансових форумах, з кожним роком привертає більше й більше уваги з боку сільгоспвиробників, про що свідчить кількість учасників, що  постійно збільшується. Тому компанія «Сингента» й надалі планує організовувати ряд цікавих та актуальних заходів, які допомагатимуть нашим сільгоспвиробникам розширювати горизонти знань та напрацьованих навичок, та з впевненістю використовувати світові інструменти управління ризиками в агробізнесі. 


Ви маєте змогу переглянути фотозвіт із заходів:

м. Умань (16.11.2016) https://www.flickr.com/photos/syngentaua/sets/72157675874471350

м. Кропивницький (16.11.2016) https://www.flickr.com/photos/syngentaua/sets/72157677252319285

м. Прилуки (17.11.2016) https://www.flickr.com/photos/syngentaua/sets/72157677434145696

м. Рівне (18.11.2016) https://www.flickr.com/photos/syngentaua/sets/72157673266584784

м. Дніпро (23.11.2016) https://www.flickr.com/photos/syngentaua/sets/72157677257253695

м. Одеса (30.11.2016) https://www.flickr.com/photos/syngentaua/sets/72157677540911655