Україна

You are here

Share page with AddThis

Елатус ® Ріа: гарні новини з полів Одещини

Новини компанії
12.12.2019

ОЛЕКСАНДР СУТИК,
технічний експерт компанії «Сингента», Одеська обл.


У цьому році ЧВВВ був раннім — до 21 березня, коли озимі зернові розвивалися за умов короткого дня і ми спостерігали в полях більш продуктивне кущення рослин слабко розвинутих посівів, особливо пізніх строків сівби, а добре розвинуті посіви, особливо ранніх строків сівби, мали сильний розвиток та дещо переростали. Своєю чергою, ранній ЧВВВ сприяв більш ранньому та активному розвитку основних збудників хвороб, які завдавали значної шкоди на ранніх етапах розвитку, особливо на добре розвинутих посівах ранніх термінів сівби. Цей сезон в екстремальних умовах дав змогу ефективно перевірити фунгіциди, де при першому виході обприскувачів у поля відмічався розвиток таких хвороб, як борошниста роса, септоріоз та гельмінтоспоріози.

Інноваційним рішенням проти хвороб листя зернових від компанії «Сингента» став продукт нового покоління Елатус ® Ріа, який підтвердив свою ефективність на десятках тисяч гектарів пшениці та ячменю у всіх регіонах України.

ТОВ «Єреміївське‑2» — одним із передових господарств Роздільнянського району Одеської області був випробуваний даний фунгіцид на ячмені озимому. Заздалегідь обговорили технологію захисту культури та вирішили порівняти нашу технологію з однократним використанням фунгіциду Елатус ® Ріа в нормі 0,6 л/га у фазі початку виходу в трубку із технологією господарства, де в системі захисту передбачено двократне застосування конкурентного фунгіциду з розподілом норми у два внесення Т1 і Т2 по 0,5 л/га.


Висока ефективність Елатус ® Ріа — чисто!

Проводили обробку посівів 23 квітня у фазі культури ВВСН (31–32). У баковій суміші з фунгіцидом Елатус ® Ріа 0,6 л/га застосовувався ріст‑регулятор Моддус ® 0,5 л/га.

Проведені польові обстеження на 12‑й день після внесення показали, що фітосанітарний стан поля добрий, листя рослин надійно захищене та жодних проявів розвитку хвороб не спостерігається.

Для проведення обстежень полів на предмет ураження збудниками захворювань та інтенсивності фотосинтетичної діяльності ми використовуємо інноваційне рішення із застосуванням мультиспектральних камер, які під’єднуємо до безпілотників та проводимо сканування полів. Мультиспектральна камера дає змогу побачити проблемні ділянки поля, які не видно неозброєним оком.

Ми провели обстеження посівів за допомогою дронів на 16‑й день після внесення фунгіцидів й отримали ортофотомапу двох ділянок, на яких були застосовані дві технології. Так, ортофотомапа виражена в індексі NDVI показала, що на ділянці з фунгіцидом Елатус ® Ріа розвиток рослин кращий і листова пластинка більш збережена для продуктивної асиміляції, а ділянка з конкурентним продуктом має слабший розвиток рослин та більше ураження листової пластинки збудниками хвороб.

Дані аналізу індексу вегетації NDVI було підтверджено лабораторним обстеженням листків верхнього ярусу (2‑й і 3‑й листки), які відібрали з двох ділянок. Суть методу обстеження полягала у відборі середнього зразка листків для оформлення їх фотографій, що надалі оброблялися спеціальним програмним забезпеченням. У підсумку ми отримали дані щодо ураженої та здорової площ листової пластинки, виражені у відсотках.

Найважливіший результат досліду ми одержали під час обмолоту ячменю озимого, який проводили 14 червня. В ході підрахунків урожайності з ділянок було отримано +360 кг/га збереженого врожаю на ділянці з препаратом Елатус ® Ріа порівняно з двократною обробкою конкурентним фунгіцидом.