Україна

You are here

Share page with AddThis

Елатус ® Ріа: гарні новини з полів Хмельниччини

Новини компанії
11.12.2019

 

СТАНІСЛАВ ГОРПИНЮК,
старший технічний експерт компанії «Сингента», Західний бізнес‑регіон


Кожного року аграрії стикаються з новими викликами при вирощуванні сільськогосподарських культур, не став винятком і 2019‑й, який запам’ятався с.‑г. виробникам Західної України не лише рясними дощами у травні (180–320 мм опадів), а й інтенсивним розвитком хвороб, коли вже до всім звичних септоріозу та борошнистої роси приєдналась іржа. Перші прояви ураження посівів озимої пшениці іржею спостерігались ще восени минулого року на полях у Чернівецькій, Хмельницькій, Волинській та Тернопільській областях. Як правило, це були ранні посіви і ураження на них відзначалося на рівні 1 бал у 10–15 % рослин.

Усім господарствам, у яких виявлено іржу в осінній період або навесні під час моніторингу посівів, було рекомендовано інноваційний фунгіцид Елатус ® Ріа, що є еталоном у контролі іржі та сепоріозу не тільки в Україні, а й у світі завдяки унікальній діючій речовині солатенол™ із хімічної групи карбоксиміди.

Перевагами препарату Елатус ® Ріа є:

  • тривалий період захисної дії — 6–7 тижнів після внесення;
  • висока ефективність проти широкого спектра хвороб;
  • найвища активність у контролі іржі та септоріозу;
  • безпечність використання в бакових сумішах;
  • гарантована прибавка врожайності.

В 2019 році Елатус ® Ріа продемонстрував свою унікальність і переваги в промислових посівах та виробничих дослідах на загальній площі 150 тис. га за умов, коли фунгіциди, дійсно, були жорстко випробувані на міцність.

Особливу увагу до себе привернули Елатус ® Ріа і система вирощування озимої пшениці від «Сингента» у ТОВ «Україна 2001» Хмельницької обл., де порівнювали системи вирощування за ефективністю фунгіцидів від різних компаній, але кінцевою оцінкою була врожайність.


* Обліки ураження септоріозом, борошнистою росою та іржею проводилися на 20-ту
добу після внесення Т2, а по фузаріозу колосу — перед збиранням (повна стиглість,
орієнтовно 55–60 діб після внесення Елатус ® Ріа і 40 діб після внесення Магнелло®).

 

СИСТЕМИ ЗАХИСТУ ПРИ ДОСЛІДЖЕННІ

Дивлячись на фото 1, не виникає запитання, де відображено результати системи захисту від «Сингента» з Елатус ® Ріа, а де конкурентної системи, оскільки відповідь очевидна!

Також всі подані раніше дані підтверджуються при дослідженні цих посівів шляхом супутникового моніторингу (фото 2).


Фото 1. Рослини з ділянок з різними системами захисту рослин.


Фото 2. Показник індексу NDVIR 15 червня 2019 року на різних системах
захисту рослин — 33 доби після внесення Елатус ® Ріа в Т2. Зеленіше — то краще!

 

РІЗНИЦЯ У ВРОЖАЙНОСТІ БУЛА ВІДПОВІДНОЮ

Система захисту від компанії «Сингента» в даному господарстві продемонструвала значно кращу ефективність у контролі всіх ключових хвороб, а також на різних етапах досліджень за допомогою цифрової агрономії демонструвала на 3–5 % активніший процес фотосинтезу, що і було підтверджено вищою на 690 кг/га врожайністю.

Усе це ще раз підтверджує, що препарат Елатус ® Ріа дійсно є невід’ємною складовою інтенсивних технологій для досягнення ще більш амбітних показників урожайності.