Україна

You are here

Share page with AddThis

ЕКОЛЬ F1 – найкращий вибір перевірений часом

Новини компанії
10.11.2016

Бобруйко В.М. – к.с.г.н., менеджер компанії «Сингента» 


З огляду на те, що останніми роками попит на насіння огірка для закритого ґрунту дедалі зростає, у 2009 році компанія Сингента вивела на ринок партенокарпічний огірок Еколь F1, який уже впродовж 4-х років є одним з основних гібридів, які вирощують агровиробники у плівкових теплицях в Україні та Росії.

Гібрид Еколь дуже пластичний щодо строків посіву і забезпечує віддачу високих врожаїв навіть за умов з низьким рівнем агрофону. У порівнянні з іншими гібридами Еколь має більшу стійкість до справжньої та несправжньої борошнистої роси, що дає можливість зменшити витрати на ЗЗР та отримати вищу якість продукції. Рослини гібрида мають короткі міжвузля, що дозволяє вирощувати його в низьких приміщеннях та закладати на 2-3 листки більше на тій самі висоті шпалери, а отже збільшити врожай. На відміну від інших гібридів, на які доводиться витрачати значні зусилля з догляду та формування, оскільки вони мають велику кількість додаткових пагонів, гібрид Еколь F1 формує повноцінні пасинки тільки до 12-го листка, після чого пагони стають неповноцінними й самі припиняють ріст за 1-2 листком, що значно скорочує витрати на робочу силу. 

Гібрид Еколь F1 має букетний тип цвітіння і, починаючи з 7-8 листка, закладає в пазусі по 4 плоди різного віку, що не дає перевантажувати рослину і забезпечує стабільний урожай без періодичних коливань у бік зменшення. Плоди стандартні, завдовжки 9-11 см, часто горбкуваті, привабливого зеленого кольору, стійкі до переростання, співвідношення довжини до ширини становить 3,2:1. Чудово підходять як для реалізації на свіжий ринок, так і для збирання пікулів на консервацію. Плоди середньої жорсткості, добре транспортуються та мають високі смакові якості, генетично без гіркоти. 

Приємно вражає Еколь F1 і своїм загальним врожаєм, особливо пізньої осені, коли решта гібридів практично не віддає врожаю або формує нестандартні плоди низької якості. Окремі фермери Одеської та Запорізької області, які вирощують Еколь, уже кілька років поспіль у другому обороті стабільно отримують по 17-18 кг/м?.                      

      Серед численних переваг цього гібрида хотілося б виокремити такі: 

  • Добре відновлюється після стресових умов, з мінімальною втратою зав’язі. 
  • Концентрована віддача врожаю у стислі строки. 
  • Формує стандартні плоди навіть в умовах низької освітленості, що надзвичайно важливо в умовах літньо-осінньої сівозміни, коли ціна на продукцію зворотно пропорційна освітленості, що вигідно виокремлює Еколь з-поміж конкурентів та дає змогу фермерам отримувати високі економічні результати. 

  • Вперше я спробував Еколь F1 у 2010 році і відразу зрозумів, що цей гібрид є найкращим на даний час. Такої концентрації продукції і такого валу я не отримував раніше з жодного огірка. Навіть в осінніх умовах вирощування, при досить низькому освітленні (чого огірок, до речі, не любить), із 40 соток я зміг зібрати майже 5 тонн. Плоди мають дуже привабливий колір, тому легко продаються за гарною ціною. Також слід зазначити стійкість гібрида до борошнистої роси та пероноспорозу,– порівняно з іншими гібридами Еколь F1 вражається в останню чергу. (Євген Ганноченко, смт Красногригорівка, Нікопольський р-н, Дніпропетровська обл.)     
                                                                                                                                                                                                              
  • З компанією Сингента ми співпрацюємо вже понад 5 років. У плівкових теплицях ми вирощуємо такі гібриди огірка, як Пасалімо F1, Пасамонте F1. У 2011 році ми вирішили спробувати новинку від Сингенти,– гібрид Еколь F1, і я можу з упевненістю сказати, що не помилилися! Перш за все, гібрид привабив нас своєю ранньостиглістю, неперевершеним кольором та чудовим смаком плодів, який так подобається нашим постійним покупцям. Наш вибір на наступний рік – однозначно Еколь F1! (Ігор Коберницький Галицький р-н, Івано-Франківська обл.                                                                                                                                                                                              
  • З гібридом Еколь F1 працюю вже другий рік, як у першому, так і в другому обороті. Рослина має «букетний» тип цвітіння з потужною силою росту. Найбільше дивує те, що в другому обороті ми отримуємо більший врожай, ніж у першому. Порівняно з іншими гібридами Еколь F1 найменше пошкоджується хворобами. Позитивною рисою цього гібрида є те, що порівняно з іншими огірками він утворює значно менше пасинків, що відчутно зменшує витрати робочого часу на їхнє видалення. (Олександр Нічепуренко, м. Кам'янка-Дніпровська, Запорізька обл.)