Компанія «Сингента» представляє свій перший комерційний гібрид томатів, стійкий до вірусу ToBRFV

Насіння овочів

Компанія «Сингента» представляє свій перший комерційний гібрид томатів, стійкий до вірусу ToBRFV

•         Новий комерційний гібрид томатів, стійкий доa вірусу коричневої зморшкуватості плодів томатів (ToBRFV), буде запропоновано на початку 2021 року.

•         Значний обсяг розробок нової продукції компанії «Сингента» є свідченням її прагнення підвищувати цінність овочевих продуктів за допомогою інноваційних технологічних рішень.

•         Інноваційний прорив для підтримки виробників по всьому світу в боротьбі з втратою врожаю від шкодочинних хвороб.

Енкхейзен, Нідерланди, 30 листопада 2020 

Сьогодні Syngenta Vegetable Seeds оголосила про випуск свого першого комерційного гібрида, стійкого до вірусу коричневої зморшкуватості плодів томатів (ToBRFV), який буде доступний у продажу на початку 2021 року. Новий гібридзастосовуватиметься передусім там, де виробники стикаються з серйозною небезпекою поширення вірусу, що допоможе скоротити втрати врожаю.

«Створивши перший комерційний гібрид, стійкий до вірусу ToBRFV, команда Syngenta Vegetable Seeds з досліджень і розробок продемонструвала, що компанія дійсно є флагманом у цьому напрямі, — зазначив керівник глобального відділу з вирощування культур Рууд Каагман, говорячи про перспективи роботи з томатами, і продовжив: — Після запуску нового сорту ми будемо намагатися вивести продукти, стійкі до вірусу ToBRFV, в рамках наших селекційних програм і по всьому світу. Протягом наступних кількох років у портфоліо з'явиться широкий вибір стійких гібридів».

Що таке вірус ToBRFV?

Вірус коричневої зморшкуватості плодів томатів (ToBRFV) — це нещодавно виявлений тобамовірус, близький до вірусу тютюнової мозаїки (TMV) і вірусу мозаїки томата (ToMV). Цей досить стабільний і дуже патогенний вірус уражає як томати, так і перець.

Тобамовіруси передаються механічним шляхом (контактне захворювання) серед сільськогосподарських культур і між ними через людей і знаряддя. Симптоми, які викликає вірус ToBRFV у томатів, аналогічні тим, що спричиняються іншими тобамовірусами у сприйнятливих рослин: мозаїчний візерунок на листках, звуження листя, некроз на ніжці, чашечках або черешках та/або жовті плями на плодах. Це істотно впливає на врожайність культур і якість плодів.

Дослідження і розробки світового рівня, які проводяться компанією «Сингента», стимулюють інновації для задоволення вимог ринку

Компанія «Сингента» прагне підвищувати цінність овочевих продуктів за допомогою інноваційних технологічних рішень. Технологія сприяє швидшому, більш ефективному і точному розвитку продуктів, дозволяючи підвищувати рівень задоволення потреб виробників і партнерів завдяки створенню унікальних властивостей, які збільшують привабливість і споживання.

У нинішньому генетичному матеріалі компанії «Сингента» існують різні рівні стійкості до вірусу ToBRFV, але за допомогою сучасних технологій команда з досліджень і розробок виявила й зачепила конкретні гени, які впливають на стійкість.

«Завдяки швидкій розробці й використанню молекулярних маркерів «Сингента» може прискорити застосовування цієї стійкості у великій кількості сортів і поширювати її в нашому генетичному матеріалі. До використання молекулярних маркерів на виведення стійкого сорту могло піти до 10 років. Унаслідок стрімкого впровадження молекулярної технології компанія може швидше й більш точно вивести стійкий гібрид», — зауважує Пілар Чека, провідний фахівець з глобальної селекції томатів.

Селекція томатів для майбутнього

Поява цього революційного гібрида, стійкого до вірусу ToBRFV, свідчить про прагнення компанії «Сингента» підтримувати своїх виробників і партнерів у всьому світі. «Сингента» розуміє важливість розвитку низки ефективних продуктів, які задовольняють різноманітні потреби широкого кола виробників, пропонуючи їм понад 350 різних гібридів томатів. З огляду на це компанія приділяє першочергову увагу об'єднанню технологій і людей, щоб цінні овочеві культури повністю розкрили свій генетичний потенціал. Завдяки своїм ресурсам і масштабам «Сингента» стимулює інновації для поліпшення смаку, якості, зручності у вирощуванні та продуктивності на благо виробників, маркетологів, роздрібних торговців і споживачів.

Ви можете отримати додаткову інформацію про Syngenta Vegetable Seeds на веб-сайті: www.SyngentaVegetables/ToBRFVresistance.