Щедрі врожаї за будь-яких умов разом із компанією «Сингента»

«Майстерня аграрія»

«Сингента» — це бренд, якому варто довіряти!». «Це компанія, з якою можна продуктивно працювати в різних напрямах і отримувати гідні врожаї та прибутки». «Сингента», як і «Мерседес», реклами не потребує». «Прагнете стабільності? Обирайте продукцію компанії «Сингента». Саме такі емоційні схвальні відгуки ми почули від сільгоспвиробників на адресу компанії «Сингента» під час чергового Агроцентру «Майстерня Аграрія», який днями гостинно відчинив свої двері для клієнтів та партнерів «Сингента» на полях ФГ «Грига» Полтавського району.

Від самого ранку на василівські поля, де розміщено демополігон «Сингента», почали з’їжджатися гості. Адже «Майстерня Аграрія» вже давно стала місцем, де з перших уст можна почути про всі тонкощі вирощування тих чи інших культур, дізнатися про актуальні новинки, ухвалити вигідні фінансові рішення, а ще поспілкуватися з колегами-однодумцями.

Традиційно під час офіційної церемонії відкриття з вітальним словом до присутніх звернувся керівник територіального підрозділу Полтава  компанії «Сингента» Олександр Воропін, який подякував усім клієнтам і партнерам компанії за те, що віднайшли можливість і приїхали на цей захід, за багаторічну тісну й ефективну співпрацю, а також розповів про перші результати роботи. На сьогодні у Полтавській області лідером за врожайністю став гібрид СИ Купава, урожайність якого в одному з господарств регіону становить 48 ц/га!!!

Уважно вивчати і дослухатися до рекомендацій фахівців «Сингента» порадив гостям «Майстерні Аграрія» голова ФГ «Грига» Володимир Грига.

Після офіційної частини розпочалася навчальна програма. Тож, озброївшись робочими зошитами агронома і ручками, учасники «Майстерні Аграрія» вирушили до навчальних класів.

Як і коли сіяти, аби мати щедрі врожаї?

Про особливості цьогорічної посівної озимих, передпосівний захист зернових колосових культур учасникам заходу розповіла менеджер з технічної підтримки, напрям захисту насіння компанії «Сингента» Світлана Чоні.

Погодні умови цього року складаються так, що аграрії будуть змушені восени сіяти озимину в суху землю. Опади очікуються тільки в другій половині вегетації. Фахівці «Сингента» радять у жодному разі не заглиблювати посіви. Оптимальна глибина для озимої пшениці має становити 3,5–4 см.

Як завжди, потрібно уважно поставитися до вибору протруйника. Цьогоріч аграрії не можуть похвалитися високим урожаєм ранніх зернових, відповідно, через брак коштів багато хто обирає більш дешеві препарати восени і таким чином припускається помилки. Фахівці «Сингента» радять обирати протруйники навесні, бо саме в цей період видно, як спрацював препарат. А, здаючи насіння на фітоекспертизу, зокрема в один із діагностичних центрів «Сингента», варто розуміти, що результати досліджень, які ви отримуєте, показують лише 20 % того, що є в ґрунті. Адже основна інфекція, що уражає зернові й колосові культури в умовах сьогодення, знаходиться в ґрунті.

Неймовірно, але факт. Придбавши партію насіннєвого матеріалу, яка має насичено золотистий колір, аграріям, виявляється, насамперед треба віддати її на фітоекспертизу і перевірити на схожість. Чому? Тому, що такий вигляд цьогоріч має насіння, яке досушували. А тут треба враховувати факт того, що зміна температури сушки на півградуса зменшує схожість насіння на 30 %.

Окремо лектор зупинилася на сажкових хворобах, які останнім часом усе частіше дають про себе знати. На сьогодні кожен 12-й зразок насіння, що надходить до діагностичних центрів компанії «Сингента», уражений твердою сажкою. У такій ситуації аграріям слід звернути увагу на захист від сажкових хвороб. Максимально ефективний захист від них включає в себе поєднання двох діючих речовин — системної та контактної (30 г тебуконазолу на тонну насіння плюс флудиоксоніл, який  знезаражуватиме поверхню навколо насіння). У портфоліо компанії «Сингента» є препарати, що у своєму складі мають ці діючі речовини. Йдеться про Селест Макс і Максим Форте. Ці два протруйники максимально ефективні від сажкових та інших хвороб, які актуальні на території України.  Якщо ж попередником на полі був соняшник і насиченість сівозміни зерновими культурами невисока — надійний захист від сажкових хвороб забезпечить Сертікор. Крім того, аби вберегти посіви від сажки, в жодному разі не потрібно їх заглиблювати, адже збільшення глибини на 1 см підвищує ймовірність ураження насіння цією хворобою на 25 %!!!

«Одна насінина — одна рослина»

Такий гарантований результат можуть отримати сільгоспвиробники у разі використання нової трикомпонентної обробки насіння, до якої входять Форс Зеа, Максим XL, Вайбранс.

Так, Максим XL дає змогу надійно захистити насіння і сходи від усіх видів фузаріозів і гельмінтоспоріозів. Завдяки здатності утворювати газову фазу Форс Зеа унеможливлює навіть незначне пошкодження шкідниками кореневої системи і водночас на 75 % пригнічує розвиток грибів роду фузаріум на стадії розвитку кукурудзи до п’ятого листка. Зі свого боку Вайбранс 500 не тільки ефективно, без пригнічення культури запобігає ураженню кукурудзи летючою сажкою, а ще й покращує її розвиток, стимулює кореневу систему і допомагає рослині долати стрес.

 Гібриди кукурудзи від «Сингента», які вас приємно вразять

 За 2016–2017 роки «Сингента» оновила портфель гібридів кукурудзи на 70 %! А в  2019-му планує зареєструвати ще п’ять нових гібридів королеви полів. Про це і не тільки під час польового класу розповів менеджер з технічної підтримки, напрям кукурудзи Ігор Ковальчук. Зокрема, він звернув увагу присутніх на гібриди  кукурудзи з високою холодостійкістю, які можна висівати при температурі від +6 до 8 ᵒС. Серед них СИ Ротанго інтенсивного типу та середньопластичний СИ Талісман, обидва з ФАО 200. Це гібриди кременистоподібного типу, які мають високі показники стійкості до основних хвороб, а ще їх можна використовувати як на зерно, так і на силос. Вони формують достатню листостеблову масу і крупний качан. При зріджених посівах мають здатність утворювати два господарсько-придатні качани, створюючи так званий компенсаційний ефект. СИ Ротанго і СИ Талісман мають високі адаптивну здатність і потенціал урожайності. Цьогоріч на полях ФГ «Грига» біологічна врожайність СИ Талісман становить 105 ц/га в сухому зерні.

Також має здатність формувати два качани гібрид СИ Теліас (ФАО 220). На відміну від двох попередніх, цей гібрид належить до високоадаптивного типу, тобто найменш чутливий до посухи.

Добре про себе заявили гібриди кукурудзи СИ Аріосо (ФАО 270) та СИ Аладіум (ФАО 280). Вони мають чудову стійкість до основних хвороб, зокрема фузаріозів, кореневих гнилей, пухирчастої сажки. Проте у гібрида СИ Аріосо простежуються ознаки нової генетики: середнього розміру качан, але товстий, добре озернений і щільний. До того ж він значно краще віддає вологу.

Великим попитом серед клієнтів «Сингента» користується добре знаний НК Кобальт (ФАО 320). Усе це завдяки його універсальності. У кукурудзяному поясі він має добру посухостійкість, але чудово реагує на підвищений агрофон, схильний до двокачанності, стійкий до хвороб і забезпечує високі врожаї.

За словами менеджерів «Сингента», цікавим для господарств, які вирощують кукурудзу на ощадній технології, може бути гібрид високоадаптивного типу СИ Батанга (ФАО 340). Він забезпечує стабільну врожайність, швидко віддає вологу під час дозрівання зерна, стійкий до гнилей, пухирчастої сажки, гельмінтоспоріозу й вилягання.

Окремо лектор зупинився на гібридах бренда «Артезіан», які є результатом багаторічної праці науковців компанії «Сингента». Ці гібриди найбільш адаптовані до вирощування у вкрай несприятливих, посушливих умовах. Адже мають здатність ефективніше, ніж інші, оптимізувати використання доступної вологи протягом усього сезону.

Перший гібрид лінійки «Артезіан» — СИ Феномен (ФАО 220). Він має крупний багаторядний качан, тонкий стрижень, швидко віддає вологу під час дозрівання зерна, забезпечує високий урожай в умовах посухи. Ще один гібрид цього бренда —  СИ Фортаго (ФАО 260), який схильний до двокачанності (другий качан має кращу озерненість), забезпечує високу врожайність та адаптивність до умов вирощування.

«Найартезіанівським Артезіаном» називають цьогорічну новинку в портфоліо «Сингента» — гібрид СИ Чорінтос (ФАО 290), який з цієї осені буде доступний у продажу для всіх бажаючих. СИ Чорінтос має чудові показники адаптивної здатності, вологовіддачі та врожайності.

Високі показники вологовіддачі має ще один середньопізній гібрид бренда «Артезіан» — СИ Зефір (ФАО 430). Він чудово віддає вологу, забезпечує стабільно високі врожаї, високоадаптивний до умов вирощування.

 Соняшник від компанії «Сингента» — багаторічний стандарт якості

Не новина, що соняшник для компанії «Сингента» є стратегічною культурою. До уваги партнерів компанії кожного року представлено велике портфоліо високопродуктивних гібридів. У цьому і не тільки мали змогу переконатися учасники «Майстерні Аграрія» під час польового класу «Рясний соняшник». Менеджер з технічної підтримки олійних культур компанії «Сингента» Геннадій Малина презентував лінійку гібридів, які районовані для умов Полтавщини, а також суміжних областей.

Свою презентацію лектор розпочав із НК Рокі, що, здавалося б, уже давно на ринку насіння, але на сьогодні залишається найбільш раннім гібридом у портфелі «Сингента», гідної заміни якому поки що немає. Його можна висівати як в оптимально ранні, так і пізні строки. Він, зокрема, підходить для випадків, коли потрібно провести пересів озимини. Проте слід зауважити, що для отримання високих урожаїв НК Рокі не варто загущувати.

Новинкою, яку рекомендують фахівці «Сингента» для посушливих умов, є гібрид  Алькантара. Він має добрі темпи розвитку на початкових етапах органогенезу, придатний до ранніх термінів сівби, чудово формує кореневу систему, за рахунок якої в другій половині вегетації переносить можливу посуху. У цього гібрида досить добре проходить цвітіння навіть за підвищених температур. Крім того, цей гібрид має стійкість до нових рас вовчка, які в останні роки доволі суттєво поширились в умовах і Полтавської області. До того ж Алькантара в даному регіоні дає непогані врожаї — 36–37 ц/га!!!

Класикою і стандартом адаптивності в умовах Полтавської області вважають гібрид НК Бріо. Однак більш інтенсивним і кращим за потенціалом урожайності став НК Конді. Дещо спільне з цими гібридами мають гібриди СИ Купава і СИ Ласкала. Останній краще за попередні витримує посушливі умови, більш пластичний та адаптивний.

На демополях ФГ «Грига» теж для класичної технології вирощування представлений новий гібрид СИ Едісон. Він є стабільним і пластичним на всій території України, демонструє високі врожаї у кожній зоні вирощування.

Гібридом чи не з найбільшою продуктивністю називають середньопізній СИ Фламенко. Він має стійкість до п’яти рас вовчка. Його позиціонують для регіонів, де отримують найвищі врожаї соняшнику, а саме: Полтавської, Вінницької, Черкаської, Тернопільської, Хмельницької, Київської областей.

Для помірно інтенсивної технології фахівці рекомендують обрати гібрид Естрада, який є рекордсменом за врожайністю та олійністю в умовах нових рас вовчка.

Для господарств, що орієнтовані на вирощування соняшнику з використанням сульфотехнологій, компанія «Сингента» пропонує гібриди Суміко HTS і Субаро HTS, які оптимізовані до гербіциду Експрес.

 «МетеоЗахист» — відмінний результат із надійним захистом від примх погоди

Уже не один рік поспіль компанія «Сингента» пропонує партнерам-аграріям скористатися можливостями для більш комфортного ведення бізнесу, які надають програми «Фінансові рішення». Не став винятком і 2018-й.Тож, щоб забезпечити сільгоспвиробникам можливість упевнено інвестувати в сучасні агротехнології, фахівці «Сингента» спільно зі світовими лідерами в галузі управління ризиками розробили програму індексного страхування «МетеоЗахист». Вона вже отримала схвальні відгуки на сході й півдні країни, а тепер стала доступною і для центральних областей. Її суть у тому, щоб захистити інвестиції в посіви від можливого впливу посухи (нестачі опадів та високої температури). Так, якщо протягом цвітіння і наливу зерна буде зафіксовано занадто мало опадів або надто високі температури — учасник програми «МетеоЗахист» отримає відшкодування вартості застосованих насіння і засобів захисту рослин «Сингента» в розмірі 60 дол./га без огляду посівів, лише за даними незалежних метеостанцій. Важливо, що учасник програми самостійно обирає ключові параметри, як-то критичний період, джерело погодних даних, форму відшкодування. Для участі в програмі потрібно заповнити анкету учасника, придбати сингентівські продукти і застосовувати технології компанії на площі від 100 га. Незважаючи на те, що програма нова, фахівці «Сингента» у цьому сезоні вже отримали 794 анкети на площу 420 тис га, з них 69 із Полтавської області. Погодьтесь, це досить непоганий результат, якщо враховувати той факт, що програма «МетеоЗахист» працює на теренах нашої області лише перший рік.

Тож скористайтеся і ви її перевагами і в такий спосіб отримайте відмінний результат  із надійним захистом від несприятливих погодних умов.

Після закінчення навчання на стомлених, але задоволених від побаченого та почутого учасників «Майстерні Аграрія» чекав чудовий концерт і розважальна програма з розіграшем цінних подарунків, а ще запрошення на весняний Агроцентр від компанії «Сингента».

Голова ФГ «Грига» Володимир Грига, Полтавський район:

«Цьогоріч гібриди компанії «Сингента» на наших полях досить добре розкрили свій потенціал, хоча традиційно ми їх випробовуємо в екстремальних умовах. Зокрема, у нас уже 42 дні не випало жодної краплі дощу. Незважаючи на це, ми сьогодні закінчуємо обмолот сої з урожайністю 28 ц/га. Почали збирання соняшнику. На сьогодні по господарству маємо середню урожайність 35 ц/га. Через п’ять днів розпочнемо збирати кукурудзу. Думаємо, близько 10 т цього року ми повинні отримати. Такий урожай нас задовольняє, хоча ціни на нашу продукцію бажали б бути вищими. Та у відчай не впадаємо, адже допоки є в нас такі надійні партнери, як «Сингента», будемо успішно працювати й надалі».

Генеральний директор ТОВ «АПК «Докучаєвські чорноземи» Анатолій Кибка, Карлівський район:

«Гібриди соняшнику від «Сингента» знаходяться поза конкуренцією з іншими виробниками насіння. Урожайність близько 4 т із гектара — це те, що ми маємо кожен рік. Минулого сезону нас приємно вразила врожайність СИ Експерто і нашого стабільного гібрида НК Бріо. Ми ще не почали збирання соняшнику, але вже зараз бачимо, що отримаємо урожай не гірший, аніж в попередні сезони.  Щодо кукурудзи, то, на жаль, ранні гібриди на початку вегетації цьогоріч потерпали від посухи і, відповідно, сформували невисокий потенціал урожайності. А ось по пізніх гібридах, незважаючи на те, що у нас уже п’ятий тиждень немає дощу і припинена повністю вегетація, думаю, ми все ж отримаємо непоганий урожай — близько 8–9 т/га. Для цього року з економічної точки зору це буде досить пристойний результат. Узагалі на дослідних ділянках ми вирощуємо понад 30 гібридів. Цього року вперше посіяли СИ Фортаго (ФАО 260) бренда «Артезіан».

Головний агроном ПП «Альфа Капітал» Григорій Кочерга, Полтавський район:

«Застосовуючи насіння і препарати компанії «Сингента», ми завжди впевнені в хороших результатах. Сіємо її гібриди соняшнику, зокрема НК Конді, СИ Експерто. У середньому маємо урожай за 40 ц/га.  Приємно, що портфоліо «Сингента» щороку оновлюється, з’являються нові гібриди, які відповідають вимогам часу. Не поступаються якістю і засоби захисту рослин. «Сингента» в своєму арсеналі має лінійку чудових препаратів для захисту кукурудзи і соняшнику. А такі агроцентри — чудова нагода дізнатися і обрати для себе краще насіння та засоби захисту рослин».

Головний агроном СТОВ «Воскобійники» Сергій Воскобійник, Шишацький район:

«Цього року ми посіяли соняшник тільки від компанії «Сингента». Перевагу віддали гібридам СИ Фламенко, СИ Купава, НК Конді. На сьогодні вже на 100 % завершили збирання соняшнику. Так, середня врожайність СИ Фламенко у нас на полях склала 42 ц/га, СИ Купава — 37ц/га і НК Конді — 40 ц/га. Такими результатами ми задоволені. У своїй роботі використовуємо й засоби захисту рослин від «Сингента», зокрема для захисту кукурудзи».

Головний агроном Машівського відділення ТОВ «Чиста криниця» Сергій Диченко:

«Ми у своїй роботі використовуємо засоби захисту рослин від компанії «Сингента» як на зернових, так і на соняшнику. Зокрема, Елюміс, Люмакс, Пріма Форте, Каптора. По соняшнику в основному на 100 % сіємо сингентівські гібриди, а саме: СИ Ласкала, НК Конді, Естрада, Субаро HTS, СИ Експерто, СИ Діамантіс. У нашому господарстві є такі поля соняшнику, які цього року дали по 46–48 ц/га. Посіяли і три гібриди кукурудзи виробництва «Сингента» — СИ Феномен (ФАО 220), СИ Фортаго (ФАО 260) і НК Кобальт (ФАО 320). Маємо й перші результати за врожайністю кукурудзи — від 85–95 ц/га в сухому зерні».

play_circle
Осінній Агроцентр Майстерня Аграрія «Сингента» – «ФГ Грига», 04.-06.09 2018