Матеріали вебінару «Cтан зернових культур в Україні»

Шановні партнери, колеги!

Дякуємо Вам за участь! 

1 березня відбувся інтерактивний вебінар на тему: «СТАН ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР В УКРАЇНІ». Науковці й експерти компанії «Сингента» зібрались в студії, щоб разом з вами обговорити актуальні проблеми вегетаційного періоду 2018 року та відповісти на ваші запитання.

ТЕМИ ВЕБІНАРУ:


• Фітопатологічний стан зернових культур у різних регіонах України 
• Прогнози розвитку хвороб 
• Рекомендації з фунгіцидного захисту

ПИТАННЯ-ВІДПОВІДІ

Питання

Відповіді

Чи варто застосовувати на першому етапі захисту озимої пшениці у фазі розвитку 3–5 листків (задовільний і ослаблений стан) до початку активної вегетації фунгіцидну обробку в поєднанні з інсектицидом і набором мікроелементів та гумінових, фульвових кислот?

Фаза 3–4 листки може бути з осені і рано навесні. Ці листки не беруть участі у формуванні урожаю, але на загущених посівах може бути інтенсивне ураження хворобами. Якщо хвороби прогресують, на такі посіви варто внести Тілт Турбо для контролю поширення хвороб. Приблизна дата обробки — 1 квітня. Інсектицид додавати в цей час недоцільно, краще його внести в Т1 обробку у фазі початку виходу в трубку.

Чи витримали озимі культури морози в останні дні, якщо снігового покриву не було? Наразі спостерігається сильне почорніння листків і їх зневоднення.

За даними Укргідрометцентру, критично низьких температур на глибині вузла кущення не виявлено. Ба більше, для суттєвого негативного впливу критична температура повинна триматися не менше як 7–10 днів. Тому пошкодження посівів малоймовірне.

Як ви ставитеся до одночасного застосування гербіциду, фунгіциду і листкового підживлення посівів при першій обробці після відновлення вегетації?

Позитивно, якщо суміш можлива за рекомендаціями кожного препарату окремо. Перед застосуванням сумішей варто перевірити рН розчину, тому що певні мікродобрива можуть суттєво змінити рН від нейтрального.

Светлана, добрый день! Скажите, насколько Элатус Риа безопасен в баковых смесях с инсектицидами и микроудобрениями? Спасибо!

Элатус Риа совместим в баковых смесях с инсектицидами и гербицидами компании «Сингента» (совместимость проверена).  С микроудобрениями необходимо смотреть, чтобы не было изменения рН раствора в щелочную или кислотную стороны.

При технологии с одной фунгицидной обработкой в какой фазе лучше внести Элатус Риа?

После второго междоузлия.

Які мікроелементи потрібні для озимої пшениці після виходу з зимівлі, щоб відновити активну вегетацію в рослини і вивести її із стресу?

Стрес — нормальне явище для всіх живих організмів, зокрема й для рослин. «Вивести зі стресу» можна тим, щоб просто не втручатися в життя молодих рослин. Слід застосувати заходи з підживлення азотом в обґрунтованій нормі, а решту елементів живлення варто застосовувати на основі обґрунтованих даних з листової діагностики.

Підкажіть, будь ласка, якими препаратами або діючими речовинами доцільно боротися з бактеріальними хворобами зернових культур? Дякую.

Прямої дії на бактеріальні хвороби фунгіциди не мають. Не слід висівати уражене зерно.

Як схема посіву зернових впливає на урожай? Якщо є певні приклади, наведіть їх.

Найоптимальніше розташування рослин — коли біля сусідніх рослин однакова відстань. Тому спосіб сівби суцільний, зі смуговим розміщенням насінин найоптимальніший.

Яку систему захисту гібридного ячменю порекомендуєте в зоні перезволоження?

Тілт Турбо- Елатус Ріа - Магнелло

Мікроелементи з високим вмістом міді допоможуть контролювати бактеріальні хвороби?

Може бути лише непряма дія з недостатньою ефективністю.

Вопрос немного не по теме. Какой фунгицид посоветуете на рапс по цветению?

Найкращий захист ріпаку забезпечує в середині цвітіння фунгіцид Амістар Екстра.

Випадання посівів озимої пшениці сорту Краснодарська 99 на поверхневому поливі (Херсонщина, попередник — технічне сорго). Проявляється як відмирання листової частини. А поряд посіви по попереднику соя у відмінному стані. Хочу почути обґрунтовану відповідь.

Можливі кілька причин: випрівання, післядія гербіцидів, пошкодження шкідниками, нематодами, прикореневими гнилями. Треба уточнити деталі й історію поля.

Як краще виводити озиму пшеницю зі стресу після перебування її під притертою кіркою протягом тривалого часу?

Дотримуватися технологічного плану і не вживати зайвих сумнівних і неефективних заходів.

Наскільки небезпечними можуть бути стеблові форми збудників захворювань у прикореневій зоні на пізніх стадіях розвитку культури?

В умовах достатнього або надмірного зволоження вони можуть призвести до ранішого припинення вегетації і відповідно недобору врожаю.

Забрати падалицю соняшнику в посівах пшениці озимої — Дербі?

Дербі та Пріма Форте ефективно контролюють усі види падалиці соняшнику, зокрема ІМІ- і сульфостійку. Додатковий тривалий контроль другої хвилі падалиці через ґрунт найефективніше забезпечує гербіцид Пріма Форте.

Якими препаратами порекомендуєте забрати падалицю соняшнику в посівах пшениці озимої ? І в якій фазі соняшнику найкраще проводити обробку гербіцидом?

Пріма Форте ефективно контролює всі види падалиці соняшнику, зокрема ІМІ- і сульфостійку. Додатковий тривалий контроль другої хвилі падалиці через ґрунт найефективніше забезпечує гербіцид Пріма Форте. Найкраща ефективність через листя забезпечується вже від фази сім’ядоль падалиці соняшнику.

Чи можна отримати аналіз фітосанітарного стану озимих зернових і прогноз розвитку хвороб у розрізі регіонів Україна?

Є в презентаціях.

Цікаво почути прогноз по піренофорозу. У якій фазі його можливо визначити і які фунгіциди з портфоліо «Сингента» будуть ефективні?

Діагностувати треба з фази другого міжвузля. Для активного розвитку необхідна температура повітря вдень вище за +18 °С та сильні перепади денних і нічних температур. Максимально ефективний продукт — Елатус Ріа.

Торік подекуди на полях у Дніпропетровській і Запорізькій областях були місця нерівномірного росту по озимих, схоже на жовту іржу. Обробляли фунгіцидами Амістар і Естерон — нічого не дало. Яку комбінацію запропонуєте, якщо така ситуація повториться, і як визначити час обробки?

Потрібна точна діагностика, по перших симптомах — Альто Супер або Елатус Ріа.

Як теперішні погодні умови вплинуть на розвиток хвороб?

Прогнозується високий розвиток тифули — снігової плісняви, і всіх форм листових плямистостей. Фунгіцидний захист слід починати зі швидкого стоп-ефекту.

Скільки днів озима пшениця може витримати під притертою льодовою кіркою завтовшки 3–5 см, якщо вона у фазі росту 2–3 листки?

В останні роки дослідження не проводилося, але загалом більше як 40 діб.

Чи можливо отримати коротку характеристику фітосанітарного стану посівів зернових по областях?

Є в презентаціях.

Чи всі посіви нині в задовільному стані (якщо можна, коротка характеристика по регіонах або областях)? Які проблеми є і яких чекати далі?

По Україні 49 % посівів у доброму стані, 38 % — у задовільному стані, 13 % — слабкі і зріджені (дані МінАПП). По областях ситуація приблизно однакова.

Вопрос к Сергею Васильевичу. Сколько раз в этом сезоне вы рекомендуете обрабатывать фунгицидами озимую пшеницу и какими д. в.?

Два раза. В первую обработку использовать стробилуриновую группу, во вторую — триазолы.

Доброго дня, я Кудріцький Олександр Миколайович, менеджер з продажу ЗЗР і посівного матеріалу компанії «Полетехніка» (ТОВ «Бізон імпорт»). Ми офіційні дилери компанії Syngenta. Мене дуже зацікавила тема вебінару, а саме стан зернових культур в Україні. Виникло таке питання: який відсоток зернових культур в Україні перебуває на цей час у гарному стані і який у задовільному та які препарати насамперед будуть потрібні аграріям?

По Україні 49 % посівів у доброму стані, 38 % — у задовільному стані, 13 % — слабкі і зріджені (дані МінАПП).

Якщо Ви не встигли з яких-небудь причин відвідати наш вебінар минулого четверга, ми підготували для Вас відео з вебінару (нижче).

Також, Ви можете завантажити презентацію вебінару:

play_circle
Ч. 1 «Cтан зернових культур в Україні»
play_circle
Ч. 2 «Cтан зернових культур в Україні»
play_circle
Ч. 3 «Cтан зернових культур в Україні»
play_circle
Ч. 4 «Cтан зернових культур в Україні»
play_circle
Ч. 5 «Cтан зернових культур в Україні»