Стебловий метелик на кукурудзі!

Кукурудза

На сьогодні у різних регіонах України триває літ стеблового кукурудзяного метелика (Ostrinia nubilalis Hb.) та заселення ним посівів кукурудзи. У Лісостепу та Північному Степу вже розпочався розвиток нового покоління шкідника  - на рослинах спостерігаються перші яйцекладки. Незважаючи на перепади температур, що відмічаються в останні декілька днів, невдовзі все одно слід очікувати появи личинок. Залежно від температурних умов, відродження гусениць відбуватиметься через 5-12 днів (з моменту відкладання яєць), що створить значну загрозу пошкодження культурних рослин та зниження їх продуктивності.

Слід відмітити, що з-поміж фітофагів ряду лускокрилі, стебловий метелик на кукурудзі є найшкодочиннішим. Навіть за порівняно невисокого ступеня заселення (30-50% рослин) втрати врожаю можуть сягати 8-15 ц/га.    

Для попередження значних пошкоджень кукурудзи стебловим метеликом, компанія «Сингента»  рекомендує вчасно обробити посіви сучасним високоефективним інсектицидом Ампліго 150 ZC, ФК (0,2-0,3 л/га). Оптимальним періодом застосування препарату є  інтервал стадій розвитку шкідника: «яйцекладка – початок відродження личинок».

Відродження гусениць у стеблового кукурудзяного метелика досить «розтягнуте в часі», і триває від 15 до 25 днів. Тривалість захисної дії Ампліго перевищує три тижні, чого цілком достатньо для надійного і повного контролю однієї генерації фітофага.