Силос, гідний зірки Мішлен

Кукурудза

КОСТЯНТИН НОВІКОВ,
менеджер з розвитку напряму
кукурудзи і зернових культур в Україні, компанія «Сингента»


Як відомо, без якісного силосу неможливо успішно вирощувати ВРХ м’ясного та молочного напряму. Проте, на жаль, останнім часом господарства, які займаються тваринництвом, більше цікавляться загальним об’ємом силосу, ніж якістю отриманого корму. Раді повідомити, що селекціонерам компанії «Сингента» вдалося створити гібрид із високим виходом силосної маси з 1 га і відмінними якісними показниками.

СИ Пандорас ФАО 250

Високопродуктивний гібрид зі стабільною врожайністю

ОСНОВНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ

  • Холодостійкість та високі показники стартового росту. Це дає змогу висівати його в ранні строки, отримати високий ранній урожай та швидше звільнити поле для наступної культури.
  • Еректоїдний тип розміщення листків, що зменшує конкуренцію рослин у посіві за світло та підвищує ефективність фотосинтезу.
  • Стійкість до прикореневого і стеблового вилягання зменшує втрати зерна за механізованого збирання.
  • Зерно придатне для переробки на крупу.
  • Рослини типу Stay Green забезпечують високу якість корму для тварин.
  • Висока натура зерна.
  • Гібрид має високий потенціал урожайності.

Гібрид СИ Пандорас — перший гібрид в Україні, який показав високі показники якості силосу (вище від 1-ї категорії за ДСТУ 47822007) та характеризується відмінними показниками технологічності отриманої продукції. Зерно чудово підходить для переробки на крупу, а силос показує найвищі результати кормової цінності, збалансованості клітковини та цукру для використання на відгодівлю ВРХ.

Завдяки унікальному підбору батьківських пар селекціонерам «Сингента» вдалося отримати у гібриді особливу структуру стебла рослини, з унікальним співвідношенням целюлози та лігніну, що дозволяє бактеріям рубця ВРХ краще перетравлювати силосну масу.

У 2020 році співробітниками компанії було проведено дослідження якості силосу гібрида СИ Пандорас. На базі СТОВ «Хлібороб» було відібрано зразки силосу, що закладався у 2019 році, і передано до Інституту кормів та сільського господарства Поділля НААН (табл. 1).


Таблиця 1. Порівняння норм класу за ДСТУ 47822007 з результатами аналізу силосу СИ Пандорас

Також ми не забули і про зростаючий попит на використання кукурудзяного силосу для виробництва біогазу. І тут СИ Пандорас демонструє одні з найкращих результатів отримання газу (метан) із 1 га площі (до 15,2 тис. м3 газу/1 га*), що відображено на графіку (рис. 1).


Рис. 1. Потенціал виробництва біогазу, 1000 м3/га.

Зважаючи на все вищевказане, можна впевнено зазначити, що гібрид кукурудзи СИ Пандорас здатний забезпечити вимоги найвибагливіших українських аграріїв завдяки високим показникам урожайності та універсальності до переробки, а компанія «Сингента» буде й надалі радувати наших партнерів новими продуктами з унікальними характеристиками.

* За даними дослідного центру «Сингента» в Німеччині, 2019 р.