Україна

You are here

Share page with AddThis

Люмакс 537,5 SE, с. е. — відмінний вибір для досходового і післясходового контролю бур’янів

Кукурудза
25.03.2017

Володимир Максимович, менеджер з маркетингу розвитку ЗЗР на кукурудзі ТОВ «Сингента»


Сьогодні є дві основні технології захисту кукурудзи від бур’янів — застосування ґрунтових гербіцидів із наступним внесенням страхових, як правило, протидводольних препаратів та застосування післясходових гербіцидів широкого спектра дії. Останні належать здебільшого до класу сульфонілсечовин. Ці дві технології захисту кукурудзи відпрацьовано роками, їх уважали стандартними схемами. Та час іде, технології змінюються, з’являються нові діючі речовини і нові препарати, здатні повністю змінити уяву про традиційні технології.

У портфоліо компанії «Сингента» великий перелік гербіцидів, які можуть застосовуватися досходово та в усі фази розвитку культури і бур’янів. Багато препаратів і їх сумішей можуть задовольнити всі потреби господарства в усіх кліматичних зонах вирощування. Проте кожний препарат має свої особливості й нюанси використання. Ґрунтові гербіциди можуть контролювати тільки однорічні бур’яни і мають спрямовану дію проти певного їх виду. Наприклад, препарат Дуал Голд 960 ЕС, к. е. контролює переважно однорічні злакові бур’яни, крім того, вносити його можна лише до сходів кукурудзи і бур’янів. Такі гербіциди як Примекстра Голд 720 SC, к. с. і Примекстра TZ Голд 500 SC, к. с. за рахунок двох компонентів знищують однорічні бур’яни комплексно (злакові і дводольні). Ці препарати проявляють непогану ефективність при обробці шкідливих рослин у фазу появи перших 1–2 листків, і в однорічних злакових, і у дводольних. Однак при бур’янах у пізніших стадіях та у разі появи багаторічних бур’янів уже слід застосовувати страхові гербіциди — Мілагро 240, КС, Мілагро в сумішах або наш флагманський гербіцид Елюміс 105 OD. Це не завжди вдається, особливо на ранніх стадіях розвитку культури, бо в цей період дуже часто спостерігаються різкі зміни добових температур, ймовірні також опади. У такому разі можна додати кілька обробок проти кожної хвилі нових бур’янів, а це втратно, невигідно і збільшує вартість технології захисту.

Тому компанія «Сингента» вже кілька років поспіль пропонує комплексне рішення проблем із бур’янами — гербіцид Люмакс 537,5 SE, с. е., який поєднує властивості ґрунтового і страхового гербіцидів одночасно. Цей препарат можна використовувати ґрунтово, тобто до сходів культури і бур’янів, він дозволяє стримувати появу бур’янів у період, коли відбувається диференціація зародкового стебла кукурудзи (1–2 листки культури). У цей самий час Люмакс 537,5 SE, с. е. захищає кукурудзу в період затяжних дощів і дозволяє оптимізувати строки захисних заходів у період проведення масових польових робіт. Фахівці компанії «Сингента» пропонують застосовувати Люмакс 537,5 SE, с. е. і ранньопіслясходово. Цей термін означає, що при застосуванні цього гербіциду треба дивитися не так на фазу розвитку культури, як на стадію розвитку бур’янів (Рис. 1).

Рис. 1. Найкращий час застосування препарату Люмакс ранньопіслясходово

При цьому однорічні злакові повинні мати не більше як 2 листки, однорічні дводольні — 2–6 листків. Ще одна особливість Люмакс 537,5 SE, с. е., яка відрізняє його від усіх інших ґрунтових гербіцидів, — здатність контролювати багаторічні дводольні бур’яни при застосуванні по сходах: гербіцид знищує зелену частину осотів (фаза розетки) і березки, навіть коли вона завдовжки 15–20 см (Рис. 2 і 3).

Рис. 2. Дія препарату Люмакс на осоти вже почалася

Рис. 3. Дія препарату Люмакс на березку вже почалася

Нагадаємо, що до складу Люмакс 537,5 SE, с. е. входить три діючі речовини — S-метолахлор (діюча речовина препарату Дуал Голд 960 ЕС, к. е.), тербутилазин (одна з 2-х діючих речовин препарату Примекстра TZ Голд 500 SC, к. с.) та мезотріон (діюча речовина препарату Каллісто 480 SC, к. с.). За рахунок 3-х діючих речовин Люмакс 537,5 SE, с. е. — комплексний препарат, у нього найширший спектр дії серед усіх інших ґрунтових гербіцидів. Завдяки мезотріону, який реактивується під дією опадів, Люмакс 537,5 SE, с. е. здатний контролювати кілька хвиль бур’янів, які можуть з’явитися. При цьому загальний період захисту Люмакс 537,5 SE, с. е. триває до 80 днів (найдовше серед ґрунтових гербіцидів). Саме за рахунок мезотріону цей гербіцид знищує зелену частину багаторічних дводольних бур’янів.

Часто запитують, як бути з фазою розвитку культури під час внесення Люмакс 537,5 SE, с. е. по сходах? Ще раз звертаємо увагу, що при внесенні цього препарату ранньопіслясходово першочергове значення має саме стадія розвитку бур’янів. Культура може мати при цьому від 1-го до 3-х листків — фітотоксичності на неї не буде. Взагалі, Люмакс 537,5 SE, с. е. можна застосовувати аж до 5-го листка кукурудзи за умови, що бур’яни, особливо однорічні злакові, не матимуть більше як 2 листки. У разі ж появи на полі багаторічних злакових і перерослих дводольних бур’янів у нагоді стане гербіцид Елюміс 105 OD, тобто препарат із високою ефективністю проти змішаної забур‘яненості.

Здатність Люмакс 537,5 SE, с. е. контролювати бур’яни до сходів і після їх появи та реактиваційна дія дозволяють застосовувати цей гербіцид у посівах за No-till технологією. Препарат чудово проникає крізь рослинні рештки культури-попередника, які залишаються на полі, перерозподіляється у верхньому шарі ґрунту і контролює бур’яни, що проростають.

Крім кукурудзи, Люмакс 537,5 SE, с. е. успішно зарекомендував себе в боротьбі з бур’янами в садках і на виноградниках. Здебільшого досить було однієї обробки протягом сезону, щоб знищити бур’яни в міжряддях дерев і виноградної лози, навіть в умовах постійного зрошування. Єдине, що треба при застосуванні Люмакс 537,5 SE, с. е. в садках і на виноградниках, — обмежити потрапляння препарату на культурну рослину. Для цього на обприскувач встановлюють спеціальні відсікачі.

Отже, зважаючи на все сказане, можна упевнено стверджувати про Люмакс 537,5 SE, с. е.:

  1. Гербіцид, який відкриває нові можливості в боротьбі з бур’янами в різні періоди росту й розвитку культури та бур‘янів
  2. Поєднує властивості ґрунтового і страхового гербіцидів одночасно
  3. Має найдовший серед ґрунтових гербіцидів період захисної дії — до 80 днів
  4. Три діючі речовини суттєво розширюють спектр контрольованих бур’янів
  5. Контролює багаторічні дводольні бур’яни (осоти, березку) при застосуванні посходово
  6. Захищає посіви кукурудзи за No-till технологією
  7. Може використовуватись для знищення бур’янів у садках і на виноградниках