Україна

You are here

Share page with AddThis

Ампліго 150 ZC, ф.к. – блискавична та пролонгована дія проти шкідників у кукурудзі

Кукурудза
30.05.2017

Володимир Максимович, менеджер з маркетингу розвитку ЗЗР на кукурудзі, компанія «Сингента»


Ні для кого не є секретом, що лускокрилі шкідники, такі як стебловий кукурудзяний метелик, бавовникова совка, лучний метелик та інші, становлять неабияку загрозу для культури. Цьому присвячено багато наукових праць, написані посібники, є інформація у вільному доступі в Інтернеті. Тому головною метою статті є нагадування сільгоспвиробникам про наш порівняно новий інсектицид Ампліго® 150 ZC, ф.к., який не залишає жодних шансів лускокрилим шкідникам за умови вчасної обробки «цариці полів». Насамперед треба звернути увагу на передову формуляцію цього інсектициду. Вона називається концентрат мікрокапсульованої суспензії. Для сільгоспвиробника це передусім означає, що Ампліго® здатний протистояти високим денним температурам та УФ-опроміненню.

Діючі речовини зберігаються на листках у вигляді мікрокапсул, з яких поступово вивільняються, – формуляція подібна до добре всім відомого Карате® Зеон. Це дуже важливо, адже літ стеблового кукурудзяного метелика, наприклад, спостерігається на кукурудзі з початком викидання волоті, коли температури можуть значно перевищувати +30°С. Звичайно ж, в такому разі треба обробляти ввечері чи вночі, але препарат до того ж може зберігатися до 22 діб. У свою чергу, це свідчить, що він має значно подовжений період захисту. Водночас ефективність Ампліго®, звичайно, залежить не тільки від температури, а й чисельності шкідника та вчасної його обробки. Препарат не можна назвати повністю системним продуктом, адже тільки одна з двох діючих речовин – хлорантраніліпрол – частково проникає в тканину листка та локально там розповсюджується. Отже, не варто чекати, що однієї обробки за сезон, наприклад, за умови масового та кількаразового заселення, вистачить – усе ж таки треба уважно дивитися на кожний конкретний випадок.

Але тим не менше, продукт досить довго зберігається на листках і серед усіх відомих інсектицидів працює просто блискавично. Як уже згадувалося, Ампліго® у складі має дві діючі речовини: лямбда-цигалотрин та хлорантраніліпрол. Перша – при потраплянні на комаху справляє високу початкову токсичність, так званий нокдаун-ефект, і діє як на личинок, так і на дорослих особин. Хлорантраніліпрол працює проти личинок усіх віків, викликаючи параліч м’язової системи, личинки одразу ж перестають рухатися та живитися. Крім того, згадувана діюча речовина впливає на яйця, тобто має овіцидну дію – це означає, що після потрапляння препарату на яйця, личинки з них не відроджуються. Таким чином, Ампліго® працює комплексно, не лишаючи лускокрилим шкідникам жодних шансів. У періоди високих денних температур та гарячого повітря, які спостерігаються вже в другій половині вегетації кукурудзи, нерідко приходять антициклони й випадають дуже рясні та інтенсивні опади. Проте формуляція Ампліго® дозволяє протистояти не тільки високим температурам, а водночас стійка до змивання, навіть дуже сильним дощем. Спеціальна формуляція препарату зберігає його на поверхні оброблених листків рослин і покращує ефективність.

Також треба нагадати, що обидві діючі речовини мають різні механізми дії – лямбда-цигалотрин має швидкий нокдаун-ефект і пошкоджує нервову систему комах, а хлорантраніліпрол є інгібітором м‘язових скорочень. Отже, у комахи, яка потрапила під дію Ампліго®, немає шансів вижити, а, крім того, різні механізми дії запобігають виникненню резистентності до цього продукту з боку шкідників.

Таким чином, обираючи для себе Ампліго®, ви отримуєте:

1) інсектицид для захисту кукурудзи від шкідників в усіх ґрунтово-кліматичних зонах України;
2) високу ефективність проти шкідників у ширшому діапазоні температур, ніж в інших інсектицидів;
3) інноваційну формуляцію, стійку до дії високих денних температур, УФ-опромінення та опадів;
4) овіцидну дію на шкідників;
5) знищення гусениць усіх віків;
6) відсутність резистентності у різних груп комах. Ампліго 150 ZC, ф.к. – блискавична та пролонгована дія проти шкідників у кукурудзі У качанах кукурудзи гусениці бавовникової совки вигризають чималі й глибокі отвори неправильної форми