Україна

You are here

Share page with AddThis

Важливість регламентованого застосування пестицидів. Протокол вирощування задля отримання безпечної продукції

Овочі та картопля
27.01.2020

ВОЛОДИМИР БОРИСЕНКО,
менеджер з технічної підтримки, напрям «ЗЗР для овочевих культур та картоплі», компанія «Сингента»


Головним завданням при вирощуванні с.‑г. культур є отримання якісного врожаю. Проте під якістю слід розуміти не тільки гарний зовнішній вигляд овочів та фруктів. Дуже важливим показником якості насамперед є безпечність того, що люди називають їжею. Фахівці аграрної галузі добре розуміють, що отримати врожай без належної технології вирощування досить складно. Велика кількість шкодочинних факторів, зокрема шкідники та специфічні хвороби, завжди супроводжують усі с.‑г. культури в процесі їх вирощування. І яким би високим не був потенціал урожайності сорту, одержати високий урожай без ефективної системи захисту неможливо. Це аксіома для кожного виробника. Однак правильна система захисту с.‑г. культур повинна бути збалансованою, тобто поєднувати високу біологічну ефективність ЗЗР та не перевищувати встановлені норми максимально допустимого рівня (МДР) залишків пестицидів у готовій продукції. Треба чітко розуміти, що кожен ЗЗР має свої визначені терміни застосування протягом періоду вегетації культури.

З огляду на це спеціалісти компанії «Сингента» у своїх дослідженнях не могли оминути увагою такий важливий аспект у виробництві. В сезоні 2019 року для ТОВ «Бровари картопля» було розроблено і запроваджено протокол вирощування (рис. 1).

Та не слід думати, що тільки одна запропонована система захисту культури забезпечить виробникові успіх. Перед початком сезону узгоджувалося багато аспектів технології вирощування, майбутні агротехнічні прийоми та строки їх використання. До посадки картоплі завчасно проводилися різноманітні аналізи ґрунту (NPK, виявлення ґрунтових шкідників), відповідні аналізи посадкового матеріалу тощо. Впродовж сезону активно використовувалися всі сервіси компанії «Сингента», які вона надає своїм клієнтам (фітоекспертиза, ПЛР‑, ІФА‑діагностика, технічні сервіси, а саме налаштування обприскувачів, новітні розпилювачі та ін.). Завдяки узгодженій програмі захисту агрономічній службі ТОВ «Бровари картопля» вдавалося підтримувати відмінний стан культури від моменту посадки й до закладання зібраного врожаю на зберігання у сховища.

Одержати безпечний для споживання продукт цілком можливо, але тільки за умови дотримання технології та правильного застосування ЗЗР. Безпека харчування людей завжди повинна бути головним критерієм та пріоритетом при побудові систем захисту рослин. І компанія «Сингента» постійно наполягає саме на виваженому та своєчасному використанні всіх власних ЗЗР. Дотримання регламенту внесення пестицидів є дуже важливим, а його порушення не повинно мати місця ні на виробництві, ні на присадибних ділянках.

Запроваджена в сезоні 2019 року на полях компанії «Агріко Україна» система захисту від «Сингента» черговий раз довела свою ефективність у боротьбі зі шкідниками та хворобами. Проте, зважаючи на високу відповідальність перед споживачем, після збирання врожаю були проведені аналізи на виявлення залишків пестицидів (МДР) у кінцевому харчовому продукті. Сумісно з лабораторією PLT зразки врожаю картоплі з демоділянок поля пройшли відповідне тестування.

Мета всіх без винятку досліджень, які «Сингента» щорічно проводить у виробничих умовах, допомогти виробникам розкрити максимальний потенціал культури та отримати прибутки. Забігаючи наперед, зазначимо, що одержані результати доводять правильність обраної стратегії захисту. Отже, пропонуємо ознайомитися з результатами, які надійшли від PLT лабораторії (рис. 2).