Україна

You are here

Share page with AddThis

Правильне рішення для фунгіцидного захисту картоплі

Овочі та картопля
14.11.2016

Догляд за посадками картоплі — це комплексний підхід, що включає застосування агротехнічних заходів і хімічних засобів, спрямований на боротьбу зі шкідниками, хворобами і бур’янами. Найбільш значні втрати врожаю картоплі в період вегетації відбуваються через розвиток фітофторозу, а останні декілька років у багатьох регіонах спостерігається сильний розвиток альтернаріозу.

Перші симптоми фітофторозу можуть спостерігатися у період сходів. Використання для посадки насіннєвих бульб картоплі навіть злегка уражених фітофторозом може стати причиною інтенсивного спалаху захворювання на початку сезону.

Застосування ЗЗР повинно бути профілактичним і випереджати час появи симптомів захворювання в полі, інакше контролювати хворобу буде дуже складно, а у випадках інтенсивного розвитку захворювання, практично неможливо

Загальна кількість фунгіцидних обробок залежить від сприйнятливості сорту до фітофторозу (чипсові зазвичай більш чутливі, ніж столові) та погодних умов. У середньому робиться 5–7 фунгіцидних обробок. Насіннєві посадки слід обробляти інтенсивніше, до 9–11 разів (за наявності поливу), додаючи до кожної обробки інсектицид для контролю попелиць і цикад, переносників вірусів та фітоплазми.

Для підвищення врожайності, подолання несприятливих умов або при необхідності отримати бульби однорідного розміру застосовується ІЗАБІОН, 1–2 л/га (до 3 разів за сезон).

ПРОГРАМА ЗАХИСТУ КАРТОПЛІ (для середньо- та пізньостиглих сортів на поливі)

Шкідливий об'єктВаріант захистуНорма витрати препаратуПримітка
Комплекс хвороб і шкідників        Внесення при посадці на карто- плесаджалці або обробка бульб препаратом Селест Топ. Внесення в ґрунт Юніформ разом із АКТАРА, ВДГ на насіннєвих посадках для отримання максимально якісних бульб високого врожаю.

Селест Топ — 0,5–0,7 л/т

Юніформ 1,5 л/га + Актара ВГ 0,6 л/га. Норма витрати робочого розчину — 80–120 л/га.

 

Дозування Селест Топ на ранніх посадках при внесенні в борозну повинно збільшуватися до 0,6-0,7 л/т, на літніх посівах може бути мінимальним (0,5 л/т).

Фітофтороз і Альтернаріоз  1-ше обприскування картоплі фунгіцидом Ширлан за висоти картоплі 15–20 смШирлан 0,4 л/гаДля попрередження зараження фітофторозом на ранніх стадіях розвитку рослин та блокування рухомості та припинення проростання зооспор, що знаходяться на поверхні грунту слід застосовувати Ширлан.
Фітофтороз і Альтернаріоз  2-ге обприскування — Ридоміл Голд МЦ + Ізабіон (через 10–14 днів після попередньогоРидоміл Голд МЦ 2,5 кг/га + Ізабіон 2 л/гаВ фазу швидкого росту і розвитку бадилля доцільно застосовувати системний препарат РИДОМІЛ® ГОЛД МЦ, так як він вирізняється високою рухливістю в рослині, захищаючи точку росту і листки, що відростають
Фітофтороз і Альтернаріоз  3-тє обприскування —Ридоміл Голд МЦ(через 10–14 днів після попередньогоРидоміл Голд МЦ 2,5 кг/гаВ фазу швидкого росту і розвитку бадилля доцільно застосовувати системний препарат РИДОМІЛ® ГОЛД МЦ, так як він вирізняється високою рухливістю в рослині, захищаючи точку росту і листки, що відростають
Фітофтороз і Альтернаріоз4-те обприскування — Ревус + Ізабіон (через 10–14 днів)Ревус 0,6 л/га +Ізабіон 2 л/гаДо фази бутонізації ріст картоплі уповільнюється, але відбувається постійне оновлення листового апарату. Саме тому в цей період доцільне викори стання трансламінарного фунгіциду РЕВУС®, здатного проникати всередину листа і перерозподілятися в ньому. РЕВУС® має низьку норму витрати (0,6 л/га) і спроможний запобігти проростанню спор збудника фітофторозу P. infestans, що дозволяє захистити бульби нового врожаю від зараження.
Фітофтороз і Альтернаріоз5-те обприскування — Ревус Топ (через 10–14 днів)Ревус Топ 0,6 л/гаОптимальною для зараження картоплі альтернаріозом є температура від 23 до 27 °С. За умови дотримання всіх агротехнічних вимог до вирощування картоплі альтернаріоз з’являється у фазу цвітіння культури. Якщо є симптоми альтернаріозу, то обирається Ревус Топ — єдиний фунгіцид, що контролює не тільки фітофтороз, але й альтернаріоз обох рас (Alternaria alernata; Alternaria solani)
Фітофтороз і Альтернаріоз 6-те обприскування в баковій суміші Ширлан + Реглон Форте (через 7–10 днів)Реглон Форте — 1,2–1,5 л/га

Ширлан® 0,4 л/га
Якщо встановлюється жарка погода (більше ніж 25 °С) і ґрунт сухий, то обробку Реглон Форте краще розбити на 2 рази (1 + 1 л/га з інтервалом у 7 днів). Ширлан® додається в першу обробку. Висушуючи бадилля за допомогою РЕГЛОН® Форте, мы знищуємо міцелій фітофторозу на листках, а застосування Ширлан® дозволяє знищити спори на висохших тканинах та тих, що потрапили на поверхню ґрунту.

 

Фунгіцидний пакет компанії «Сингента» це пакет трьох фунгіцидів з різними механізмами дії для захисту картоплі на всіх стадіях росту культури та отримання здорової, товарної, якісної картоплі з можливістю її реалізації як одразу після збирання, так і після зберігання врожаю

ШИРЛАН  контактний фунгіцид з елементами системної дії для блокування рухомості та припинення проростання зооспор як на живих, так і на неживих (висохших листках, стеблах) тканинах та на поверхні ґрунту зі швидким «стоп-ефектом» ооміцетів, що є ідеальним партнером при десикації картоплі.

РИДОМІЛ ГОЛД  найефективніша комбінація діючих речовин для профілактичних обробок з вираженим лікувальним ефектом проти фітофторозу та альтернаріозу і контролем латентної форми фітофторозу на бульбах завдяки високій системній активності.

РЕВУС ТОП  сучасне антирезистентне рішення для захисту картоплі від фітофторозу та альтернаріозу з оптимальною нормою витрати, яке забезпечує захисну та лікувальну дії, з коротким періодом очікування, що надає можливість реалізації продукції одразу після збирання врожаю.