Україна

You are here

Share page with AddThis

Ампліго ® — стратегічне рішення в картоплярстві

Овочі та картопля
10.10.2019

ВОЛОДИМИР БОРИСЕНКО,
технічний експерт, напрям овочі та картопля, компанія «Сингента»


В Україні та й у всьому світі важливе значення серед шкідників картоплі має колорадський жук, який шкодить у всіх регіонах вирощування даної культури. Інші малопомітні, але не менш небезпечні шкідники, зокрема види попелиць і цикад та решта сисних, окрім безпосередньої шкоди, здатні переносити вірусні та фітоплазмові захворювання. Внаслідок цього шкодочинність сисних шкідників становить суттєву небезпеку для майбутнього врожаю через накопичення та зберігання вірусів у насіннєвих бульбах.

Ампліго ® 150 ZC, ФК — унікальний двокомпонентний інсектицид з інноваційною формуляцією для захисту томата, картоплі, капусти та інших культур від лускокрилих і ще багатьох видів шкідників. Ампліго ® здатен забезпечити гарантоване знищення гусениць усіх поколінь з яскраво вираженим «нокдаун»‑ефектом.

До складу інсектициду Ампліго® входять хлорантраніліпрол (100 г/л) та лямбда‑цигалотрин (50 г/л).

ЛЯМБДА‑ЦИГАЛОТРИН

  • Має високу початкову токсичність, так званий нокдаун‑ефект проти всіх груп комах.
  • Зберігається на поверхні рослин у мікрокапсулах.
  • Основний механізм потрапляння до організму через покривні тканини, меншою мірою — через травну систему.
  • Блокує роботу ЦНС одразу після потрапляння в організм гусениць, які втрачають рухливість і здатність харчуватися.

ХЛОРАНТРАНІЛІПРОЛ

  • Проявляє високу ефективність протягом усього періоду дії на гусениць.
  • Зберігається на поверхні рослин і проникає всередину тканин листка.
  • Основна дія відбувається при потраплянні до шлунка комах, а також через кутикулу — контактна дія.
  • Після проникнення до організму комахи спостерігаються такі симптоми отруєння: миттєва зупинка харчування, параліч, загибель протягом 24–72 годин.

Порізно кожна з цих діючих речовин у боротьбі зі шкідниками має певні недоліки. Однак, врахувавши особливості вказаних д. р., фахівці компанії «Сингента» поєднали їх у готову формуляцію — Ампліго ®.

Завдяки поєднанню різних механізмів дії активних сполук новий інсектицид запобігає виникненню і розвитку резистентності у шкідників (єдиний із зареєстрованих інсектицидів, що здатний діяти і на нервову, і на м’язову системи шкідників).

КОНТРОЛЬ ВАЖЛИВИХ СТАДІЙ ШКІДНИКІВ

Останнім часом висока температура негативно впливає на застосування багатьох препаратів. В основі розробки нового інсектициду від компанії «Сингента» є висока термостабільність. Саме тому «Сингента» пропонує виробникам використовувати інсектицид Ампліго ® в усіх ґрунтово‑кліматичних зонах України.

Однією з головних переваг препарату є висока ефективність у широкому діапазоні температур та поєднання різних механізмів дії для захисту врожаю протягом усього періоду вегетації. ЗЕОН‑технологія, яка є вагомою складовою інсектициду, забезпечує зберігання інсектицидних властивостей при зростанні температури навіть до +30 °С.

Мікрокапсуляція за ЗЕОН‑технологією зумовлює більшість переваг препарату. Полімерні ЗЕОН‑капсули, розмір яких не перевищує 3–5 мікрон, містять УФ‑протектор, що забезпечує фотостабільність та подовження захисного терміну до 7–10 днів.

Починаючи з 2018 року компанія «Сингента» в Україні розширила реєстрацію інсектициду Ампліго ® (картопля — 0,15–0,2 л/га). Отже, тепер картоплярі України мають у своєму арсеналі потужну зброю для забезпечення надійного захисту картоплі від різних шкідників та протидії переносникам вірусів.

Ампліго ® — це унікальний препарат широкого спектра дії, розроблений для захисту від лускокрилих, сисних та вторинних шкідників, і водночас кардинально новий засіб з точки зору зручності використання та ефективності.