Україна

You are here

Share page with AddThis

Застосування препарату Скор® у захисті від парші яблуні та груші

Cпеціальні культури
07.11.2016

В.В. Воєводін – к. с.-г. н., технічний експерт компанії «Сингента» 

У садах України значну шкоду врожаю завдає цілий комплекс шкідників та хвороб. Основною хворобою в яблуневих садах на території агрокліматичних зон країни є парша.

Зимують збудники парші у сумчастій стадії, яка розвивається на уражених листках, а також у формі грибниці, що зберігається взимку в тканинах кори уражених пагонів. Рано навесні у псевдотеціях формуються сумки із сумкоспорами. На одному листку може сформуватися до 2000 псевдотецій, у кожному з яких утворюються по 100-200 сумок, а в кожній сумці – по 8 сумкоспор. Масово яблуня та груша уражаються паршею під час розпускання бруньок, цвітіння і утворення зав’язі. Для проростання сумкоспор і конідій потрібна крапельна волога й температура повітря від 4 до 30 °С (оптимальна – 18-20 °С). Сприятливі умови для розвитку парші створюються в ущільнених, погано провітрюваних насадженнях, а також у садах з високими загущеними кронами дерев. Шкідливість парші полягає в обмеженні асиміляційної поверхні внаслідок ураження й передчасного опадання листя. За сильного пошкодження квіток та зав’язі парша може цілком знищити врожай, до того ж товарна якість плодів значно знижується.

У період активного ураження паршею потрібно застосовувати найкращий системний препарат для захисту садів – СКОР®, діючою речовиною якого є дифеноконазол (250 г/л). Під час обприскування препарат поглинається листками, має захисну та лікувальну дії. За умови використання препарату з профілактичною метою тривалість дії становить 6-7, а з лікувальною – 4-5 днів. Скор®застосовується не тільки проти парші, а й проти борошнистої роси, альтернаріозу, кучерявості листя персика. Окрім захисної дії, препарат позитивно впливає на рослину (збільшує площу листової поверхні, довжину пагонів та їх облистяність), забезпечує закладку врожаю на майбутній рік.

Завдяки системній дії Скор® має стоп-ефект – зупиняє та лікує вже пошкоджені ділянки листя та плодів.

ПЕРЕВАГИ ФУНГІЦИДУ СКОР ®

  • Найнадійніший і найефективніший фунгіцид з хімічного класу триазолів для захисту від важливих хвороб плодових культур.

  • Широкий період застосування (малиновий бутон, початок цвітіння, цвітіння, зав’язування і ріст плодів).

  • Низька норма витрати (0,150,2 л/га).

  • Швидке проникнення в тканини рослини (не змивається дощем через дві години після обприскування).

  • Повна відсутність фітотоксичності для різних фенофаз яблуні.

  • Відсутність перехресної резистентності з фунгіцидами інших хімічних класів.

  • Поліпшує якість продукції, збільшує кількість плодових утворень.

      Борошниста роса листя                 Кучерявість листя персика                    Парша яблуні

 

Компанія «Сингента» пропонує скористатися унікальною можливістю відвідати міжнародну виставку для представників садівничих господарств FRUIT LOGISTICA, яка проходитиме 3-6 лютого 2016 року в м. Берлін (Германія).

Для участі в акції з 15 лютого по 31 серпня 2015 року необхідно придбати препарати Скор® загальним об’ємом від 80 л, Вертімек™ – від 200 л та Дітан™ М-45 – від 1200 кг.

В акції мають право брати участь тільки юридичні особи – сільгоспвиробники, які займаються садівництвом та придбали препарати Скор®, Вертімек™ і Дітан™ М-45 у зазначеній вище кількості. У якості подарунка передбачена поїздка на одну особу. Подарунки видаються за наявності документів, які підтверджують факт купівлі. Детальніше...

 

Рекомендується серія обробок фунгіцидом Скор® або чергування з препаратами інших хімічних груп. У разі проведення серії обробок препаратом Скор® застосовувати фунгіциди іншого хімічного класу можна не пізніше 8 днів після останньої обробки. Найкращий результат дає обробіток рослин перед цвітінням фунгіцидом ХОРУС® потім у період цвітіння та відразу після нього препаратом Скор®. Якщо спостерігається епіфітотійний розвиток хвороби, то потрібно додати препарат, що має контактну дію.