СВІТЧ® – надійний і безпечний захист ягід лохини від хвороб

Cпеціальні культури

Воєводін В. В., кандидат с.-г. наук, експерт компанії «Сингента»

Дедалі більшого розмаху в Україні набуває така  культура, як лохина. Хвороби та шкідники, які пошкоджують дану рослину, поширюються досить швидко. На сьогодні єдиним препаратом, який офіційно зареєстрований в Україні для захисту лохини, є СВІТЧ®.

Для ефективної боротьби з основними хворобами на лохині (антракнозом пагонів, моніліозом, альтернаріозом, сизою пліснявою, фузаріозною гниллю, сірою гниллю) та захворюваннями ягід під час їх зберігання важливо провести хімічну обробку препаратом СВІТЧ® компанії «Сингента».

Це двокомпонентний фунгіцид контактно-проникаючої дії. Діючими речовинами препарату СВІТЧ® є ципродиніл (375 г/л) та флудиоксоніл (250 г/л), які мають короткий період очікування (7–20 днів). Норма витрати цього фунгіциду становить 0,75–1,0 кг/га.

Препарат високоефективний у захисті рослин за різного інфекційного навантаження, а також за низьких температур. СВІТЧ® швидко поглинається рослиною і не змивається дощем, нефітотоксичний, діє проти зимуючих стадій збудників хвороб.

Обприскування препаратом проводять від вегетаційного періоду до збору врожаю, під час вегетації й аж до збору врожаю. Препарат має неперевершену лікувальну дію щодо захисту плодів від механічних пошкоджень і граду.

СВІТЧ® впливає на життєвий цикл гриба 3 механізмами дії, пригнічуючи:

  • активність протеїнкінази (осморегуляція);
  • виділення гідролітичних ензимів;
  • біосинтез метіоніну.

ДІЄ на патоген у 4 різних стадіях життєвого циклу:

  • проростання спор;
  • формування ростової трубки;
  • проникнення в тканини рослини;
  • ріст міжклітинного й поверхневого міцелію.

Захищає листя і плоди зовні та зсередини:

  • флудиоксоніл переважно залишається на поверхні листків та плодів;
  • ципродиніл проникає всередину тканини рослини, дерев та плодів;
  • забезпечує високу ефективність у широкому діапазоні температур.

Властивий контроль резистентності — дві діючі речовини з різних хімічних груп (фунгіциди груп 9 і 12) у складі препарату  СВІТЧ® передбачають власний контроль розвитку резистентності.

У разі пошкодження плодів градом, необхідно внести СВІТЧ® разом із мікродобривом ІЗАБІОН. Бакова суміш: СВІТЧ® (0,5 кг/га) + ІЗАБІОН (1 л/га). Це дає змогу захистити плоди від гнилей і сприяє швидкому загоюванню ран на пошкоджених плодах та ягодах.

Внесення препарату СВІТЧ® перед збором урожаю запобігає розвитку гнилей та основних хвороб на кущі. А це, своєю чергою, забезпечує кращу зимостійкість і морозостійкість рослини, зменшує інфекційний запас хвороб на наступний вегетаційний сезон.