Україна

You are here

Share page with AddThis

Лірум™ — інсекто-акарицид для боротьби з комплексом шкідників на яблуні

Cпеціальні культури
16.11.2018


ВОЛОДИМИР ВОЄВОДІН к. с.-г. н., експерт компанії "Сингента"

Компанія «Сингента» презентує новітній препарат  — інсекто-акарицид для одночасного захисту яблуні від лускокрилих шкідників (плодожерки), кліщів, трипсів, листоблішок, мінуючої молі та попелиць.

ПРИЗНАЧЕННЯ: інсекто-акарицид для одночасного захисту яблуні від лускокрилих шкідників (плодожерки), кліщів, трипсів, листоблішок, мінуючої молі та попелиць.

МЕХАНІЗМ ДІЇ: Циантраніліпрол відноситься до класу диамідів (28-ма група IRAC) — модуляторів рецептора ріанодину. Абамектин відноситься до класу авермектинів (9-та група IRAC) — активаторів хлоридних каналів. Препарат із вираженою кишковою дією на комах і кліщів, з невисокою контактною дією. Загибель личинок лускокрилих молодших поколінь відбувається через кілька годин, а дорослих гусениць — протягом доби. Препарат діє на всі стадії кліщів, які харчуються. Подовжений період захисної дії — до 20 днів. Має високу стійкість до змивання дощем. Діє системно (при внесенні в ґрунт) — трансламінарний розподіл по рослині.

Основна дія препарату відбувається при потраплянні Лірум до шлунка комах, а також через кутикулу (контактна дія), особливо на ранніх етапах появи шкідників, активує ріанодинорецепторні гени, які відіграють ключову роль у скорочуванні м’язів.

Після прийому Лірум™ активізується виведення внутрішніх запасів кальцію з м’язів шкідника. Внаслідок цього він втрачає здатність скорочувати м’язи і миттєво настає параліч.

Проведені дослідження показали, що Лірум контролює чисельність яблуневої плодожерки на різних стадіях її розвитку:

 • Овіцидна дія — смертність ембріону або гусениці всередині яйця.
 • Ові-ларвіцидна дія — миттєва інтоксикація гусениці при виході з оболонки обробленого яйця.
 • Ларвіцидна дія — смертність гусениці внаслідок шлунково-контактної інтоксикації.

Інша діюча речовина — абамектин — є аналогом природних абамектинів, що продукується ґрунтовими грибами.

Наступною відмінністю є те, що Лірум™ після проникнення (протягом двох годин) у рослину залишається в паренхімі листка. Ця властивість дає змогу контролювати кліщів навіть тоді, коли вони живляться на протилежному від обробленого боці листка. Водночас на препарат не впливають погодні умови (висока температура, опади), і завдяки цьому він має подовжену дію на шкідників.

Лірум проявляє чітко виражену кишкову та помірну контактну дії, що мінімізує вплив на корисну фауну. Також препарат ефективно контролює чисельність трипсів, медяниць, мінуючих молей.

Препарат ефективний навіть тоді, коли шкідники знаходяться з нижнього боку листка й прикриваються павутинкою (павутинні кліщі). Негативний вплив на кліщів, навіть за непрямого потрапляння препарату на шкідника.

Лірум™ діє за рахунок трансламінарної дії. Завдяки кишково-контактній та трансламінарній діям препарату листок залишається отруйним для шкідників, які живляться паренхімою або її вмістом.

ПЕРЕВАГИ ПРЕПАРАТУ

 • Унікальний продукт, який поєднує властивості інсектициду й акарициду.
 • Трансламінарна дія: повністю проникає в рослинні тканини протягом двох годин. Завдяки цьому ефективність не залежить від високих температур і дощу.
 • Відмінно контролює лускокрилих, всі види кліщів, мінерів, трипсів і медяниць.
 • Високоефективний за будь-яких, зокрема, високих (понад +35 °С), температур.
 • Забезпечує подовжений захист рослини (ефективний проти личинок, які відродилися з оброблених яєць).
 • Швидка зупинка харчування для шкідників і тривала захисна дія — 20 днів.
 • Не має фітотоксичності на чутливих культурах і сортах, не утворює на плодах «сітку».
 • Комбінація двох діючих речовин забезпечує неперевершений контроль всіх видів сисних і листогризучих шкідників.
 • Нове рішення проти плодожерки 2–3-го поколінь, мінуючих молей та кліщів з додатковою дією на попелиць.

 СТРОК ВИКОРИСТАННЯ

Лірум™ має унікальне вікно для застосування проти яблуневої плодожерки та кліщів одночасно. Обробку можна проводити від початку масового льоту метеликів плодожерки (овіцидна дія) до початку відродження личинок із яєць (ові-ларвіцидна й ларвіцидна дії) — після цвітіння, коли препарат одночасно знищує кліщів (павутинних і кліща Шлехтендаля), медяницю, нижньобічну мінуючу міль і ще побічно впливає на попелиць.

Оптимальним періодом внесення препарату для уникнення ризику пошкодження плодів плодожеркою і знищення кліщів, листоблішок та інших шкідників є період масового відкладання яєць плодожерки другого покоління, що збігається з максимальною чисельністю кліщів на яблуні (червень-липень).

Лірум є унікально незагрозливим інсектицидом з-поміж наявних сьогодні на світовому ринку, водночас має високі показники безпечності для корисних комах і комах-запилювачів (бджіл, джмелів, хижих кліщів).