Історія успіху з Ізабіон ®

Cпеціальні культури

Дмитро Тимошенко,
технічний менеджер компанії «Сингента»


Люди навчилися стримувати шкідників, лікувати хвороби рослин, але вони поки що не можуть керувати погодою! І це підтвердив 2020 рік. Садоводам природою був кинутий виклик: заморозки під час цвітіння, суха жарка погода, град по зав’язі тощо. Не всім вдалося гідно пройти рік, але всі, хто володів знаннями, можливостями і бажанням, досягли успіху. Один із таких фермерів-садоводів у Київській області, який кожен рік отримує відносно сталий урожай, поділився з нашим експертом своєю історією успіху.

― Добрий день, Іване! Бачу, Ви з урожаєм цього року? — звернувся я до директора саду.

― Та ми щороку з урожаєм, — відповів він.

― То поділіться секретом, адже в цьому році наш регіон майже без плодів.

― Про Ізабіон ® що небуть чули?

Так почалося знайомство з амінокислотним антистресантним добривом Ізабіон ®, а точніше, з практичним використанням його в садівництві та виноградарстві ще декілька років тому.

― Застосовую Ізабіон ® перед цвітінням усіх садових порід дерев та винограду, особливо це стосується кісточкових, — продовжує ділитися секретами власник. — Бо в нашій зоні вже кілька років поспіль під час цвітіння завжди починаються заморозки. Я декілька років проводив досліди по нормах витрати і прийшов до висновку, що найкращі результати були отримані при внесенні Ізабіон ® у нормі 2 л/га з додаванням мікроелементів, також у цю суміш додаю Хорус ® 0,2 кг/га. Обробляю за 1,5 доби до заморозку. Наступна обробка — відразу після заморозку, в другу обробку фунгіцид не додаю.

Так, фермер дійсно підмітив цікаву властивість препарату, адже Ізабіон ® — це висококонцентроване добриво (625 г/л), яке складається з амінокислот і пептидів тваринного походження й швидко проникає в рослину, водночас «транспортуючи» з собою мікроелементи та засоби захисту рослин. Завдяки цій властивості змінюється концентрація клітинного соку і це дає можливість рослині витримувати короткочасне зниження температури до -4–6 ⁰С. Також підвищується ефективність внесених мікродобрив та ЗЗР.


Фото 1. Ізабіон ®, 2 л/га. Фаза внесення після масового цвітіння.

Наступну обробку Ізабіон ® здійснюю у фазу початок дозрівання, коли хочу отримати більш яскраві й рівномірні плоди.

Й у цьому фермер теж не помилився, адже садівники з різних куточків України вже давно помітили і дослідним шляхом довели, що Ізабіон ® швидше і яскравіше «підфарбовує» плоди, до того ж проявляється більш виражена сортова особливість (наприклад, ребристість, як у Ред Чіф, видовженість клонів Голдена Делішеса тощо).

А на винограді Ізабіон ® пробували? — запитав я.

А без нього в нас ніяк, — відповів Іван. — Першу обробку проводжу перед цвітінням, це дає винограду змогу краще запилитися. Наступна обробка у фазу «горошина», тоді виноград стає одномірним і вирівняним. Обробку добривом Ізабіон ® проводжу й у фазу початок достигання, так виноград раніше набирає притаманний йому колір та цукор, а значить, швидше піде на реалізацію. Норму не змінюю — 2 л/га.

    

Фото 2 і 3. Контроль.

   

Фото 4 і 5. Ізабіон ®, 2 л/га. Внесення у фазу початок достигання.

   

Фото 6 і 7. Ізабіон ®, 2 л/га + 50 % мікродобрив від повної норми.

   

Фото 8 і 9. Мікродобриво — повна норма.

Такий самий ефект від Ізабіон ® було отримано на промислових ділянках у ДП ДГ ім О. В. Суворова ННЦ «ІВІВ ім. В. Є. Таїрова» в Болградському районі на столовому винограді сорту Одеський сувенір. За використання Ізабіон ® у нормі 2 л/га у «фазу початок достигання» столовий виноград на 14 днів раніше достиг!!! До того ж було забезпечено сортові показники по цукру та кольору. Відповідно, господарство на два тижні раніше розпочало реалізацію винограду в курортний період. 

Тепер настала наша черга ділитися інформацією про Ізабіон ® не тільки з дослідних ділянок компанії «Сингента», а й з різних садівничих господарств. Отже:

1. При використанні Ізабіон ® у нормі 2 л/га можна зменшити кількість мікроелементів на 25–50 %. Ефект буде такий самий, як і при повній нормі їх внесення.

2. Ізабіон ® не можна використовувати з препаратами, в складі яких є мідь. Обробку мідьвмісними препаратами проводять за 4 дні до внесення Ізабіон ® або через 3 дні після внесення.

3. Ізабіон ® покращує проникність мікродобрив, особливо кальцію!

4. Ізабіон ® — це сильний антистресант! Використання Ізабіон ®, 2 л/га зі Світч ®, 1 кг/га ефективне для покращення стану врожаю після граду!!! Застосування — до 12 годин після негоди.

Застосування органічного добрива Ізабіон ®

Триразова обробка препаратом Ізабіон ® зміна забарвлення

 

Контроль /  Ізабіон ®, 2 л/га

Горошистість ягід

   

Контроль /  Ізабіон ®