ХОРУС - вирішальний чинник у боротьбі з хворобами полуниці

Cпеціальні культури

Д. Тимошенко, технічний експерт зі спеціальних культур компанії «Сингента»


Полуниця - одне з улюблених ласощів дітей і не тільки. Дорослі теж охочі посмакувати цією чудовою ягодою, а при нагоді і запастися нею, щоб з настанням холодної зими вона так само тішила нас яскравим і теплим літнім сонцем. Проте мало хто задумується, скільки треба сил і знань, щоб виростити цю духмяну ягоду. Протягом літа на неї чекають небезпечні хвороби й шкідники, а якщо вчасно не подбати про рослину, вона не подарує нам насолоди від своїх ягод.

Основне джерело поширення інфекції — рослинні рештки та уражені частини рослин, які перезимували. Тому один з ефективних заходів проти хвороб полуниці — профілактична обробка препаратом ХОРУС 75 WG в. г.

Хорус 75 WG в. г. має діючу речовину ципродиніл з нового хімічного класу анілінопіримідинів. Ципродиніл зупиняє біосинтез амінокислот, порушуючи життєвий цикл грибів не лише в момент росту міцелію чи його проникнення в рослину, а й у період зимуючої стадії збудника. Це дозволяє завдяки обробкам до і після цвітіння надійно захистити рослини полуниці від борошнистої роси, білої плямистості листя, сірої гнилі ягід. Препарат добре суміщається з більшістю пестицидів, а сумішХорус 75 WG в. г. 0,7 кг/га з інсектицидом АКТЕЛЛІК 500 ЕС, к. е 0,6 л/га в більшості передових господарств уже стала класичним захистом полуниці до цвітіння не лише від хвороб, а й від різних видів довгоносиків, скосарів, листоїдів. Особливо ефективний препарат проти такої небезпечної хвороби, як сіра гниль полуниці. Зараження ягід полуниці відбувається переважно під час цвітіння. Кількість спор гриба в повітрі збільшується від початку цвітіння, а найбільше їх спостерігається наприкінці збирання ягід. Тому обробка препаратом Хорус 75 WG в. г. 0,7 кг/га до цвітіння та 0,4 кг/га після цвітіння захищає рослини полуниці від сірої гнилі. Ципродиніл — діюча речовина препарату Хорус 75 WG в. г. — акропетально і трансламінарно переміщується по рослині і захищає генеративні органи. Крім того, вона має лікувальний ефект, який проявляється протягом 36 годин після зараження. Захисна дія препарату протягом 7–10 днів не впливає на корисну ентомофауну, що сприяє збереженню цілісності екосистеми, та не викликає негативного впливу на рослину навіть у нормах, які вдвічі перевищують рекомендовані.

З питань застосування та придбання препаратів звертайтеся до консультаційного центру ТОВ «Сингента» за телефоном 0 800 50 04 49 (безкоштовно зі стаціонарних телефонів).