Хорус ®, Циделі ™ Топ, Проклейм ®, Світч ® купуй та з компанією «Сингента» до Європи мандруй

Cпеціальні культури

ОКСАНА ВОРОБЕЙ,
менеджер з маркетингу, напрям «ЗЗР для спеціальних культур та Професійні рішення», компанія «Сингента»


Саме так і вчинили наші провідні садоводи України і дружньою компанією вирушили до сонячної Італії. Вже з самісінького ранку розпочалася активна навчально‑пізнавальна програма подорожі, яку було сплановано на чотири дні, щоб отримати максимальну кількість емоцій за відведений проміжок часу.

Гаряча країна моди, пасти, смачного вина. В Італії 20 регіонів, і, побувавши навіть у декількох з них, не можна заявляти, що ви були в цій країні. Її потрібно відкривати щоразу. У кожному регіоні Італії своє життя, кухня, традиції, ідеали, мова і тим паче культура. Варто зазначити, що тут зберігається більш ніж половина всієї культурної спадщини світу — близько 60 відсотків!

Просуваючись вузькими вуличками італьських районів, учасникам вдалося ознайомитися з основними видатними історичними пам’ятками стародавнього Риму: Римський форум, Пантеон, Іспанська та площа Венеції, найбільший у місті фонтан Треві. А далі повз старовинні пам’ятки ми дійшли до найбільшого у світі собору Святого Петра і держави в державі Ватикану, де час минає непомітно, а от дух, враження та емоційне піднесення залишаються з його відвідувачами ще надовго.

ЦІКАВИЙ ФАКТ. На території Італії розташовані дві найменші країни світу, два анклави — Сан‑Марино і Ватикан. Базиліка Святого Петра в Римі є найбільшою християнською церквою у світі. Її будівництво зайняло 120 років (1506–1626).

Як відомо, всі наші поїздки супроводжуються насиченою робочою програмою з відвідуванням провідних виробництв та підприємств плодово‑овочевого сектора. Цього разу, рухаючись на південь країни в бік Неаполя, ми зробили декілька цікавих зупинок:

1. Фруктовий кооператив Giaccio Frutta, який спеціалізується на вирощуванні фруктів: персики, сливи, яблука, груші, полуниця. Підприємство почало своє існування з 1980 року і нині є передовою компанією, яка гарантує високі стандарти якості, впроваджує інноваційні технології та піклується про здоров’я людей і навколишнє середовище. Завдяки цьому та системі точної якості Giaccio Frutta отримав сертифікат GLOBAL G.A.P. Кооператив складається з більш ніж 90 членів, які віддають найкраще зі своєї землі. Дане господарство вирощує унікальний регіональний сорт яблук, які збирають і викладають під накриття на 2 неділі для набуття кольору, а потім вже передають на зберігання. Головний технолог був дуже гостинним, розповів про організаційні процеси протягом сезону, проблеми і, звісно, про рівень споживання фруктів населенням. Усю продукцію кооперативу продають у супермаркетах та на ринках південного регіону Італії, все споживається місцевим населенням та туристами в повному обсязі. На знак вдячності та уваги нам презентували 4 ящики найкрасивіших і найсмачніших персиків, якими учасники смакували впродовж усієї поїздки.

2. Виноробня з багаторічною історією Tenuta di Fiorano, де виноград росте на вулканічних ґрунтах, породжених величезним вулканом Лацій. Виноградники розташовані на південному й північному сході, що дозволяє їм протягом дня отримувати постійне сонячне світло і обдуватися вітерцем з прилеглих морів та пагорбів Альбану, які зберігають виноград неушкодженим і здоровим. На виноробні точно дотримуються історичної традиції виробництва вина даного господарства, що вимагає витримки в дубових бочках і тривалого періоду визрівання у пляшках. Можливість дегустувати професійну роботу виноробів господарства мали й наші учасники.

ЦІКАВИЙ ФАКТ. На території Європи тільки три активні вулкани: Етна, Стромболі та Везувій — усі вони розташовані в Південній Італії. Етна до того ж є найактивнішим вулканом у світі.

3. Поспішаючи здійснити пізній візит до стародавнього міста Помпеї, нам ненадовго вдалося потрапити на завод виготовлення переробної техніки для фруктів та овочів O.M.I.P, комерційний директор якого не пригадує навіть назв конкурентів у даному напрямі діяльності на території країни. Це підприємство, крім стандартних видів продукції, здатне виготовити продукцію за індивідуальним замовленням та потребою. Учасникам було передано важливий матеріал про види продукції та ціни на електронному носії, щоб за нагоди зручно було знайти інформацію.

Відвідавши Помпеї у вечірній тиші та спокої, ми дізналися, що місцеві жителі загинули внаслідок виверження вулкана Везувій, яке поховало місто під тоннами пилу. Після масштабних розкопок стародавнє місто постало перед істориками й археологами у майже всій своїй повноті — від величних храмів і портиків до громадських туалетів та публічних будинків. Наші учасники скористалися чудовою нагодою і заспівали декілька традиційних українських пісень у стінах стародавнього Великого театру, який свого часу вміщував близько 5 тис. глядачів.

  

  

4. Насичена подорож Італією на цьому не закінчилася, і наступний день розпочався раннім підйомом і візитом на найбільший оптовий ринок Неаполя CANN, де ми відвідали плодоовочеву секцію… Італійці з радістю нас зустрічали, демонстрували результати клопіткої роботи аграріїв регіону, пропонували продукти на дегустацію та озвучували ціни на товар. Окрім традиційних культур, нам вдалося скуштувати плоди кактуса, що росте в регіоні, й це додало візиту родзинки.

Як кажуть, хто рано встає, той багато встигає. Це про наших учасників, які після ринку встигли ознайомитися з південним містом Італії Неаполем та проїхатися мальовничим гірським узбережжям регіону, де вирощують оливки й лимони.

ЦІКАВИЙ ФАКТ. Італійська мафія, про яку багато чув увесь світ, панує лише на півдні Італії, а ось жителі півночі знають про неї тільки з новин. Майже всі бізнесмени, що мають свою справу в Калабрії, на Сицилії або Копанії, платять мафії податок. Найжадібнішою мафіозною організацією вважається неаполітанська Каморра в Калабрії.

В ході робочої та екскурсійної частин програми учасники мали змогу активно поспілкуватися, обговорити у дружній атмосфері проблеми діяльності господарств та якості отриманої продукції, яких вдається позбутися завдяки дотриманню технології захисту садів з препаратами компанії «Сингента». Зокрема, обробки фунгіцидами Хорус ®, Циделі ™ Топ, Скор ® забезпечили надійний захист від хвороб, які досить сильно активізувалися в цьому році через інтенсивні опади. А захиститися від плодожерки вдалося завдяки препаратам Люфокс ®, Проклейм ® та новому продуктові Лірум ® — інсекто-акарициду, який одночасно контролює і лускокрилих шкідників, і поширення кліщів у саду. Однак, отримавши якісну продукцію, запашне та смачне яблуко, важливо зберегти його для продажу в такому ж вигляді без ризику ураження гниллю, і тут незамінним є продукт Світч ®.

Ми дуже вдячні й завжди з великим нетерпінням очікуємо на спільну подорож з лідерами садівничої галузі України. Компанія «Сингента» традиційно щороку запускає цікаві акційні пропозиції для представників садової, виноробної та ягідної галузей, щоб мати прекрасну нагоду зібратися в колі професіоналів своєї справи в цікавому місці Європи, отримати яскраві враження, нові знання та обмінятися досвідом. Тому слідкуйте за новинами і до зустрічі наступного року. Гарних усім урожаїв та достойних цін на продукцію.