Борошниста роса в садах. Попередити і захистити

Cпеціальні культури

Володимир Воєводін, к. с.-г. н., експерт компанії «Сингента»

У сучасних інтенсивних садах агротехнічні заходи на початку вегетаційного періоду потрібно проводити, зважаючи на стан рослин після зимових умов та розвиток основних хвороб і шкідників у попередньому сезоні.

Одна з найшкодочинніших хвороб на плодових культурах в Україні — борошниста роса. В минулому році вона активно розвивалася як на початку вегетації, так і в жовтні місяці під час збирання плодів. Шкодочинність хвороби впливає не тільки на майбутній урожай, а й на зимостійкість плодових дерев та довговічність насаджень.  Збудник борошнистої роси зимує на рослинних рештках і уражених частинах рослин. При перших проявах ураження рослин хворобою слід застосувати препарат компанії «Сингента» Топаз®.

Завдяки системній дії Топаз® діюча речовина переміщується по рослині акропетально, трансламінарно і базипетально. Через швидке засвоєння рослиною (30 хв) і системну дію Топаз® має виражений стоп-ефект і лікувальні властивості, навіть якщо зараження відбулося за три дні до внесення препарату.

З метою профілактики борошнистої роси в садах необхідно використовувати сірку. З огляду на це компанія «Сингента» рекомендує препарат Тіовіт® Джет.

Останніми роками розвиток грибних захворювань у саду спостерігається раніше і починається ще до цвітіння.

Розвиток інфекційних хвороб розпочинається з ураження рослин збудником хвороби. Безпосередньо після ураження захворювання певний час розвивається приховано, без зовнішніх ознак, лише згодом на уражених органах або на всій рослині проявляються його симптоми. Серед найпоширеніших і найнебезпечніших хвороб яблуні в Україні, крім борошнистої роси, є парша, моніліоз, альтернаріоз. Отже, до боротьби з ними варто підходити комплексно.

В умовах весни при великих перепадах між спекою вдень і холодними ночами у яблуневому саду надзвичайно ефективний  трансламінарний фунгіцид  Хорус®. Призначений для застосування передусім у прохолодну погоду, він надійно захищає яблуню і під час коливання температур. Хорус® вирізняється унікальним механізмом дії, забезпечує відсутність перехресної резистентності. Препарат має системні, захисні й лікувальні властивості, що робить його основним у системі захисту ягідників від плямистостей і сірої гнилі; кісточкових — від моніліозу; зерняткових — від парші та моніліозу. Безсумнівні переваги Хорус® проявляються за умови його використання проти хвороб на початку сезону. Саме тому в системі боротьби із захворюваннями оптимальний термін застосування цього препарату — фаза утворення листка і на початку цвітіння. Низькі температури повітря під час обробки або в наступні дні не впливають на активність Хорус®.

У весняний період плодові культури найбільш уразливі до основних хвороб у фазу цвітіння

Для ефективного захисту яблуні від парші, борошнистої роси, альтернаріозу і моніліозу у фазі цвітіння потрібно використовувати препарат компанії «Сингента» Циделі™ Топ — фунгіцид з новою діючою речовиною для професійних виробників плодових культур.

  • Це інноваційно новий клас фунгіцидів
  • Широкий спектр дії
  • Лікувальні властивості
  • Подовжений захисний ефект
  • Потужна трансламінарна дія
  • Високоефективний у захисті від борошнистої роси у фазі «плід-ліщина»

5 основних переваг препарату:

1. Захищає одночасно від борошнистої роси та від парші, альтернаріозу, кладоспоріозу й інших видів плямистостей.

2. Властива газова фаза (до 4 см від місця потрапляння краплі).

3. Подовжена профілактична, лікувальна й залишкова активність (до 30–40 днів).

4. Поєднання двох діючих речовин унеможливлює виникнення резистентності.

5. Стійкість до змивання дощем і високих температур.

Циделі™ Топ — надійний засіб запобігання резистентності до основних хвороб (різновидів справжньої борошнистої роси) завдяки двом активним речовинам із різних класів з різними механізмами дії у складі препарату.

Спектр активності:

  • Борошниста роса
  • Парша
  • Альтернаріоз

Час застосування: рекомендується включити до системи захисту плодових культур у період одночасного розвитку борошнистої роси і парші (у фазі цвітіння й особливо в період закладки і диференціації плодових бруньок — фази «плід-ліщина» і «грецький горіх»).

Тільки інтегрована система захисту від основних хвороб дає можливість успішно боротися проти борошнистої роси та мати гарний урожай і здорові насадження.