Новітні рішення в захисті зернових культур і не тільки. SDHI продукти для досвідчених професіоналів

Зернові

Останніми роками на ринку фунгіцидів почали інтенсивно з’являтися препарати, у складі яких є діюча речовина з класу SDHI. Уперше SDHI-продукт (діюча речовина) було представлено світовій аграрній спільноті ще 1966 року як протруйник із вибірковим впливом на патогени. Новим етапом розвитку цього класу стали 2000-ні роки, коли з’явилися новітні надзвичайно ефективні діючі речовини. За останні двадцять років у світі розроблено 12 діючих речовин, які за різними напрямами і способами застосування використовують для польових, овочевих, плодово-ягідних та інших культур.

Узагалі, за 55 років (до 2021-го) розвитку хімічної групи карбоксамідів (SDHI) на світовому ринку відомо про використання 19 діючих речовин. У всіх у них є спільна риса — вплив на клітину гриба, а саме на фермент сукцинатдегідрогенази (СДГ) (комплекс 2 в дихальному ланцюгу мітохондрій). У результаті такої дії інгібіторів на дихальні процеси мітохондрій припиняється розвиток патогену.

Найновіша діюча речовина з найширшим спектром контрольованих збудників на різних культурах — підіфлуметофен (комерційна назва АДЕПІДИН™). У препаратів на основі підіфлуметофену особливі властивості, які відрізняють їх від інших. АДЕПІДИН™ — перший член нової підгрупи карбоксамідів N-метокси-(фенілетил)-піразолкарбоксаміди. Від першого синтезу до появи на ринку проліг шлях тривалістю вісім років. Було проаналізовано більше як 9000 різних синтезованих молекул, щоб отримати одну з відмінними характеристиками й неперевершеною ефективністю в контролі хвороб на різних культурах (найширший спектр контрольованих хвороб серед усіх відомих діючих речовин).

Яка користь сільгоспвиробникові від використання цієї діючої речовини?

Головні переваги препарату:

АДЕПІДИН™ — унікальний SDHI-фунгіцид із найширшим спектром дії для захисту від хвороб пшениці і ячменю

- Рівномірний розподіл у листі для оптимального захисту протягом довгого часу

- Унікальна ефективність у контролі піренофорозу, плямистостей (сітчастої, темно-бурої, смугастої), фузаріозів та септоріозів

- Висока спорідненість із восковим шаром листя та фотостабільність, а також стійкість до змиванням дощем

У світі АДЕПІДИН™ застосовують на:

  • зернових ( пшениця, ячмінь, жито, овес, тритікале та ін.),
  • бобових (соя, горох, нут, сочевиця та ін.),
  • кукурудзі (в тому числі на цукровій),
  • ріпаку,
  • соняшнику,
  • цукровому буряку,
  • плодово-ягідних культурах, у садах і на виноградниках,
  • овочевих культурах,
  • арахісі;
  • бавовні.

Ще одна особливість АДЕПІДИН™ — те, що препарат навіть при невеликих нормах демонструє високу біохімічну активність проти хвороб. В АДЕПІДИН™ невисока системність у рослині. Однак несуттєва системність високоефективного активного інгредієнта дає високий рівень системного контролю захворювання. Адже висока системність активного інгредієнта з низьким біохімічним потенціалом, як правило, не дає системного контролю над захворюваннями.

Препарати з діючою речовиною АДЕПІДИН™ швидко проникають у поверхневий шар рослини, майже не залишаючись на поверхні. Це робить їх стійкими до змивання опадами. Після проникнення в рослину активний інгредієнт рівномірно розподіляється у восковому шарі листя і далі проникає у тканини, де проходить повільний розподіл. Це забезпечує надійніший подовжений захист від хвороб. Навіть через 21 день після використання препаратів із діючою речовиною АДЕПІДИН™ рослини захищено від проникнення патогенів.

АДЕПІДИН™ слід застосовувати профілактично або на початкових етапах зараження рослин патогенами для розкриття максимального потенціалу активного інгредієнта в захисті від хвороб та подовженої захисної дії.

Звичайно, всі SDHI-вмісні продукти вимагають особливого підходу при використанні (внесенні). Варто насамперед подбати про антирезистентну програму захисту своїх посівів. Це означає, що SDHI-продукти слід використовувати не більше як двічі-тричі за сезон, включаючи протруювання насіння.

* За матеріалами зарубіжних видань і безпосередньо проведених дослідів.