Україна

You are here

Share page with AddThis

○○○

Проект «ОгоРодина» 

Проект «ОгоРодина» — проект суспільно-освітнього значення, який надихає дітей і дорослих розкривати разом величезний потенціал рослин, пізнавати нерозривний взаємозв’язок екології, сільського господарства і аграрного бізнесу, а  також допомагає осягнути нові освітні й культурно-мистецькі обрії за допомогою творчих агрокласів, пізнавальних вікторин та цікавих лекцій. Проект привертає увагу жителів міста до сутності сучасного сільського господарства, що покликане  у повній мірі забезпечити людство якісною та безпечною їжею і зменшити негативний вплив на природне середовище. Зрозуміти на власному практичному досвіді кропіткий труд фермера і відчути радість спілкування з рослинами — можливість, яку проект дарує кожному учаснику заходу. «ОгоРодина» створює простір, що надихає.

Три роки тому першу розсаду у межах міста було висаджено на Громадському городі у Сквері Небесної Сотні в Києві. Саме тоді міське городництво почало набирати популярності серед містян, і протягом року нас активно запрошували на різноманітні урбан-фестивалі, де ми ділилися своїми знаннями та ідеями.

Популярність Громадського городу надихнула нас на створення окремого проекту — «ОгоРодина», який вперше було презентовано у 2015 році у Львові у форматі мистецького агропростору, а 2016-го ми розширили географію та завітали до Вінниці.

У Вінниці за підтримки міської ради ми організували чудове свято з висадки овочевого городу просто на центральній площі. А у Львові почали тісну співпрацю з Центральним парком ім. Б. Хмельницького.

Разом з усіма охочими ми  створили овочеві грядки,  діти з задоволенням висаджували розсаду капусти, томатів, перцю, зелені тощо, старанно поливали свої саджанці, цікавилися, як доглядати за рослинами. Тобто, відчули себе справжніми фермерами!  

Після висадки для малечі були організовані захоплюючі тематичні майстер-класи, до яких із задоволенням долучалися і дорослі. На кожній зоні працювали наші співробітники, які навчали дітей малювати овочами, створювати картини з насіння, розмальовувати овочеві магніти та робити цікаві поробки з овочів. Також всі охочі могли висадити у горщик насіння гороху й забрати його додому, щоб вже самостійно доглядати за рослиною, яка там виросте.

На таких заходах ми не тільки розповідаємо  про  сутність сільського господарства і про  здоров’я рослин, але й розвиваємо творчий потенціал наших гостей  у дусі «агро» — усі охочі мають змогу долучитися до творчих класів, взяти участь в агровікторині й перевірити свої знання з відповідної тематики.

○○○

«Мистецький Арсенал»

Партнерство  компанії «Сингента» з «Мистецьким Арсеналом» триває вже понад 2 роки, і за цей час  ми зрозуміли, що, об’єднуючи зусилля бізнесу, науки та мистецтва, можна досягти неймовірних результатів!

Проекти «Мистецького Арсеналу» — це тематичні освітні, творчі, пізнавально-розважальні програми, розраховані на різні цільові аудиторії. Серед потужних інноваційних ініціатив варто відзначити освітній проект для дітей та підлітків «Арсенал ідей».

 «Арсенал ідей» був створений, щоб надихати майбутнє покоління на  розкриття свого творчого потенціалу та здобуття нових знань, тому  «Сингента» з радістю приєдналася до Клубу друзів «Мистецького Арсеналу»  і відкрила у рамках проекту свою власну «Лабораторію інноваційних рішень».  Тільки за минулий рік її відвідало більше ніж 280 тис. гостей, серед яких близько 12 тис. дітей та підлітків. Наука простою мовою, сучасне обладнання і творчий підхід — головні інгредієнти популярності Лабораторії.

У 2016 році спільно з компанією «Сингента» у «Мистецькому Арсеналі» було створено унікальний освітній простір «Природа і ми», в якому функціонує оновлена інноваційна Лабораторія компанії. Завданням освітнього простору є створення куточка живої природи в умовах урбанізованого міста, ознайомлення відвідувачів з цікавими фактами про рослинний та тваринний світ, привернення уваги до питань захисту природи, «здоров’я» рослин та їх важливої ролі у житті планети.

Наша країна має потужний потенціал розвитку аграрної сфери, однак сучасні діти та жителі мегаполісів вкрай мало знають про життя рослин. Спостереження за ростом  рослин, зокрема с.- г. культур, — це захопливе поринання в дивовижний світ, у якому з маленького зернятка народжується життя. Ми мало знаємо про життєвий цикл рослин, тому побачити усі його етапи — унікальна можливість краще пізнати природу своєї країни, устрій світу загалом та власне місце в ньому.

«Лабораторія інноваційних рішень» — це захоплюючий простір для розвитку дітей, підлітків та їхніх батьків, що спонукає розкривати разом величезний потенціал рослин, значення науки в  житті людини, зберігати і  покращувати навколишнє природне середовище. Завдяки унікальному інтерактивно-інформативному формату  лекцій та науково-творчих «воркшопів» нашої Лабораторії відвідувачі  дізнаються  про  розмаїття рослинного світу максимально доступно, наочно вивчають живі рослини і насіння за допомогою мікроскопа, документ-камери, іншого приладдя. Лектори-аніматори приділяють значну увагу питанням раціонального використання ресурсів, забезпечення  населення планети здоровою їжею та додатково знайомлять  із компанією «Сингента», зокрема з основними ідеями та концепцією Плану Успішного Зростання, що був оголошений у 2014 році.

Звідки беруться продукти харчування? Які с.-г. культури існують та які з них є найпопулярнішими в Україні? Що таке «здорова» та «хвора» рослина? Хто такі шкідники с.-г. продукції? На ці та багато інших запитань можна знайти відповіді у межах простору Лабораторії. Створений відкритий доступ до живого матеріалу дозволяє отримати набагато більше знань та задоволення у порівнянні з  книжковим форматом викладання природничих наук у школах — саме такими були відгуки численних школярів та їхніх батьків.

Вважаємо, що відвідування Лабораторії — це найпростіший спосіб для міського жителя стати дещо ближчим до сільського господарства і  зрозуміти важливість такої діяльності в усьому світі та особливу її роль для України.

○○○

«Кукулабія»

«Кукулабія» — партнерський проект компанії «Сингента» та Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Агропарк «Кукулабія» — це соціальний проект, який має на меті популяризацію сільського господарства і споживання фермерської продукції, сприяння вирощуванню та обігу сільськогосподарської продукції, проведення пізнавальних заходів на сільськогосподарську тематику для сімей та молоді, пропаганду здорового способу життя і активного зеленого відпочинку.

У рамках творчого партнерства «Сингента» представила свій соціально-освітній проект «ОгоРодина» на території агропарку. В зоні «ОгоРодина» комфортно розмістилися овочеві арт-городи з грядками томатів, кабачків, салатів, перцю, баклажанів, капусти, кавунів та пряних трав; діти й дорослі з цікавістю брали участь у творчих майстер-класах, створювали картини з насіння, пробували свої сили у агровікторинах і знайомилися з компанією «Сингента».

За час роботи агропарку було проведено понад 25 різноманітних тематичних фестивалів та розважальних програм.

За сезон 2016 року агропарк відвідало майже 25 000 гостей, у тому числі 60 організованих груп школярів та 100 дитячих груп із дитячих будинків, переселенців із зони АТО та Криму, багатодітних сімей.

Найпривабливіша цікавинка  «Кукулабії» — найбільший у Європі дизайнерський лабіринт, вирізаний у кукурудзяному полі площею 40 000 м2  та протяжністю 6 км 217 м. Усі відвідувачі парку могли взяти участь у захопливому квесті, в ході якого потрібно було знайти відповіді на запитання, розміщені у різних куточках лабіринту, для того, щоб відгадати кодове слово. Малюнок лабіринту, який гарно проглядався з висоти (агропарк знаходиться недалеко від аеропорту «Київ»), виконаний у вигляді великого Герба України з надписом знизу «Єдина Країна!»