Україна

You are here

Share page with AddThis

НАСІННЯ ТОМАТІВ ДЛЯ СКЛЯНИХ ТЕПЛИЦЬ

При виборі гібрида томату як для ранньовесняного, так і літньо-осіннього вирощування зважають на кілька основних показників: ранньостиглість, якість, розмір плоду, період віддачі урожаю та адаптивність рослини до нестабільних погодних умов. Споживачі бажають мати вибір різних видів томатів як стандартної маси, так і великих – сегмента «БІФ». Наш асортимент гібридів для закритого ґрунту може задовольнити будь-які потреби виробників і ринку.

Стандарти GSPP

Стандарти GSPP ― це відповідь компанії «Сингента» на зростаючий попит ринку на якісне (більш здорове та стійке до збудників інфекцій і шкідників) насіння, з якого можна отримувати здорові врожаї.

  • Використання протоколів GSPP у насінництві зводить до мінімуму ризик розвитку бактеріального раку  на ранніх стадіях росту — періоду найбільшої уразливості рослин.
  • Компанія «Сингента» бере на себе всю відповідальність основного учасника ланцюжка з виробництва і збуту томатів. Крім того, ми брали активну участь у процесі введення протоколів GSPP.
  • Стандарти належної практики насінництва і виробництва розсади (GSPP) — це узгоджений на міжнародному рівні й прозорий спосіб управління ризиками, який сприяє мінімізації випадків розвитку бактеріального раку та гарантує забезпечення високої якості виробництва і поставок томатів на тривалий термін.
  • Стандарти GSPP прийняті до керівництва всіма учасниками ринку, які діють у сегменті тепличних томатів. Їх дотримання контролюється надійною і незацікавленою організацією.
  • GSPP дає овочівникам упевненість у тому, що виробники насіння — учасники системи GSPP ведуть постійну роботу з поліпшення інфраструктури і технологічних процесів відповідно до останніх досягнень науки й техніки з метою забезпечення найвищого рівня гігієнічних заходів і мінімізації випадків розвитку бактеріального раку.

ТОМАТИ ВІД «СИНГЕНТА» — ВИНЯТКОВА ЯКІСТЬ ЗАВДЯКИ ДОТРИМАННЮ ВИСОКИХ СТАНДАРТІВ НАСІННИЦТВА І ВИРОБНИЦТВА РОЗСАДИ (GSPP)

«Сингента» є однією з провідних світових компаній — виробників засобів захисту рослин від хвороб та шкідників, також проводить селекцію високоякісних гібридів і сортів для професійного ринку. Ми займаємося виведенням гібридів польових (кукурудзи, пшениці, ячменю, цукрових буряків, соняшнику, ріпаку) і овочевих (томата, перцю, цукрової кукурудзи, салату, цибулі, броколі, брюссельської та білоголової капусти) культур. Особливо помітних успіхів наша компанія досягла в галузі селекції томатів: сьогодні вже кожен шостий помідор у світі вирощений із насіння виробництва компанії «Сингента».

МІЖНАРОДНА РОБОТА З ПІДВИЩЕННЯ СТІЙКОСТІ ТОМАТІВ ДО ХВОРОБОТВОРНИХ ОРГАНІЗМІВ

Провідна позиція серед виробників насіння томатів накладає певну відповідальність. Зокрема, це мінімізація захворюваності рослин. Разом зі своїми партнерами ми продовжуємо роботу з пошуку нових способів підвищення стійкості томатів до різних хвороботворних організмів, одним з основних напрямів якої є боротьба з бактеріальним раком томата. Як нам усім відомо, його збудник — небезпечна і стійка бактерія Clavibacter Michiganensis — спричинює в’янення листя і появу темних плям, що може призвести до повного знищення посіву. Компанія «Сингента» була ініціатором і активним учасником розробки стандартів виробництва насіння і розсади (GSPP). Ми вважаємо, що неухильне дотримання цих стандартів дає змогу контролювати бактерію і гарантувати безпеку рослинного матеріалу.

НЕЗАЛЕЖНІ ПЕРЕВІРКИ

Однією з переваг GSPP-проекту є наявність незацікавленої організації, яка проводить перевірки на всіх насінницьких і виробничих господарствах-учасниках. Перевірки можуть бути як плановими, так і раптовими. В ході перевірок встановлюються сильні й слабкі сторони господарств, що дає змогу компаніям-учасницям своєчасно вживати заходів для поліпшення інфраструктури і технологічних процесів. Кінцевою метою є суворе дотримання стандартів GSPP і мінімізація ризику захворювання бактеріальним раком.

GSPP У НАСІННИЦТВІ

Виведення насіння для вирощування найкращих у світі томатів вимагає величезної уваги до гігієни — так свідчить протокол GSPP. Значення має кожна деталь: щоб домогтися чудової якості нашого насіння, ми нічого не залишаємо без уваги. І все це заради того, щоб виробники томатів усіх країн могли вирощувати стабільно здорові врожаї. Наші клієнти довіряють нам працю всього свого життя, тому, коли мова заходить про дотримання стандартів GSPP, гігієну та якість насіння, ми прагнемо до того, щоб нам не було чим дорікнути.

«СИНГЕНТА» ПЕРЕХОДИТЬ НА СТАНДАРТИ GSPP!

Починаючи з липня 2011 року будь-яке насіння тепличних гібридів томатів відповідає всім існуючим стандартам якості, у тому числі й GSPP. Продукція з маркуванням GSPP обробляється відповідно до стандартів. Потужності виробництва, лабораторії, співробітники і партнери компанії проходять перевірку на відповідність вимогам GSPP. Ми вітаємо незалежні перевірки з боку організації GSPP як доказ дотримання нами цього протоколу і спосіб підвищення рівня виробничої гігієни.

ВСІ ТЕПЛИЧНІ ГІБРИДИ ТОМАТІВ ВІДПОВІДАЮТЬ СТАНДАРТАМ GSPP

До всіх країн, де знаходяться офіційні представництва компанії «Сингента», поставлятимуться гібриди, що відповідають стандартам GSPP. Впізнати такі гібриди можна за новою емблемою GSPP.

GSPP ЗОСЕРЕДЖУЄТЬСЯ НА 5 ОСНОВНИХ ЧИННИКАХ ПОКРАЩЕННЯ ГІГІЄНИ:

  • Впровадження «зелених» зон, що відділені системою замків і мають дуже суворі правила доступу та вимог до гігієни (до продуктів) з «помаранчевих» і «червоних» неконтрольованих зон.
  • Управління водними ресурсами, що також включає дезінфекцію ультрафіолетом.
  • Протоколи гігієнічних вимог та інструктаж персоналу.
  • Безперервне стеження й очистка обладнання.
  • Контроль культури (моніторинг, відбір та дослідження зразків).

Характерні властивості та строки висіву насіння

• HR — Висока стійкість
• IR — Середня стійкість
• Ff 1‑5 — Бура плямистість листя
• Fol 1 — Фузаріозне в’янення томата, раса 1
• Fol 2 — Фузаріозне в’янення томата, раса 2
• Fol 3 — Фузаріозне в’янення томата, раса 3
• For — Фузаріозна гниль кореня
• (On) — Справжня борошниста роса

• (Pl) — Опробковіння кореневої системи
• Ss Сіра — плямистість листя
• V — Вертицильоз
• (M) — Нематода
• ToMV 0‑2 — Штам вірусу мозаїки томата
• TMV — Вірус тютюнової мозаїки
• TSWV — Вірус бронзовості томата

 

* Ми намагалися, щоб інформація у ній була якомога точнішою. Однак бажано застосувати надану нами інформацію з урахуванням власних знань та досвіду користувача, а також завжди зважати на кліматичні та ґрунтові умови, типові для даного регіону. У зв’язку з цим компанія "Сингента" не несе відповідальності за результати вирощування, які ґрунтуються виключно на даних цієї публікації.

Характеристики гібрида Бодерін F1

СЕГМЕНТ: Високорослий червоноплідний гібрид.
ПРИЗНАЧЕННЯ: Для вирощування в літньо-осінній період.
ПЛОДИ: Маса — 170–180 г, округлі, однорідні. Насиченого кольору з блиском, рівномірно забарвлюються при
дозріванні. Стійкі до розтріскування та утворення зелених плям при перепадах температур. Придатні для довго-
тривалого зберігання і пізньої реалізації.
РОСЛИНА: Компактна зі стабільними темпами розвитку, сталий генеративно-вегетативний баланс. Короткі міжвуз-
ля, придатна для вирощування в теплицях різного типу. Формує 12–15 продуктивних китиць, зав’язує 5–6 плодів за
будь-яких умов. Потужна коренева система.
СТІЙКІСТЬ: HR: ToMV: 0/ToMV 0-2/ Fol 1-2 IR M
РЕКОМЕНДАЦІЇ: Густота — 2,5 шт./м2.
ПЕРЕВАГИ:
— Стабільний розвиток
— 100 % зав’язування
— 100 % якості
​—Довготривале зберігання плодів за будь-яких умов

 

Раїса F1

НАЙПОПУЛЯРНІШИЙ ГІБРИД ТОМАТА В УКРАЇНІ ТА СНД

Характеристики гібрида Раїса F1

Стійкість: HR: ToMV 0‑2 / V / Fol 1‑2 / For / Ff 1‑5
Сегмент: подовжений оборот у скляних теплицях, класичний стандартний гібрид
ПЛОДИ:
• Середня вага — 150–170 г, округлі, тверді та транспортабельні, гарно забарвлені
• Мають дуже привабливий вигляд та приємний смак
• Висока стійкість до верхівкової гнилі
• Однорідні та вирівняні протягом усього сезону
РОСЛИНА:
• Відкрита, генеративного типу.
• Високий ступінь зав’язування протягом всього періоду.
• В літні місяці, слід приділяти увагу вегетативному розвитку для отримання необхідної листової поверхні (виведення додаткових пагонів на 2-3 листа)
ВРОЖАЙ:
Загальний високий.

Додаткова інформація

Томат Раїса є нашим основним гібридом вже протягом більш ніж 15 років. Але не тому, що ми не випробовуємо нових, навпаки — ми постійно знаходимося у пошуку кращих гібридів, які б могли забезпечити максимальний урожай при мінімальних витратах усіх типів ресурсів. Але поки що ми, як і багато інших виробників, не знайшли гідної заміни цьому гібриду. Перш за все гібрид Раїса сподобався нам своєю невибагливістю до умов вирощування, генеративним характером росту, високим потенціалом урожайності та надзвичайно привабливими плодами. Раїса здатна забезпечити стабільний урожай за будь-яких умов вирощування, а якість її плодів повністю задовольняє потреби наших партнерів як в Україні, так і за її межами. Тому, обираючи гібрид Раїса з року в рік, ми абсолютно впевнені в тому, що які б сюрпризи нам не підготувала доля та погода, ми витримаємо їх з гідністю і отримаємо гарний врожай.