You are here

Share page with AddThis

Історія компанії

 

Назва компанії «Сингента» (Syngenta) походить від двох слів: "syn" – з грецької синергія, синтез, інтеграція, консолідація зусиль і "genta" – з латинської "gens" – те, що має відношення до людства. Таким чином, Сингента буквально означає «єднання людей».

Хоча в сучасному вигляді компанія «Сингента» розпочала свою діяльність лише у 2000 році, засновано її на давній виробничій традиції, якій вже понад 250 років. 1758 року фірма Дж. Р. Гейгі Лтд. налагодила виробництво хімічних препаратів та барвників у швейцарському місті Базель, а 1876 року Едуард Сандоз заснував однойменну фабрику з виробництва барвників. За десять років було засновано компанію «Сіба». Півстоліття потому в Об’єднаному Королівстві в результаті злиття «Бруннер Монд Лтд.», «Нобель Індастріз», «Брітіш Дайстаффс Коронейшн Лтд». та «Юнайтед Алкалі Ко. Лтд.» утворилася компанія «Імперіал Кемікал Індастріз» (ІСІ). І саме ІСІ у 1928 році заснувала сільськогосподарську дослідну станцію майбутньої Сингенти, що розташована у місті Джелотс Гілл.

Згодом компанія Гейгі налагодила виробництво інсектицидів. Упродовж наступних 50 років дослідники компаній «Гейгі» та ІСІ здійснювали свої незалежні відкриття, багато з яких актуальні і сьогодні. У 1971 році Сіба та Гейгі утворили нову компанію «Сіба-Гейгі Лтд.», яку скорочено називали просто Сіба. Через три роки Сіба з метою розширення бізнесу придбала американську фірму «Фанк Сідз Інтернешнл». Невдовзі Сандоз наслідувала приклад Сіби і придбала два бренди: Роджерс та Норсрап Кінг, які досі представлені в корпорації «Сингента Сідз» разом із Слуіс енд Грут (S&G) Голландської Групи Цаадуні, яку Сандоз придбала у 1980 році. Того ж року Сіба заснувала у Великій Британії спеціальний біотехнологічний підрозділ, а ІСІ вийшла на глобальний ринок насіння, заснувавши у 1983 році компанію ІСІ Сідз.

Приблизно через 10 років ІСІ виокремила спочатку фармацевтичний, а потім агрохімічний бізнес, який згодом виріс у окрему компанію «Зенека», а також бізнес цінних паперів.

Один із найбільших процесів корпоративного злиття відбувся у 1996 році, коли Сандоз та Сіба утворили компанію «Новартіс», яка вже за рік розширила свій сільськогосподарський підрозділ шляхом придбання підрозділу засобів захисту рослин компанії «Мерк енд Ко. Інк.». У 1998 році компанія придбала ІСК Біосайенсіз та об’єдналася зі шведською Астра АБ, які в 1999 році утворили нову компанію «АстраЗенека».

13 листопада 2000 року Новартіс та АстраЗенека об’єднали свої агробізнеси та створили компанію «Сингента» (Syngenta), яка успадкувала здобутки і традиції цих сильних компаній. Головний офіс Сингенти розташовано у м. Базель (Швейцарія). Сингента стала провідною компанією на світовому агрохімічному ринку, метою якої є забезпечення стабільного сільськогосподарського виробництва за допомогою інноваційних технологій.

history-02.jpg

Від першого дня свого створення Сингента взяла на себе зобов’язання допомагати своїм клієнтам, фермерам з усього світу в їхніх щоденних потребах. З одного боку, це робиться з метою розвитку та пропозиції ширшого кола інноваційних продуктів. Першим успіхом у цьому напрямі стало завершення мапи рисового геному науковцями Інституту досліджень Торрі Меса (TMRI), центру дослідження геному компанії «Сингента» у січні 2001 року. Сингента оприлюднила це відкриття у 2002 році, завдяки чому дослідники одержали важливі знання і у подальшому змогли значно покращити якість продовольчих культур.

З іншого боку, Сингента перетворила питання ведення сталого сільського господарства на власне кредо і у 2001 році заснувала власну «Фундацію за стале сільське господарство». Мета Фундації – покращення у раціональний спосіб результатів праці сільгоспвиробників. Організація застосовує інноваційні методи та технології з метою допомоги фермерам у засушливих частинах світу збільшити виробництво сільгосппродукції та отримати якнайкращі результати. На сьогодні фундація запровадила дев’ять програм у найбідніших регіонах Південної Америки, Африки та Індії, що є значним внеском у розвиток сільського господарства цих країн.